گوگل استخدام را کند می کند، پیچای خواستار بهره وری بیشتر است

در نشانه ای از زمان و به تبعیت از دیگر شرکت های فناوری، ساندار پیچای، مدیرعامل، امروز به کارمندان گفت که گوگل در حال کاهش سرعت استخدام برای بقیه سال است.

به روز رسانی 8/11: بیزینس اینسایدر امروز گزارش داد که گوگل توقف اولیه استخدام دو هفته ای را یک هفته دیگر تمدید کرده است. این در حالی است که پیچای در پایان ژوئیه تکرار کرد که “به‌عنوان یک کل بهره‌وری در حدی نیست که باید برای تعداد کل ما باشد.” مطابق با CNBC:

او از کارمندان خواست تا به «فرهنگی بسازند که بیشتر متمرکز بر مأموریت، تمرکز بیشتر بر محصولات ما و تمرکز بیشتر بر مشتری باشد. ما باید به این فکر کنیم که چگونه می توانیم حواس پرتی را به حداقل برسانیم و واقعاً سطح برتری محصول و بهره وری را بالا ببریم.”

این کار از طریق یک «Simplicity Sprint» جمع‌سپاری شده انجام می‌شود که از کارمندان می‌خواهد ایده‌هایی را ارائه کنند که منجر به توسعه سریع‌تر محصول و «نتایج بهتر سریع‌تر» شود.


به روز رسانی 7/20: مطابق با اطلاعات، معاون ارشد رئیس جمهور پرابهاکار راگاوان در بخش جستجو، دستیار، جغرافیا، تبلیغات، بازرگانی و پرداخت، وقفه دو هفته ای استخدام را اعلام کرد. این احتمالاً در مورد کارمندان در بخش او صدق می کند.

رغوان گفت: «ما از این زمان برای بررسی نیازهای تعداد کارمندان خود و هماهنگ کردن با مجموعه جدیدی از درخواست‌های اولویت‌بندی شده کارکنان برای سه ماه آینده استفاده خواهیم کرد.

این بر پیشنهادهای متقاضی موجود تأثیری نخواهد داشت، اما تا زمانی که مکث به پایان برسد و بررسی انجام نشود، پیشنهاد جدیدی صادر نخواهد شد.


چشم انداز نامطمئن اقتصاد جهانی در ذهن ما بوده است. مانند همه شرکت‌ها، ما از باد مخالف اقتصادی مصون نیستیم. چیزی که من در مورد فرهنگ خود دوست دارم این است که ما هرگز به این نوع چالش ها به عنوان موانع نگاه نکرده ایم. در عوض، ما آن‌ها را فرصت‌هایی برای عمیق‌تر کردن تمرکز و سرمایه‌گذاری در بلندمدت می‌دانیم.

اصلی 7/12: این بر اساس یادداشت داخلی ارسالی امروز است که توسط آستانه و قصد دارد به اشتراک بگذارد که Pichai و رهبری شرکت در مورد نیمه دوم سال 2022 چگونه فکر می کنند. او به سرعت اشاره می کند که گوگل هنوز برای حمایت از “مهم ترین فرصت ها” استخدام می کند.

برای تراز سال 2022 و 2023، ما استخدام خود را بر روی نقش های مهندسی، فنی و سایر نقش های حیاتی متمرکز خواهیم کرد و مطمئن خواهیم شد که استعدادهای بزرگی که استخدام می کنیم با اولویت های بلندمدت ما هماهنگ است.

این به دنبال آن است که شرکت تقریباً 10000 کارمند در سه ماهه دوم اضافه کرده است که پیچای آن را “اعداد فوق العاده” می داند که نشان دهنده “هیجان در مورد فرصت های بلند مدت، حتی در زمان های نامشخص” است. او مدتی را صرف تکرار ماموریت ادامه شرکت می کند:

در این لحظات، من به مأموریت خود می پردازم: سازماندهی اطلاعات جهان و قابل دسترس و مفید ساختن جهانی. این چیزی است که 18 سال پیش الهام بخش من برای پیوستن به این شرکت است، و چیزی که مرا نسبت به تأثیری که می‌توانیم بر جهان بگذاریم، بسیار خوشبین می‌کند. دانش و محاسبات راهی است که ما مأموریت خود را به جلو می بریم. این همان لنز است که ما برای تصمیم‌گیری در مورد سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنیم – چه در حوزه‌هایی مانند جستجو، ابر، یوتیوب، پلتفرم‌ها و سخت‌افزار، تیم‌هایی که از آنها پشتیبانی می‌کنند، یا در هوش مصنوعی که محصولات و خدمات مفیدتری را فعال می‌کند.

وقتی روی کاری که به بهترین شکل انجام می‌دهیم تمرکز می‌کنیم به مردم و جامعه کمک می‌کنیم و آن را واقعاً خوب انجام می‌دهیم.

مدیر عامل از کارمندان گوگل می‌خواهد که «کارآفرین‌تر باشند، با فوریت بیشتر، تمرکز دقیق‌تر و گرسنگی بیشتر از آنچه در روزهای آفتابی نشان داده‌ایم کار کنند».

در برخی موارد، این به معنای ادغام جایی که سرمایه‌گذاری‌ها با هم تداخل دارند و فرآیندها را ساده می‌کند. در موارد دیگر، این به معنای توقف توسعه و استقرار مجدد منابع در مناطق با اولویت بالاتر است.

این یادداشت در یادداشت زیر به پایان می رسد:

کمبود باعث شفافیت می شود – این چیزی است که ما از اولین روزهای Google گفته ایم. این چیزی است که باعث تمرکز و خلاقیت می شود که در نهایت منجر به محصولات بهتری می شود که به مردم در سراسر جهان کمک می کند. این فرصتی است که امروز پیش روی ماست، و من برای ما هیجان زده هستم که دوباره به آن لحظه برسیم.

اطلاعات بیشتر در گوگل:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: