25 حقیقت شگفت انگیز گوگل برای جشن تولد 25 سالگی

12 میلیارد

تعداد جستجوهای بصری انجام شده با استفاده از لنز گوگل در هر ماه.

5000+

چند Google Doodle ایجاد کرده‌ایم.

عمیق تر بروید: علاوه بر بیش از 5000 Doodle که در داخل Google ایجاد کرده ایم، تیم حدود 7000 مورد ارسالی را از کارمندان Google و همچنین کاربران دریافت می کند (از جمله Doodle برای Google شرکت کنندگان!) هر سال. وجود دارد آرشیو عمومی جایی که می‌توانید هر دودلی را که تا به حال منتشر کرده‌ایم ببینید و درباره آنها و هنرمندانی که آنها را ایجاد کرده‌اند بیشتر بدانید.

8.5 میلیون

بینندگان همزمان فرود ماه هند در کانال اصلی یوتیوب سازمان تحقیقات فضایی هند – پربازدیدترین پخش زنده در یوتیوب تا کنون.

عمیق تر بروید: در 23 آگوست 2023، فضاپیمای چاندرایان-3 هند در قطب جنوبی ماه فرود آمد و هند را به چهارمین کشوری تبدیل کرد که روی ماه فرود آمد و اولین کشوری بود که در قطب جنوب آن فرود آمد. Chandrayaan-3 در حالی که در ماه است، داده های مربوط به محیط ماه را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کند.

30

حداکثر ثانیه ای که برای لغو ارسال ایمیل در جیمیل دارید.

عمیق تر بروید: به طور تصادفی ایمیلی با یک اشتباه تایپی فاحش ارسال کردید؟ فقط unsend را فشار دهید! می‌توانید پنجره ایمیل ارسال‌نشده خود را با رفتن به تنظیمات سفارشی کنید – مدت زمان ارسال نشده شامل 5، 10، 20 و 30 ثانیه است.

500+

تعداد نشانه‌هایی که در حال حاضر در نمای همه جانبه Google Maps موجود است.

100 میلیارد

تعداد پیام‌های اسپم مشکوک که اندروید در سال گذشته به لطف هوش مصنوعی از کاربران محافظت کرد.

مطالب پیشنهادی  شروع با تبلیغات گوگل: نکاتی برای مشاغل کوچک

عمیق‌تر بروید: وقتی محافظت از هرزنامه روشن است، «پیام‌های Google» از مدل‌های یادگیری ماشینی استفاده می‌کند که می‌توانند الگوهای هرزنامه‌های شناخته شده را شناسایی کنند – و این کار را بدون اشتراک‌گذاری محتوای پیام‌های شما با سرورهای Google انجام می‌دهد، مگر اینکه به‌طور فعال پیامی را به‌عنوان هرزنامه گزارش کنید. حتی زمانی که به داده‌ها متصل نیستید، حفاظت از هرزنامه کار می‌کند. هرچه کاربران بیشتر پیام‌ها را به‌عنوان هرزنامه گزارش کنند، این هوش مصنوعی هوشمندتر می‌شود و هرزنامه کمتری دریافت می‌کنید.

1.5 برابر

در مقایسه با مراکز داده معمولی، مراکز داده گوگل چقدر کارآمدتر هستند.

عمیق تر بروید: مراکز داده، فضاهای پر از ابررایانه هایی هستند که هر کاری را که گوگل انجام می دهد – Maps، Search، Bard، شما نام ببرید! مانند لپ‌تاپ، مراکز داده هنگام کار، گرما تولید می‌کنند و باید خنک شوند، بنابراین ما روی یافتن آن کار کرده‌ایم. روش های آگاه به آب و هوا برای خنک کردن مراکز داده ما در حالی که آنها را کارآمدتر می کند. به عنوان مثال، ما دریافتیم که مراکز داده با آب خنک کننده حدود 10 درصد انرژی کمتری مصرف می کنند و تقریباً 10 درصد انتشار کربن کمتری نسبت به مراکز داده با هوا خنک می کنند. در سال 2021، خنک کردن آب به ما کمک کرد تا ردپای کربن مربوط به انرژی مراکز داده خود را تا 300000 تن کربن کاهش دهیم. مراکز داده ما سه برابر قدرت محاسباتی بیشتری را برای همان مقدار توان الکتریکی نسبت به پنج سال پیش ارائه می دهند.

10 میلیون +

تعداد مایل هایی که با ماشین نمای خیابان ترسیم کرده ایم به اندازه ای است که بتوانیم بیش از 400 بار دور جهان بچرخیم.

مطالب پیشنهادی  گزینه های جدید برای حذف اطلاعات شناسایی شخصی شما از جستجو

عمیق تر بروید: ما نیز استفاده کرده ایم سه چرخه، گوسفند، ماشین برفی و شتر برای گرفتن تصاویر نمای خیابان در سراسر جهان.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور