Google Fiber می‌خواهد ابتدا اینترنت 100 گیگ، چند گیگابیتی ارائه دهد

ماه گذشته، Google Fiber به اشتراک گذاشت که در سال‌های آینده بر روی پنج حالت جدید تمرکز کرده است، و امروز پیش‌نمایش «اعلامیه‌های آینده برای گسترش چشمگیر سطوح چند گیگابیتی ما» و در نهایت رسیدن به اینترنت متقارن 100 گیگ را نشان داد.

Google Fiber با شروع یک دور پیروزی شروع می‌کند و می‌گوید چگونه «به نظر می‌رسد هر ارائه‌دهنده بزرگ در ایالات متحده یادداشت گیگابیتی را دریافت کرده است»، در حالی که اشاره می‌کند که «برخی از ارائه‌دهندگان در حال حاضر محصولات 2، 5، 8، حتی 10 گیگ را ارائه می‌دهند. ”

به نوبه خود، ISP یک طرح Google Fiber 2 Gig (2 گیگ پایین و 1 گیگ بالا) را در سال 2021 با قیمت 100 دلار در ماه راه اندازی کرد تا مکمل پیشنهاد 70 دلاری 1 Gig موجود باشد. این روتر با یک روتر جدید Wi-Fi 6 ارائه می شود، در حالی که تخمین ها شامل دانلود یک فیلم 2.5 ساعته 1080p در 28.5 ثانیه، یک فیلم 4K در 1.2 دقیقه و یک بازی 10 گیگابایتی در 42.2 ثانیه است.

گوگل فیبر می‌گوید که در ماه‌های آینده «سطح‌های چند گیگابیتی ما را به‌طور چشمگیری گسترش خواهد داد». این گسترش به عنوان “نقاط عطف حیاتی در سفر ما به اینترنت متقارن 100 گیگ” توصیف شده است. جزئیات بیشتر «طی چند هفته آینده» به اشتراک گذاشته خواهد شد.

از نظر انتظار، گوگل از این ماه یک بارگیری 20.2 گیگ در کانزاس سیتی را در شبکه فیبر خود به اشتراک گذاشت. این در حال آزمایش با کارمندان و سایر آزمایش کنندگان قابل اعتماد است.

علاوه بر سرعت، Google Fiber بر تجربه کاربر نهایی خوب به عنوان یک مزیت رقابتی، به ویژه از نظر قیمت، ارزش، سادگی و قابلیت اطمینان تأکید دارد. این به این دلیل است که این شرکت معتقد است که «بسیاری، اگر نه بیشتر، جوامع در سرتاسر آمریکا در نهایت حداقل دو، اگر نه سه، ارائه‌دهنده فیبر و یک ارائه‌دهنده هم محور فعلی» در آینده خواهند داشت.

این بدان معناست که یک شبکه فیبر به تنهایی دیگر عامل متمایز کننده ای که زمانی برای ارائه دهندگان اینترنت بود، نخواهد بود. نقاط فروش منحصر به فرد این خواهد بود که چگونه آن شبکه برای ارائه سرعت متقارن چند گیگ با قیمت قابل دسترس ساخته می شود – همه با تمرکز بر روی فعال کردن خدماتی که از این سرعت نه تنها در خانه بلکه در خانه نیز استفاده می کند.

گوگل در هفته‌های آینده درباره «زیرساخت‌های شبکه برای تحویل محتوا و چگونگی به حداکثر رساندن سرعت در داخل خانه» بحث خواهد کرد.

اطلاعات بیشتر در Google Fiber:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: