Google Fi پوشش Pixel را با Wi-Fi ‘W+ network’ گسترش می دهد

در سپتامبر 2020، انکوباتور داخلی Area 120 Google Orion Wifi را معرفی کرد تا به مکان‌های عمومی اجازه دهد ظرفیت Wi-Fi را به اپراتورهای تلفن همراه بفروشند. Google Fi اکنون از این رویکرد برای گسترش پوشش استفاده می‌کند و آن را «شبکه W+» می‌نامد.

Orion Wifi و OpenRoaming

در اواسط سال 2021، MVNO آزمایشی از OpenRoaming را آغاز کرد که در آن مشترکین به هات اسپات های “Google Fi Wi-Fi” متصل می شوند تا “ارائه دهند” [them] پوشش در مکان های بیشتری.” قابل ذکر است، زمانی که در حال آزمایش بود، این مورد در سقف داده‌های شما حساب نمی‌شد. من شخصاً در ژوئن گذشته در فرودگاهی با این مورد مواجه شدم.

پیشنهاد Orion Wifi برای کسب‌وکارهایی که در مناطق عمومی فعالیت می‌کنند این است که آنها «جریان درآمد جدیدی» را از شبکه موجود خود دریافت می‌کنند و «روشن کردن درآمدزایی Orion Wifi» بدون «سخت‌افزار یا نرم‌افزار جدید» «رایگان و آسان» است. گوگل در هنگام راه اندازی گفت: “اوریون نمی تواند به ترافیک اینترنت کاربران دسترسی داشته باشد.”

2021

شبکه W+ Fi چیست؟

Google MVNO ماه گذشته از این مرحله آزمایشی خارج شد و اکنون آن را “شبکه Fi W+” می نامد. این در نوار وضعیت و برنامه تنظیمات Pixel شما به‌عنوان «W+» و نشانگر سلولی (تقریبی تقریبی زیر نمادی که در زیر مشاهده می‌شود) ظاهر می‌شود – علیرغم اینکه Wi-Fi است.

در حال حاضر فقط برای دستگاه‌های شخص اول Google با Android 12 و جدیدتر با اتصال خودکار زمانی که در محدوده هستید در دسترس است. این شرکت به ما گفت که تلفن شما در حال انجام تجزیه و تحلیل بی‌درنگ است تا اطمینان حاصل شود که اتصال با کیفیت بالایی دریافت می‌کنید. در همین حال، وقتی یکی از شبکه‌های Wi-Fi ذخیره‌شده‌تان، مانند شبکه خانگی‌تان، در نزدیکی و در دسترس باشد، Fi هرگز به‌طور خودکار متصل نمی‌شود.

این «شبکه‌های Wi-Fi ایمن و با کیفیت بالا» برای «بهبود اتصال داده تلفن همراه شما» در مناطقی که پوشش تلفن همراه وجود ندارد، انجام می‌شود. این شامل فرودگاه‌ها، مراکز خرید و استادیوم‌های خاصی می‌شود که در گذر زمان در دسترس هستند. این در حالی است که گوگل اکتبر گذشته اتصال خودکار کاربران Fi را به شبکه‌های Wi-Fi عمومی (جدید) متوقف کرد.

نکته قابل توجه، W+ “در سقف داده های شما برای ماه حساب می شود” و علیرغم استفاده از فناوری واقعی شبکه، به عنوان استفاده عادی از داده تلقی می شود. این به این دلیل است که Google W+ را افزونه شبکه Fi می داند و این اتصال تأیید شده بهتر از اتصالات Wi-Fi با کیفیت پایینی است که با آن مواجه می شوید. در پشت صحنه، Fi احتمالاً هزینه اتصالات Wi-Fi را پرداخت می کند، بنابراین تا حدودی شبیه به هات اسپات های پریمیوم است که در غیر این صورت باید مستقیماً برای آنها هزینه کنید.

در تلاش برای ارائه بهترین اتصال داده تلفن همراه به کاربران خود در مکان‌های بیشتر، Google Fi شروع به اتصال خودکار کاربران در Android 12 یا تا شبکه W+ در صورت وجود کرده است. این شامل شبکه‌های Wi-Fi ایمن و با کیفیت بالا می‌شود تا در مکان‌های بیشتری مانند فرودگاه‌ها، مراکز خرید و استادیوم‌ها، که سیگنال تلفن همراه به طور سنتی کم بوده است، به کاربران خود پوشش دهد.

-سخنگوی گوگل

چگونه شبکه Google Fi W+ را خاموش کنیم

گفته شد، می‌توانید با غیرفعال کردن Wi-Fi در هر زمان به شبکه تلفن همراه بازگردید.

با رفتن به برنامه تنظیمات > شبکه و اینترنت > سیم کارت > Google Fi > اتصالات W+ و غیرفعال کردن این اولویت، می‌توانید برای همیشه شبکه W+ را خاموش و انصراف دهید. من همین امروز آن را در پیکسل 6 پرو خود می بینم، اما گوگل می گوید که این قابلیت هنوز در مرحله انتشار است زیرا اکثر کاربران هنوز آن را ندارند.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: