گوگل می گوید شما نمی توانید به طور کامل از آنچه در دسکتاپ برای سئو ارائه می شود صرف نظر کنید

Google Phone Laptop Battle

هفته گذشته گزارش دادیم که Googlebot خزیدن و نمایه سازی وب سایت ها را با استفاده از خزنده دسکتاپ خود متوقف می کند و فقط با استفاده از خزنده گوشی هوشمند خود می خزد (که باعث سردرگمی زیادی شد). اما جان مولر از گوگل در Reddit گفت که فکر نمی‌کند این بدان معناست که شما می‌توانید «به‌طور کامل از نظر سئو، آنچه در دسک‌تاپ ارائه می‌شود نادیده بگیرید».

از جان پرسیده شد، “آیا می توانم نسخه دسکتاپ یک وب سایت را به دلیل ایندکس اول موبایل نادیده بگیرم؟”

جان گفت: «در مجموع، فکر نمی‌کنم اینطور باشد که بتوانید از نظر سئو و مرتبط با آنچه که در دسکتاپ ارائه می‌شود کاملاً نادیده بگیرید.»

او اضافه کرد که اگر مجبور بودید یکی را انتخاب کنید و تنها دلیلی که سایت را راه اندازی می کنید، سئوی گوگل است، من احتمالاً اکنون موبایل را انتخاب می کنم، اما این یک تصمیم مصنوعی است، سایت ها در انزوا زندگی نمی کنند، کسب و کارها بیشتر از سئو گوگل انجام دهید.”

او مجدداً به شما پیشنهاد کرد که هنگام استفاده از تلفن همراه، “پاسخگو باشید”.

در اینجا متن کامل نوشته او آمده است:

اول از همه، ایجاد نکردن یک سایت واکنش گرا در این روزگار برای من غریبه به نظر می رسد. من متوجه می شوم که گاهی اوقات چیزهایی برای مدت طولانی به روز نشده اند و ممکن است لازم باشد آن را برای مدتی نگهداری کنید، اما اگر در حال ساخت یک سایت جدید هستید، …

به هر حال.

با نمایه سازی موبایل، این درست است که گوگل بر روی نسخه موبایل برای نمایه سازی جستجوی وب تمرکز می کند. با این حال، موتورهای جستجو و خزنده‌ها / درخواست‌کنندگان دیگری وجود دارند، و درخواست‌های دیگری نیز وجود دارند که از یک کاربر-عامل دسکتاپ استفاده می‌کنند (من برخی از آنها را در پست وبلاگ اخیر ذکر کردم، همچنین عوامل غیرجستجوی کاربر در مستندات عامل کاربر وجود دارد. صفحه). در مجموع، فکر نمی‌کنم اینطور باشد که بتوانید از نظر سئو و مرتبط با آنچه که در دسکتاپ ارائه می‌شود کاملاً نادیده بگیرید. اگر مجبور بودید یکی را انتخاب کنید و تنها دلیلی که سایت را راه‌اندازی می‌کنید، سئوی گوگل است، احتمالاً اکنون موبایل را انتخاب می‌کنم، اما این یک تصمیم مصنوعی است، سایت‌ها در انزوا زندگی نمی‌کنند، کسب‌وکارها بیشتر از سئوی گوگل (و امیدوارم انجام دهید TBH: ترکیب سالمی از منابع ترافیک برای آرامش خاطر خوب است). و همچنین، اگر نمی‌خواهید مجبور به این تصمیم شوید: پاسخگو باشید.

بنابراین شاید آنچه را که در نسخه دسکتاپ شما وجود دارد نادیده نگیرید و پاسخگو بودن به شما کمک می کند تا بیش از حد نگران آن نباشید.

در اینجا یک اسکرین شات از آن بحث در Reddit است، در صورتی که کسی آن را حذف کند:

Johnmu Mobile Friendly Ignore Desktop

بحث در انجمن در Reddit.

Source link