گوگل و دیلویت گزارش جدید پایداری اسپرینترهای دیجیتال را منتشر کردند

ما معتقدیم که مبارزه با تغییرات آب و هوایی یک چالش مهم جمعی است و برای سه دهه، از فناوری برای تسریع اقدامات معنادار استفاده می‌کنیم. در حالی که ما می دانیم که فناوری دیجیتال به تنهایی بحران آب و هوا را حل نمی کند، می توانیم پتانسیل فوق العاده ای را که برای کمک به تسریع اقدامات در زمینه پایداری و آب و هوا و همزمان توانمندسازی رشد اقتصادی دارد، ببینیم.

ما خوشحالیم که به اشتراک می گذاریم که گزارش پایداری اسپرینترهای دیجیتال را به رهبری Deloitte و به سفارش Google ارائه می کنیم. گزارش جدید به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه راه‌حل‌های دیجیتالی مانند هوش مصنوعی می‌توانند به ما در کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای جهانی کمک کنند تا سرعت تغییرات آب و هوا را کاهش دهیم و همچنین به مردم کمک کنند تا با یک سیاره در حال تغییر سازگار شوند. این گزارش مجموعه وسیعی از فناوری‌های دیجیتال از اینترنت اشیا (IoT) و هوش مصنوعی گرفته تا پلتفرم‌های ابری و اندازه‌گیری ماهواره‌ای از راه دور را بررسی می‌کند. ما بررسی می‌کنیم که چگونه ابزارهای دیجیتال می‌توانند کربن‌زدایی را در بخش‌های مختلف با انتشار بالا سرعت بخشند و انعطاف‌پذیری در برابر آب و هوا، به‌ویژه در بازارهای نوظهور و در حال توسعه را امکان‌پذیر کنند.

این گزارش فرصت‌های کلیدی فناوری‌های دیجیتال را برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای تا سال 2030 از طریق اقداماتی مانند بهینه‌سازی شبکه مبتنی بر هوش مصنوعی و برنامه‌ریزی مسیر برجسته می‌کند. همچنین به راه‌هایی برای پیشبرد سازگاری و تاب‌آوری از طریق سیستم‌های هشدار اولیه و زیرساخت‌های انعطاف‌پذیر می‌پردازد. با بیش از 3.6 میلیارد نفر در مناطقی زندگی می کنند که به شدت در معرض تأثیرات تغییرات آب و هوایی قرار دارند، واکنش کارآمد به بحران و زیرساخت های انعطاف پذیر به ستون های اساسی سیاست گذاری تبدیل شده اند. ابزارهای دیجیتال همچنین پیش‌بینی دقیق تأثیرات آب و هوا را از طریق جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده‌ها امکان‌پذیر می‌کنند و مبنایی را برای برنامه‌ریزی و استراتژی‌های پاسخ تشکیل می‌دهند. فناوری‌های هوش مصنوعی و اینترنت اشیا پایگاه دانش ما را تقویت می‌کنند و تصمیم‌گیری، اتوماسیون و نوآوری را بهبود می‌بخشند.

خط مشی عمومی برای فعال کردن استقرار این راه حل ها بسیار مفید است.

در Google، چارچوب Digital Sprinters را برای کمک به دولت‌ها در بازارهای نوظهور با تمرکز بر چهار حوزه استراتژیک: زیرساخت‌ها، افراد، سیاست‌های فعال‌سازی و نوآوری فناوری، شکل‌دهی به سیاست‌های تحول دیجیتالی ارائه کرده‌ایم. این گزارش جدید از این لنز برای ارائه توصیه‌های سیاستی برای تسریع اقدامات در مورد تغییرات آب و هوا استفاده می‌کند، از جمله:

  • زیر ساخت: اقدامات سیاستی که دسترسی به اینترنت را گسترش می‌دهد و در دسترس بودن داده‌ها را تضمین می‌کند، می‌تواند به ایجاد محیطی برای راه‌حل‌های دیجیتالی برای دسترسی به مردم کمک کند، در حالی که حمایت عمومی برای استقرار ماهواره‌ها و اینترنت اشیا می‌تواند جمع‌آوری داده‌های مورد نیاز برای راه‌حل‌های آب و هوایی مؤثر را افزایش دهد.
  • مردم: تعمیق آموزش دیجیتال می تواند به ایجاد نیروی کار آشنا در علم آب و هوا و فناوری دیجیتال کمک کند.
  • نوآوری تکنولوژیک: ایجاد مراکز نوآوری برای رشد ایده‌های جدید، حمایت از کسب‌وکارهای دیجیتال در مراحل اولیه، و اتخاذ راه‌حل‌های اقلیمی دیجیتال در شهرداری‌ها می‌تواند به بهبود طرح‌های دولت کمک کند.
  • سیاست های فعال سازی: استانداردهایی که چارچوب هایی را برای اطلاعات مرتبط با آب و هوا ایجاد می کنند – به عنوان مثال، نحوه برچسب گذاری ردپای محیطی محصولات – می تواند به مصرف کنندگان کمک کند تا اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری های پایدار را ارائه دهند. ابزارهای دیجیتال می توانند به اجرای مقررات پایداری، پشتیبانی از استفاده پایدار از منابع و تقویت بازارهای مرتبط با آب و هوا کمک کنند.

همانطور که به آینده می نگریم، هرگز در مورد پتانسیلی که راه حل های دیجیتال برای کمک به تسریع اقدامات در مورد آب و هوا دارند هیجان زده نشده ایم. می توانید در آخرین گزارش ما بیشتر بخوانید.

Source link