چگونه Google’s Data Commons از هوش مصنوعی برای دسترسی بیشتر به داده ها استفاده می کند

LLM ها برای درک پرس و جو استفاده می شوند و نتایج مستقیماً از Data Commons می آیند، از جمله پیوند به منبع داده اصلی. بنابراین خروجی توسط LLM تولید نمی شود. این رویکرد به Data Commons اجازه می دهد تا از برخی از محدودیت های شناخته شده فعلی LLM ها در مورد واقعیت در برخی موارد اجتناب کند.

Data Commons هیچ داده ای را جمع آوری نمی کند یا مالک آن نیست، در عوض از داده های در دسترس عموم از بیش از 200 منبع استفاده می کند که هزاران مجموعه داده از جمله جمعیت شناسی، اقتصاد، آموزش، مسکن، بهداشت عمومی، آب و هوا، پایداری و زیست پزشکی را پوشش می دهد. داده هایی از 194 کشور وجود دارد، در برخی کشورها تا سطح ایالت یا شهرستان. با این حال، داده‌های قابل دسترسی تا کنون نه به طور مساوی توزیع شده‌اند و نه کامل هستند – متأسفانه در دسترس بودن داده‌ها منعکس‌کننده بسیاری از چالش‌های برابری است که جهان در سایر مسائل با آن مواجه است، بنابراین ما در حال حاضر داده‌های بیشتری برای ایالات متحده، هند و کشورهای OECD نسبت به کشورهای آفریقا، آمریکای جنوبی و بخش هایی از آسیا. برای در دسترس قرار دادن داده های اضافی و به روز به کار بیشتر و مداوم نیاز است. امیدواریم اطلاعات عمومی بیشتری منتشر شود تا به پر کردن شکاف‌ها کمک کند، و به دنبال اضافه کردن دسته‌های بیشتری از داده‌های مفید برای درک بهتر جهان و توانمندسازی کسانی که برای مقابله با چالش‌های جامعه کار می‌کنند، باشیم. ما فعالانه به دنبال داده ها و شرکای اضافی برای کمک به پر کردن برخی از این شکاف ها هستیم.

مطالب پیشنهادی  محافظت خودکار از حریم خصوصی با Google Fi و Pixel

Data Commons منبع باز، فرآیند باز و قابل دسترسی برای همه است. علاوه بر سایت Data Commons، زیرمجموعه ای از نقاط داده از Data Commons در پاسخ به سؤالات در جستجوی Google استفاده می شود. ما همچنین با سازمان‌هایی همکاری می‌کنیم که از Data Commons برای مقابله با چالش‌های جامعه استفاده می‌کنند – نتیجه یک اکوسیستم در حال رشد است که به گروه‌هایی مانند Resources for the Future، Feeding America، IIT Madras، مرکز علوم داده رابرت بوش و هوش مصنوعی، مدرسه پایداری استنفورد دوئر و موسسه علوم اجتماعی کمی دانشگاه هاروارد نسخه‌های مختص به داده‌های مشترک را داشته باشند و سازمان‌ها را با دید یکپارچه از داده‌های خود با تمام داده‌های عمومی که قبلاً از طریق Data Commons در دسترس هستند، ارائه دهند.

مارنی وب، مدیر ارشد تأثیر جامعه TechSoup، شریک قدیمی Google، به اشتراک گذاشت که چگونه Data Commons می‌تواند برای سازمان‌های غیرانتفاعی کوچک‌تری که سازمانش با آنها کار می‌کند نیز مفید باشد: «Data Commons به سازمان‌های مردمی امکان دسترسی به داده‌های مورد نیازشان را می‌دهد. این ابزار به آن‌ها می‌دهد تا در مورد نیازهای جامعه خود به زبانی که برای پرسیدن سؤال از همکار استفاده می‌کنند، سؤال بپرسند، و در ازای آن اطلاعات قابل اعتمادی را دریافت کنند، گویی که دانشمندان داده و مهندسان داده را در کارمندان خود دارند. آنچه ما در مورد آن صحبت می کنیم، دموکراتیک کردن اطلاعات برای تصمیم گیری بهتر است، به طوری که سازمان ها می توانند ریسک های هوشمندانه ای را برای خدمت رسانی بهتر به جوامع خود انجام دهند. ما در مورد قرار دادن قدرت داده در دست کسانی صحبت می کنیم که جوامع خود را بهتر می شناسند.â€

مطالب پیشنهادی  انسان های پشت جستجو

برای مثال، با کمک مالی از Google.org، TechSoup به سازمان‌های غیرانتفاعی کمک می‌کند تا از قدرت Data Commons برای ارزیابی و رسیدگی به چالش‌های اجتماعی استفاده کنند. به عنوان مثال، Cemefi تقاطع بین گرسنگی و جنسیت در مکزیک را برجسته می کند و ماکایا رشد اقتصادی و اجتماعی در کلمبیا را دنبال می کند. TechSoup رابطه بین امنیت غذایی، کشاورزی و تغییرات آب و هوایی را با گردآوری داده‌ها از منابعی مانند USDA و Feeding America نشان می‌دهد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور