گوگل نشت جستجو را تایید کرد اما احتیاط را می طلبد

لوگوی گوگل درز کرد

پس از بیش از 32 ساعت سکوت پس از نشت داده‌های رتبه‌بندی جستجوی Google، Google سرانجام نشت را تأیید کرد، اما خواستار احتیاط در مورد فرضیات در مورد نحوه عملکرد رتبه‌بندی جستجوی Google بر اساس اسناد شد.

گوگل بیانیه ای را برای من ارسال کرد که در آن آمده است:

ما نسبت به ایجاد فرضیات نادرست در مورد جستجو بر اساس اطلاعات خارج از زمینه، قدیمی یا ناقص هشدار می دهیم. ما اطلاعات گسترده‌ای درباره نحوه عملکرد جستجو و انواع فاکتورهایی که سیستم‌هایمان وزن می‌کنند به اشتراک گذاشته‌ایم، در حالی که برای محافظت از یکپارچگی نتایج خود در برابر دستکاری تلاش می‌کنیم.

من با یک نماینده گوگل در مورد این نشت داده صحبت کردم و گوگل در مورد جزئیات خاصی در نشت داده ها اظهار نظر نکرد. گوگل گفت که به سادگی در مورد سیگنال های رتبه بندی خاص صحبت نمی کند، زیرا هرگز واقعاً این کار را نمی کند. همانطور که گوگل گفت، این کار را انجام نمی دهد، زیرا نمی خواهد هیچ مزیتی به بازیگران بد و اسپمرها بدهد.

گوگل گفته است که فرض اینکه این اطلاعات در نشت داده ها جامع، کاملاً مرتبط است یا حتی اطلاعات به روزی را در رتبه بندی جستجوی گوگل ارائه می دهد، نادرست است. من فکر نمی کنم کسی با این پیام بحث کند – ما فقط نمی دانیم.

بنابراین این شایعات که این جعلی بوده است نادرست است.

آیا گوگل به ما دروغ گفته است؟ من می دانم که بسیاری در صنعت فکر می کنند گوگل به ما دروغ می گوید. اما من مطمئن نیستم که بتوانیم از این به عنوان مدرک روشنی استفاده کنیم که نشان دهد گوگل آشکارا به ما دروغ گفته است. منظورم این است که ما نمی دانیم که آیا همه چیز در این سند تا به حال استفاده شده است یا نه، فقط برای آزمایش استفاده شده است، در زمانی که گوگل آن اظهارات را بیان می کند استفاده شده است. بنابراین تشخیص قطعی آن سخت است.

همانطور که گفته شد، من یک نظرسنجی در X پست کردم که در آن پرسیده شد “پس از خواندن پاسخ گوگل به نشت داده ها – آیا در آینده به گوگل اعتماد خواهید کرد؟” همانطور که انتظار دارید، اکثر آنها می گویند که نمی توانند به گوگل اعتماد کنند، در حال حاضر بیش از 1200 رای دارند – 90٪ گفتند “نه”.

من هم این را پست کردم، پاسخ ها جالب هستند و به هیچ وجه گوگل به 99 درصد آنها پاسخ نمی دهد:

در نهایت، در اینجا برخی از واکنش ها به پاسخ گوگل آورده شده است:

همانطور که می توانید تصور کنید فقط واکنش های زیادی وجود دارد.

بحث انجمن در X.Source link