Google Cloud Outage به Home Depot، Snap، وب‌سایت‌های دیگر می‌رسد

(بلومبرگ) — شرکت مایکروسافت مجموعه ای از مراکز داده را در سه سایت در سوئد راه اندازی کرده است که از طریق مشارکت با شرکت دولتی Vattenfall AB کاملاً از انرژی سبز استفاده می کنند.

سالن‌های کامپیوتری سوئدی که مساحتی بالغ بر 900 هکتار را پوشش می‌دهند، جدیدترین مورد در توسعه شرکت برای پاسخگویی به اشتهای عظیم مشاغل برای خدمات ابری ایمن هستند. مایکروسافت در حال حاضر تعداد 250 مرکز خود را 50 مرکز در سال افزایش می دهد.

نوئل والش از مایکروسافت که بخش زیرساخت این شرکت را اداره می کند، در مصاحبه ای گفت: “برنامه ما این است که سوئد را به عنوان یکی از بزرگترین در اروپا، معادل دوبلین و آمستردام داشته باشیم.” تقریباً همه کشورهای جهان اکنون مجموعه ای از مراکز داده را می خواهند.

به گفته والش، رشد سریع خدمات تشنه انرژی به معنای قرار گرفتن در معرض نوسانات شدید قیمت ها است. او گفت در حالی که بحران انرژی برای مایکروسافت “صدها میلیون دلار در سال” هزینه دارد، تغییر به سمت انرژی های تجدیدپذیر به جبران افزایش قیمت گاز کمک می کند. همچنین برای رسیدن به هدف شرکت مبنی بر منفی شدن کربن تا سال 2030 کلیدی است.

لوکاس جوپا، مدیر ارشد محیط زیست مایکروسافت، گفت: «ما واقعاً روی روشی تمرکز می کنیم که بتوانیم مراکز داده را به گونه ای بسازیم که هدف منفی کربن ما را برآورده کند.

به عنوان بخشی از این حرکت، این مراکز اولین مراکزی هستند که مایکروسافت دارای ژنراتورهای پشتیبان هستند که با گازوئیل کار می کنند که حداقل 50 درصد مواد خام تجدیدپذیر را در بر می گیرد.

پایگاه مشتری

مراکز سوئدی مشتریانی از جمله Svenska Handelsbanken AB و PostNord AB جذب کرده اند. این شرکت روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای گفت: «کسب‌وکارها در هر اندازه و صنایع اکنون می‌توانند بار کاری ابری خود را میزبانی کنند.

یکی از صنایعی که جذب چنین فناوری هایی می شود، شرکت هایی است که ارزهای رمزنگاری شده را استخراج می کنند، که برای حل وظایف رمزگذاری و دریافت دارایی به عنوان پاداش، به انرژی زیادی نیاز دارند. این روش “اثبات کار” خشم ناظر مالی سوئد را برانگیخته است، که اکنون خواستار ممنوعیت این روش‌ها در سراسر اتحادیه اروپا است.

اریک تدین، رئیس FSA سوئد در اوایل این ماه در مقاله‌ای در Dagens Nyheter نوشت: «دو ارز دیجیتال بزرگ، بیت‌کوین و اتریوم، تخمین زده می‌شود که در طول یک سال دوبرابر مصرف برق در سراسر سوئد مصرف کنند.»

اگر مشتریان خاصی از این صنعت آمده باشند، مایکروسافت اظهار نظر نمی کند، اما می گوید مشتریان پولی باید از یک خط مشی استفاده قابل قبول پیروی کنند. این شرکت گفت: “نگرانی صنعت در مورد شدت کربن منابع محاسباتی مورد نیاز برای استخراج کریپتو را به اشتراک می گذارد.”