چگونه گوگل به ایجاد یک مدل جدید برای انرژی پاک کمک می کند

برق تمام جنبه های جامعه ما را نیرو می دهد. همانطور که برق رسانی، رشد صنعتی و دیجیتالی شدن مزایایی برای جوامع در سراسر جهان ایجاد می کند، آنها همچنین تقاضای برق جدید را ایجاد می کنند. پاسخگویی به این تقاضا با نیروی قابل اعتماد، مقرون به صرفه و پاک یکی از بزرگترین چالش ها و فرصت های ما است.

در Google، ما در حال استفاده از تقاضای برق خود برای ایجاد شبکه پایداری هستیم که اقتصاد رو به رشد ما به آن نیاز دارد. امروز ما در حال راه‌اندازی یک شراکت انرژی پاک جدید و اولین در نوع خود با NV Energy، یکی از شرکت‌های تابعه Berkshire Hathaway Energy هستیم که به Google و سایر کاربران انرژی امکان می‌دهد تا تقاضای برق رو به رشد را به طور پاک و قابل اعتماد برآورده کنند. هسته اصلی این مشارکت نرخ انتقال پاک جدید است که به آن «تعرفه انتقال پاک» (CTT) نیز گفته می‌شود که می‌تواند در بسیاری از بازارهای برق در سراسر ایالات متحده تکرار شود. ساختار پیشنهادی در حال حاضر در انتظار بررسی و تصویب توسط کمیسیون خدمات عمومی نوادا است. این همچنین به Google کمک می‌کند تا به سمت هدف بلندپروازانه ما برای راه‌اندازی مراکز داده و پردیس‌های اداری خود با انرژی 24 ساعته بدون کربن (CFE) تا سال 2030 حرکت کند.

چرا برای تسریع انتقال انرژی به مدل های تدارکاتی جدید نیاز داریم؟

معمولاً شرکت‌ها انرژی پاک، عمدتاً انرژی بادی و خورشیدی را از طریق قراردادهای خرید برق (PPAs) با توسعه‌دهندگان پروژه تهیه می‌کنند – مدلی که گوگل پیشگام آن بود. این رویکرد فوق‌العاده موفق بوده است: از سال 2008، خریداران انرژی پاک شرکتی نزدیک به 200 گیگاوات ظرفیت جدید خورشیدی و بادی را در سراسر جهان باز کرده‌اند.

اما این رویکرد محدودیت هایی دارد. PPA ها اغلب از فرآیندهای برنامه ریزی شبکه گسترده تر و فرآیندهای سرمایه گذاری ابزار جدا می شوند و تغییر آب و هوا می تواند به معنای در دسترس بودن خورشید و باد ناسازگار باشد. بنابراین، کربن‌زدایی کامل سیستم‌های برق نیازمند فناوری‌های دیگری است که می‌توانند هر زمان که نیاز باشد، نیروی پاکی را ارائه کنند (همچنین به عنوان «ظرفیت شرکت پاک» نیز شناخته می‌شود). این فناوری‌ها، مانند افزایش انرژی زمین‌گرمایی، ذخیره‌سازی انرژی طولانی مدت و انرژی هسته‌ای پیشرفته، در مراحل اولیه، نسبتاً پرهزینه و با ساختارهای نظارتی کنونی انگیزه ضعیفی دارند. در نتیجه، مشتریان اغلب همچنان به سوخت‌های فسیلی برای تامین انرژی قابل اعتماد در زمانی که خورشید و باد در دسترس نیستند، متکی هستند.

برای دسترسی به مزایای فناوری‌های انرژی بدون کربن 24 ساعته و پاسخگویی به نیازهای رو به رشد شبکه‌های محلی، ما به رویکرد جدیدی نیاز داریم که سرمایه‌گذاری در پروژه‌های انرژی پاک را که ظرفیت ثابتی را برای شبکه فراهم می‌کنند، آسان‌تر کند.

معرفی تعرفه انتقال پاک (CTT)

در طول دو سال گذشته، ما با شرکای خود در سراسر ایالات متحده کار کرده ایم تا مسیری جدید و مقیاس پذیر برای شرکت های برق و کاربران بزرگ انرژی ایجاد کنیم تا در ظرفیت شرکت پاک سرمایه گذاری کنند و استقرار تجاری فناوری های پیشرفته و پاک را تسریع بخشند.

CTT شرکت‌ها و مشتریان را در یک قرارداد انرژی بلندمدت گرد هم می‌آورد که می‌تواند سرمایه‌گذاری در پروژه‌های جدیدی را تسهیل کند که ظرفیت شرکت پاکیزه را به شبکه ارائه می‌کند. این امر به مشتریان اجازه می دهد تا تقاضای برق رو به رشد خود را با CFE 24 ساعته از طریق روابط عمومی موجود خود برآورده کنند و در مزایای بلندمدتی که این پروژه ها ارائه می دهند، مانند افزایش سهم برق پاک و قابل اعتماد، سهیم شوند.

NV Energy اولین ابزاری است که این رویکرد جدید را از طریق اولین قرارداد تامین انرژی در نوع خود با Google عملیاتی می کند. با هم، راه‌حل‌هایی را برای آوردن ظرفیت پاک به شبکه محلی ارزیابی کردیم و روی زمین گرمایی تقویت‌شده فرود آمدیم. سپس NV Energy با توسعه دهنده Fervo Energy همکاری کرد تا 115 مگاوات نیروی زمین گرمایی جدید و پیشرفته را در مشارکت CTT ما بگنجانند و ظرفیت کامل آن را به Google تحویل دهد. در نهایت، ما با هم کار کردیم تا چارچوبی را پیشنهاد کنیم که می تواند برای کار در محیط های نظارتی ایالت های مختلف برای رسیدگی به اهداف ایالت و مشتری سفارشی شود.

شراکت ما با NV Energy مبتنی بر آزمایش آزمایشی تجاری اخیر ما با Fervo در نوادا است، که ثابت کرد فناوری Fervo می‌تواند قدرت زمین گرمایی را در مقیاس تجاری افزایش دهد. از آن زمان، Fervo به کاهش قابل توجهی در زمان و هزینه فرآیند حفاری خود دست یافته است، که نشان دهنده قدرت تقاضای اولیه مشتریان برای کمک به پیشرفت سریع در فناوری های مرحله اولیه است. اکنون، از طریق قرارداد تامین انرژی با NV Energy، تقریباً ۲۵ برابر ظرفیت زمین گرمایی پیشرفته‌ای که Google فعال کرده است، افزایش می‌دهیم و انرژی پاک شبانه‌روزی بیشتری را به شبکه محلی ارائه می‌کنیم که به عملیات مرکز داده ما در نوادا خدمت می‌کند. .

همکاری NV Energy و Google برای توسعه راه‌حل‌های جدید برای آوردن فناوری انرژی پاک و مستحکم – مانند زمین گرمایی پیشرفته – در شبکه نوادا در این مقیاس قابل توجه است. داگ کانن، رئیس و مدیر عامل شرکت NV Energy می گوید: این پیشنهاد نوآورانه توسط سایر مشتریان NV Energy پرداخت نمی شود، اما به اطمینان حاصل می شود که همه مشتریان ما از منابع انرژی پاک تر و سبزتر بهره مند می شوند. “در صورت تصویب، طرحی برای سایر شرکت‌ها و مشتریان بزرگ در نوادا برای تسریع اهداف انرژی پاک ارائه می‌کند. ما مشتاقانه منتظر پیشرفت این پیشنهاد از طریق فرآیند نظارتی تا تصویب هستیم و مشتاقانه منتظر به اشتراک گذاشتن آن با سایر مشتریان برای پیشبرد فرصت‌های اقتصادی اضافی هستیم. می تواند به کشور ما بیاورد.â€

ایجاد یک اقتصاد پر رونق و بدون کربن برای همه

این فقط گوگل نیست که از این مدل جدید سود می برد. اگر به طور گسترده در بازارهای ایالات متحده به کار گرفته شود، ساختار CTT می تواند ظرفیت انرژی پاک را گسترش دهد و قابلیت اطمینان شبکه را بهبود بخشد، گسترش فناوری های جدید مورد نیاز برای فعال کردن رشد صنعتی پاک را تسریع بخشد و مزایای اقتصادی انرژی پاک را برای جوامع در همه جا به ارمغان آورد. دوک انرژی قبلاً توافقاتی را با گوگل و سایرین برای توسعه CTT در جنوب شرقی ایالات متحده اعلام کرده است و ما امیدواریم که این مدل را در بسیاری از مناطق دیگر شاهد باشیم.

Google به همکاری با شرکت‌های برق، تنظیم‌کننده‌ها و سایر مشتریان انرژی ادامه خواهد داد تا سرمایه‌گذاری‌های جدید در ظرفیت انرژی پاک را باز کند، نسل بعدی فناوری‌های انرژی پاک را تسریع بخشد و شبکه‌ای را بسازد که برای حمایت از یک اقتصاد پر رونق و بدون کربن لازم است.

Source link