Google Chrome جعبه نصب جدید PWA را آزمایش می کند

در کروم، هم در دسکتاپ و هم در موبایل، برنامه‌های وب پیشرو در بین وب‌سایت‌های خاصی رایج‌تر می‌شوند. ظاهر فعلی کروم برای دسکتاپ بسیار ابتدایی است و اطلاعات زیادی را برای کاربرانی که از آنها خواسته می شود PWA وب سایت را نصب کنند، ارائه نمی دهد. به نظر می رسد که در آینده با Chrome برای دسکتاپ که کادر محاوره ای جدید برای PWA ها را آزمایش می کند، تغییر خواهد کرد.

در چند سال گذشته، آزمایشات در مورد نحوه نصب PWA روی دستگاه ها پیشرفت کرده است. اگر سایتی از شما بخواهد برنامه وب پیشرو خود را نصب کنید، کادر محاوره ای را در جایی روی صفحه نمایش خود خواهید دید. Chrome for Android در حدود یک سال گذشته تنظیماتی را انجام داده است و درک دقیق آنچه را که در حال نصب است برای کاربر آسان‌تر می‌کند.

در حال حاضر، PWA ها در کروم برای دسکتاپ بسیار اساسی به نظر می رسند. هیچ اطلاعاتی جز نام برنامه و نمادی در سمت چپ وجود ندارد. خوشبختانه به نظر می رسد تغییری در حال انجام است.

Chrome Canary یک ویژگی مخفی دارد که نحوه نمایش کادر گفتگو را هنگام نمایش درخواست نصب PWA (از طریق Techdows). در Canary، PWA ها نه تنها با نماد برنامه و نام خود، بلکه با توضیح کاملی از چیستی برنامه ظاهر می شوند.

تست نصب google chrome pwa
این گفتگوی جدید PWA است که Chrome در حال آزمایش است

به عنوان مثال، کادر محاوره‌ای PWA توییتر، هدف برنامه وب توییتر را بیان می‌کند و توصیف معقولی از چیستی توییتر ارائه می‌کند. در زیر آن، به کاربران دو گزینه داده می شود – نصب یا لغو. این قطعاً نگاهی بهبود یافته به PWA ها روی دسکتاپ در آینده است.

مطالب پیشنهادی  کنسول جستجوی Google با صفحه انجمن های جدید به روز شد

به نظر نمی رسد عملکرد اصلی PWA های کروم تغییر کرده باشد. کادر محاوره ای تنها تنظیمی است که تاکنون دیده شده است. تا آنجا که احتمالاً چه زمانی این اجرای کادر محاوره ای جدید را ببینیم، مطمئن نیستیم. این احتمال وجود دارد که سبک جدید جعبه محاوره ای برای مدتی طولانی در کار باشد.

در اینجا نصب موجود و کمتر توصیفی PWA در Chrome آمده است

اطلاعات بیشتر در گوگل کروم:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور