Google Bard Now با Google Apps ادغام می شود

گوگل با اتصال آن به مجموعه برنامه‌ها و سرویس‌های گوگل، پیشرفت‌های قابل توجهی در Bard، چت ربات هوش مصنوعی اکتشافی خود ایجاد کرده است.

هدف این است که به Bard اجازه دهیم تا پاسخ‌های مناسب‌تر و مفیدتری ارائه دهد، و بر اساس آنچه که قبلاً می‌تواند انجام دهد.

قابلیت‌های جدید ناشی از پیشرفت‌هایی است که گوگل در مدل هوش مصنوعی به نام PalM 2 ایجاد کرده است که به Bard قدرت می‌دهد. با در نظر گرفتن نظرات کاربران، گوگل از یادگیری تقویتی برای آموزش شهودی بیشتر مدل استفاده کرده است.

با به‌روزرسانی‌ها، Bard اکنون می‌تواند با شما در پروژه‌ها همکاری کند، بین بیش از 40 زبان جابه‌جا شود و با افزایش دقت به کدنویسی کمک کند.

قابلیت های بارد پیشرفته

مهارت بارد در ارائه پاسخ های سفارشی به سوالات کاربران یکی از قابلیت های اساسی سیستم هوش مصنوعی بوده است.

مردم از Bard برای بسیاری از وظایف، مانند تهیه برنامه های سفر، نوشتن توضیحات محصول برای فروش آنلاین، و ساده کردن ایده های علمی پیچیده استفاده کرده اند.

ارتقاء Google به Bard شامل پیچیده ترین مدل آن تا به امروز است که اکنون با برنامه ها و سرویس های Google یکپارچه شده است.

همچنین، گوگل عملکرد جستجوی «Google it» را بهبود بخشیده است تا کاربران بتوانند به راحتی پاسخ‌های بارد را بررسی کنند.

برنامه های افزودنی Bard راه اندازی شد

گوگل افزونه‌های Bard را برای کاربران انگلیسی زبان معرفی کرده است که راه جدیدی برای تعامل با ربات چت هوش مصنوعی ارائه می‌کند.

برنامه‌های افزودنی به Bard اجازه می‌دهد اطلاعات مرتبط را از محصولات Google مانند Gmail، Docs، Drive، Maps، YouTube، Flights و Hotels نمایش دهد.

این ویژگی می تواند کارهای پیچیده را ساده کند. به عنوان مثال، Bard می‌تواند هنگام برنامه‌ریزی سفر، جزئیات پرواز و هتل، مسیرها، و ویدیوهای مربوط به مقصد را از ابزار Google استخراج کند.

برای جستجوی شغل، بارد می‌تواند رزومه‌ای از Drive را در یک پاراگراف بیانیه شخصی خلاصه کند و به نوشتن یک نامه کمکی کمک کند.

Google تأیید کرد که استفاده از برنامه‌های افزودنی Workspace حریم خصوصی را به خطر نمی‌اندازد. محتوای Gmail، Docs و Drive برای بازبینان انسانی قابل دسترسی نیست یا برای تبلیغات یا آموزش Bard استفاده نمی‌شود.

کاربران می توانند در هر زمان افزونه ها را خاموش کنند و کنترل کاملی بر تنظیمات حریم خصوصی خود داشته باشند.

تأیید پاسخ بهبود یافته و مکالمات مداوم

Google روند تأیید صحت پاسخ‌های بارد را با دکمه «Google it» بهبود بخشیده است.

با کلیک بر روی این دکمه، Bard به پاسخ خود در برابر اطلاعات موجود در وب ارجاع متقابل می دهد. عبارات موجود در پاسخ بارد را برجسته می کند و به کاربران امکان می دهد روی آنها کلیک کنند تا اطلاعات پشتیبان یا متناقض را از جستجوی Google مشاهده کنند.

گوگل همچنین مکالمات مداوم با بارد را ساده‌تر کرده است. هنگامی که یک چت بارد به صورت عمومی به اشتراک گذاشته می شود، شخصی که پیوند را دریافت می کند می تواند به صحبت با بارد در مورد آن موضوع ادامه دهد. آنها می توانند سؤالات بعدی بپرسند یا از گفتگو به عنوان نقطه پرش برای ایده های خود استفاده کنند.

پشتیبانی از زبان گسترده

گوگل در حال گسترش دسترسی به ویژگی های موجود زبان انگلیسی به بیش از 40 زبان است. این شامل آپلود تصاویر با لنز، دریافت تصاویر جستجو در پاسخ‌ها و اصلاح پاسخ‌های بارد است.

به طور خلاصه

با جدیدترین پیشرفت‌ها، گوگل قصد دارد Bard را به دستیار همه‌کاره‌تری برای همکاری خلاق، مکالمات چند زبانه و پرسش‌های فنی تبدیل کند.

چت ربات آزمایشی هنوز در پیش نمایش محدود است زیرا گوگل همچنان به آزمایش و توسعه آن به طور مسئولانه ادامه می دهد.


تصویر ویژه: اسکرین شات از blog.google/products/bard/google-bard-new-features-update-sept-2023/، سپتامبر 2023.