گوگل در APEC 2023

هفته آینده، رهبران دولت، جامعه مدنی و جامعه تجاری در سانفرانسیسکو برای هفته رهبران اقتصادی همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه (APEC) گرد هم خواهند آمد. موضوع امسال “”ایجاد آینده ای مقاوم و پایدار برای همه” نمی تواند به موقع باشد، زیرا پیشرفت های جدید در هوش مصنوعی انقلابی در نحوه رسیدگی جهان به بزرگترین چالش ها، رشد اقتصادی، و فرصت های جدیدی را در اقتصادهای APEC و در سراسر جهان آزاد کنید.

گوگل حامی قوی APEC و ماموریت آن برای ایجاد رفاه بیشتر برای منطقه از طریق ترویج رشد و تسریع یکپارچگی منطقه ای است. به عنوان مثال، همین ماه گذشته، ما همکاری با دولت‌های استرالیا، ایالات متحده، فیجی، پلی‌نزی فرانسه و کشورهای جزیره اقیانوس آرام را برای ساخت دو کابل جدید زیر دریای اقیانوس آرام برای افزایش اتصال دیجیتال در سراسر اقیانوس آرام اعلام کردیم. ما مشتاقیم که هفته آینده در APEC بر روی این مشارکت ها ایجاد کنیم.

اتصال و پایداری در آسیا و اقیانوسیه

مشارکت در پشت دو کابل زیردریایی جدید، وعده آوردن هوش مصنوعی را به جوامعی که به طور سنتی کمتر از آنها نمایندگی می کردند را تقویت کرد و این امکان را فراهم کرد. هر کس برای دسترسی به وعده باورنکردنی آن این البته با اتصال شروع می شود. 2.6 میلیارد نفر امروز به اینترنت متصل نیستند، از جمله بیش از یک میلیارد نفر در منطقه آسیا و اقیانوسیه.

زیرساخت‌های پیشرفته مانند این کابل‌های زیردریایی و مراکز داده‌ای که در سرتاسر منطقه می‌سازیم، عوامل حیاتی رشد مبتنی بر هوش مصنوعی هستند – به‌ویژه، بدون اینکه دولت‌ها مجبور باشند هزینه‌هایی را که به طور سنتی با زیرساخت‌های اصلی مرتبط است، متقبل شوند. پروژه ها.

بسیار مهم است که این رشد زیرساختی مسئولانه با توجه به مصرف انرژی و ردپای کربن آن انجام شود. به همین دلیل است که ما هدف تعیین کرده‌ایم که تا سال 2030، مراکز داده و پردیس‌های خود را با انرژی بدون کربن، 24 ساعت شبانه‌روز کار کنیم. و از طریق Google.org، از 13 سازمان محلی با استفاده از هوش مصنوعی و فناوری برای توسعه پشتیبانی کرده‌ایم. راه حل های پایداری برای جوامع آسیب پذیر و محروم در آسیا و اقیانوسیه

وعده اقتصادی و نیروی کار AI

ما همچنین فکر می‌کنیم هوش مصنوعی توانایی تسریع رشد اقتصادی در کشورهای APEC را دارد و دولت‌ها و کسب‌وکارها می‌توانند برای تحقق آن با یکدیگر همکاری کنند. به گفته گلدمن ساکس، هوش مصنوعی می تواند رشد بهره وری سالانه را در دهه آینده تا 1.5 درصد افزایش دهد و تولید ناخالص داخلی جهانی سالانه را 7 درصد افزایش دهد. تأثیر چنین رشد فوق‌العاده‌ای بر رفاه بشر بسیار زیاد است – به طور بالقوه صدها میلیون نفر را از فقر نجات می‌دهد و زندگی میلیاردها نفر را بهبود می‌بخشد.

در همان زمان، دولت ها و صنعت باید برای کمک به کارگران برای کسب مهارت های جدید، کسب و کارها برای انطباق و مدارس برای استفاده از هوش مصنوعی برای یادگیری شخصی با یکدیگر همکاری کنند. ما متعهد هستیم که از طریق مهارت و آموزش به مردم کمک کنیم تا برای مشاغل مورد تقاضا آماده شوند. ما دوره های آنلاین رایگان در زمینه هوش مصنوعی مولد را برای مخاطبان فنی و غیر فنی اضافه کرده ایم. تنها در سال جاری، ما بیش از 100000 بورسیه گواهی شغلی Google را برای گسترش نیروی کار سایبری در منطقه آسیا و اقیانوسیه اعطا کردیم. Google.org همچنین 15 میلیون دلار به بنیاد آسیا برای راه‌اندازی صندوق امنیت سایبری APAC برای تقویت قابلیت‌های سایبری 300000 کسب‌وکار کوچک، غیرانتفاعی و شرکت‌های اجتماعی اختصاص داد. و از طریق پروژه آینده دیجیتال خود، از دانشگاهیان و اتاق‌های فکر در سراسر جهان که در مورد تأثیر هوش مصنوعی بر اقتصاد و آینده کار تحقیق می‌کنند، حمایت می‌کنیم.

رویکرد نظارتی منسجم

موضوعی که اغلب دولت‌ها در منطقه APEC از ما می‌پرسند این است که چگونه می‌توان مطمئن شد که اقتصادهایشان در خط مقدم انقلاب هوش مصنوعی قرار دارند و عقب نمانند. پاسخ: سیاست عمومی صحیح. دولت‌ها به درستی به مدیریت هوش مصنوعی فکر می‌کنند و در چارچوب‌های جهانی برای کاهش خطرات احتمالی پیشرفت می‌کنند. برای استفاده کامل از فرصت هوش مصنوعی، یک رویکرد هماهنگ، مبتنی بر ریسک و قابلیت همکاری جهانی برای مقررات کلیدی است. پراکندگی مقررات، ارائه خدمات و فناوری‌های فرامرزی را برای کسب‌وکارها در هر اندازه‌ای دشوارتر می‌کند و بیشتر به کسب‌وکارهای کوچکی که منابع کمتری برای پیروی از قوانین متناقض دارند، آسیب می‌زند.

APEC به طور سنتی نقش کاتالیزوری را در تقویت هنجارهای تجارت بین‌المللی ایفا می‌کند و در موقعیت خوبی برای هدایت یک رویکرد ثابت برای اداره فناوری‌های فرامرزی مانند هوش مصنوعی قرار دارد. به عنوان مثال، APEC می‌تواند دولت‌ها را برای بحث در مورد چگونگی دسترسی بیشتر هوش مصنوعی با سیاست‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها برای تشویق تحقیق و توسعه، توسعه استعدادها، و پذیرش زیرساخت‌های ابری و ظرفیت محاسباتی تشکیل دهد. و می‌تواند چارچوب‌های قانونی و نظارتی منسجمی را ترویج کند که نوآوری را تحریک می‌کند و جریان‌های داده‌های بین‌مرزی قابل اعتماد را امکان‌پذیر می‌کند.

ما مشتاقانه منتظر تعامل با دولت‌ها، مشاغل و جامعه مدنی از اقتصادهای APEC هستیم تا از پتانسیل هوش مصنوعی برای حل چالش‌های بزرگ، ایجاد فرصت‌های بیشتر برای افراد بیشتر و ایجاد رشد بی‌سابقه حداکثر استفاده را ببریم.