گوگل آزمایش نمونه های اولیه AR را در دنیای واقعی آغاز خواهد کرد

I/O 2022 با نگاهی غیرمنتظره به تلاش های واقعیت افزوده این شرکت به پایان رسید. گوگل امروز اعلام کرد که از ماه آگوست “نمونه های اولیه AR را در دنیای واقعی آزمایش خواهد کرد”.

گوگل می گوید “تست فقط در محیط آزمایشگاهی محدودیت های خود را دارد” و می خواهد “بهتر بفهمد که چگونه این دستگاه ها می توانند به افراد در زندگی روزمره کمک کنند.”

این «آزمایش در مقیاس کوچک» توسط «چند ده» کارمند Google و دیگر «تست‌کنندگان معتمد منتخب» که تحت «آموزش دستگاه، پروتکل، حریم خصوصی و ایمنی» قرار گرفته‌اند، انجام می‌شود. این شرکت مشخص نکرده است که این اتفاق در کجا فراتر از “مناطق منتخب در ایالات متحده” رخ می دهد و مکان های زیر مستثنی خواهند شد:

مدارس، ساختمان‌های دولتی، مکان‌های مراقبت‌های بهداشتی، مکان‌های عبادت، مکان‌های خدمات اجتماعی، مناطقی که برای کودکان در نظر گرفته شده است (مثلاً مدارس و زمین‌های بازی)، مکان‌های واکنش اضطراری، تجمع‌ها یا اعتراض‌ها، و سایر مکان‌های مشابه

گوگل امروز گفت که یکی از نمونه‌های اولیه AR که روی آن کار می‌کند شبیه «عینک‌های معمولی با نمایشگر درون لنز» و همچنین میکروفون‌ها و دوربین‌ها است، اگرچه از دومی برای عکس‌برداری استفاده نمی‌شود.

به عنوان مثال، نمونه‌های اولیه AR ما از عکاسی و فیلم‌برداری پشتیبانی نمی‌کنند، اگرچه از داده‌های تصویر برای فعال کردن تجربیاتی مانند ترجمه منوی جلوی شما یا نشان دادن مسیرها به یک کافی‌شاپ در نزدیکی شما استفاده می‌شود.

گفته می‌شود، یک LED وجود خواهد داشت که نشان می‌دهد چه زمانی داده‌های تصویر برای تجزیه و تحلیل و اشکال‌زدایی ذخیره می‌شوند. علاوه بر این:

در صورت تمایل، می‌تواند از آزمایش‌کننده بخواهد که داده‌های تصویر را حذف کند و از همه گزارش‌ها حذف خواهد شد.

امروز تصویری از نمونه های اولیه نیمه مونتاژ شده و ناقص به اشتراک گذاشته شد، اما در غیر این صورت ما دقیقا نمی دانیم تجهیزات واقعیت افزوده واقعی در دنیای واقعی چگونه خواهند بود. عینک ترجمه که در ورودی/خروجی نشان داده شده بود، دارای نمایشگر بود، اما دوربین نداشت.

گوگل در حال آزمایش «ناوبری، ترجمه، رونویسی و جستجوی بصری» است. این می تواند شامل تجربیاتی مانند «ترجمه منوی جلوی شما یا نشان دادن مسیرها به یک کافی شاپ در نزدیکی شما باشد».

با ناوبری واقعیت افزوده، می‌خواهد این آزمایش عمومی به ترکیب «تقاطع‌های آب‌وهوا و شلوغ» در تجربه کمک کند. این شرکت همچنین می‌خواهد از دوام دستگاه اطمینان حاصل کند، تجربیات کاربر را بهینه کند و مفید بودن کلی عینک‌های هوشمند بالقوه را بهبود بخشد.

اطلاعیه امروز در این یادداشت به پایان می رسد:

می‌توانید جزئیات بیشتری درباره تلاش‌های آزمایش عمومی محدود ما برای نمونه‌های اولیه AR در مرکز راهنمای Google بخوانید. همانطور که به کاوش و یادگیری آنچه که با AR ممکن است ادامه می دهیم، مشتاقانه منتظر به اشتراک گذاری به روز رسانی های بیشتر هستیم.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: