برنامه‌های Google در واقع از نمادهای تم اندروید 13 پشتیبانی نمی‌کنند

یکی از بزرگترین تحولات Material You در اندروید 13، پشتیبانی از نمادهای مضمون در برنامه های شخص ثالث است، عملکردی که اخیراً به سرعت به برنامه های بیشتر و بیشتری گسترش یافته است. اکنون، اندروید 13 در دستگاه‌های سامسونگ از نمادهای موضوعی نیز پشتیبانی می‌کند، اما به نظر می‌رسد بسیاری از برنامه‌های Google هنوز پشتیبانی ندارند.

آیکون های تم در اندروید 13 چیست؟

اندروید 12 از نظر فنی اولین به‌روزرسانی بود که گوگل «آیکون‌های مضمون» را به سیستم‌عامل خود اضافه کرد. در تلفن‌های Pixel و بعداً دستگاه‌های Samsung Galaxy، نمادهای صفحه اصلی می‌توانند رنگ‌های سیستم‌عامل را به خود بگیرند تا کمی غوطه‌ورسازی جدید برای Material You فراهم کنند. با این حال، در اندروید 12، این عملکرد به‌جای برنامه‌ها مبتنی بر راه‌انداز بود، به این معنی که راه‌اندازی‌ها دارای یک لیست مجاز برای برنامه‌هایی بودند که آیکون‌ها را دریافت می‌کردند. در نتیجه، بیشتر برنامه‌های گوگل در پیکسل‌ها و برنامه‌های سامسونگ در دستگاه‌های گلکسی بودند که نمادهای مضمون دریافت می‌کردند.

در اندروید 13، گوگل آیکون های مضمونی را برای توسعه دهندگان باز کرد و به برنامه های شخص ثالث اجازه داد رنگ های Material You را در برنامه صفحه اصلی خود بکار گیرند.

از زمان معرفی اندروید 13، ما شاهد بوده ایم که برنامه های زیادی این قابلیت را انجام می دهند. در لیست رو به رشد ما از هر برنامه ای که از نمادهای مضمون در اندروید 13 پشتیبانی می کند، نام های بزرگی مانند Spotify، Slack، Telegram، WhatsApp، Signal و غیره وجود دارد. اما هنوز هم در درجه اول برنامه های گوگل هستند که از این عملکرد پشتیبانی می کنند.

بسیاری از برنامه‌های Google هنوز نمادهای موضوعی ندارند

با این حال، یک مشکل وجود دارد.

همه برنامه‌های Google واقعاً از نمادهای مضمون Android 13 پشتیبانی نمی‌کنند، اما شما این را در پیکسل نمی‌دانید. در سومین نسخه بتای اندروید 13 سامسونگ در گلکسی اس 22، این شرکت دریچه‌های پشتیبانی از نمادهای مضمون را باز می‌کند، که به برنامه‌های شخص ثالث اجازه می‌دهد آیکون‌های مضمون را در صفحه اصلی در کنار برنامه‌های خود سامسونگ نشان دهند. برنامه‌های Google زیادی وجود دارند که از این پشتیبانی می‌کنند، اما نه به اندازه آنچه در پیکسل می‌بینید.

چند نمونه در اینجا عبارتند از Google Photos، Play Store و Gmail که همگی از نمادهای مضمون در Android 13 در Galaxy S22 پشتیبانی می‌کنند. اما Google Voice، Fitbit، Google Home، Maps، Nest و زیاد بقیه دیگر اصلاً پشتیبانی نمی شوند.

هر یک از این برنامه‌ها از یک نماد موضوعی در Pixel پشتیبانی می‌کنند

پس چه برنامه های گوگل انجام دادن از نمادهای مضمون در دستگاه‌های غیر پیکسل پشتیبانی می‌کنید؟ در اینجا مواردی هستند که ما توانستیم تأیید کنیم.

این برنامه های گوگل در حقیقت پشتیبانی از آیکون های مضمون در اندروید 13

 • کروم
 • مخاطب
 • دوتا
 • جیمیل
 • جستجوی گوگل
 • Google Keep Notes
 • Google Meet
 • پیام های گوگل
 • Google Photos
 • فروشگاه Google Play
 • یوتیوب

در مقایسه با آنچه در دستگاه های پیکسل می بینیم، این یک است بزرگ تفاوت. گوگل حتی یک دوجین برنامه ندارد که در واقع از نمادهای مضمون در اندروید 13 پشتیبانی کنند، اما تقریباً نمایش داده می شوند. 50 برنامه‌هایی با نمادهای موضوعی در دستگاه‌های Pixel.

تفاوت در چیست؟

واضح است که گوگل هنوز به شدت به Pixel Launcher برای پشتیبانی از نمادهای مضمون برای برنامه های خود متکی است. اگر از Pixel خود در حین ارسال استفاده می‌کنید، این لزوماً مشکل بزرگی نیست، اما یک راه‌انداز شخص ثالث فوراً موضوع نماد داخلی اندروید 13 را از بین می‌برد.

واضح است، هنوز وجود دارد زیاد اگر حتی گوگل نتواند کتابخانه خود را جمع کند، کارهایی که باید انجام دهید قبل از اینکه نمادهای مضمون در اندروید 13 آماده اجرا شوند.

همچنین، به عنوان یک نکته جانبی، به نظر می‌رسد که سامسونگ به پشتیبانی بومی از آیکون‌های مضمون برای برنامه‌های خود در اندروید 13 روی آورده است. بسیاری از برنامه‌های سامسونگ که آیکون‌های مضمونی در اندروید 12 داشتند، در نسخه بتای اندروید 13 فعلی فاقد آن‌ها هستند.

اطلاعات بیشتر در مورد اندروید 13:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: