Google API ابزار بازرسی URL کنسول جستجو را اعلام کرد

گوگل راه اندازی یک URL جدید API را اعلام کرد که به یک برنامه خارجی اجازه می دهد با کنسول جستجوی گوگل تعامل داشته باشد و داده های بازرسی URL را ارائه دهد. دسترسی API جدید به SEO و ناشران کمک می کند تا مشکلات بیشتری را کشف کنند و مشکلات را با سهولت بیشتری رفع اشکال کنند.

Search Console API سودمندی داده ها را افزایش می دهد

مخفف API مخفف عبارت Application Programming Interface است. یک API را می توان به عنوان پلی در نظر گرفت که به دو برنامه نرم افزاری اجازه می دهد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

به عنوان مثال، ابزارهایی مانند Screaming Frog می‌توانند از API برای اتصال با کنسول جستجوی Google استفاده کنند و از آن داده‌ها برای خودکار کردن فرآیند کشف اطلاعات استفاده کنند.

اتصال Screaming Frog به کنسول جستجو از طریق برگه پیکربندی سپس API > کنسول جستجوی گوگل.

چگونه دسترسی API کنسول جستجو را در Screaming Frog فعال کنیم

دسترسی به API کنسول جستجوی گوگل

API در حال حاضر به Screaming Frog (و سایر برنامه ها) اجازه می دهد تا داده هایی مانند کلیک ها، برداشت ها، CTR و موقعیت را جمع آوری کند. همچنین می‌توان از API برای کشف آدرس‌های اینترنتی جدید برای خزیدن و افزودن URL‌های یتیم به گزارش‌های ممیزی سایت استفاده کرد.

Search Console API همچنین افزونه‌های وردپرس و بسیاری از ابزارهای SEO دیگر را قادر می‌سازد تا از طریق API به کنسول جستجو دسترسی داشته باشند.

Google نمونه هایی برای نحوه استفاده از این دسترسی API خاص ارائه کرده است:

  • به عنوان مثال، بررسی اینکه آیا تفاوت‌هایی بین نسخه‌های متعارف اعلام‌شده توسط کاربر و انتخاب‌شده توسط Google وجود دارد یا اشکال‌زدایی مشکلات داده‌های ساختاریافته از گروهی از صفحات.
  • توسعه دهندگان CMS و افزونه ها می توانند بینش های سطح صفحه یا الگو و بررسی های مداوم را برای صفحات موجود اضافه کنند. برای مثال، نظارت بر تغییرات در طول زمان برای صفحات کلیدی برای تشخیص مشکلات و کمک به اولویت‌بندی رفع‌ها.»

URL Inspection Tool API

ابزار بازرسی URL اطلاعات ارزشمندی در مورد URL هایی که توسط گوگل ایندکس شده اند ارائه می دهد. اطلاعاتی در مورد مسائل نمایه سازی و همچنین خطاهای داده های ساختاریافته و AMP ارائه می دهد.

این ابزار راهی برای آزمایش یک URL زنده ارائه نمی دهد، این عملکرد از طریق API قابل دسترسی نیست.

طبق مستندات توسعه دهنده گوگل:

“وضعیت نمایه شده یا قابل نمایه سازی URL ارائه شده را مشاهده کنید. در حال حاضر فقط وضعیت نسخه در فهرست گوگل موجود است. شما نمی توانید نمایه سازی یک URL زنده را آزمایش کنید.”

سهمیه استفاده

گوگل اشاره کرد که سهمیه استفاده 2000 پرس و جو در روز و محدودیت سرعت 600 درخواست در دقیقه وجود دارد.

با این وجود، API ابزار بازرسی URL جدید دسترسی به راه‌های جدیدی را برای ردیابی پیشرفت سئوی وب‌سایت و کمک به شناسایی مشکلات و ارائه راه‌حل‌ها باز می‌کند. عملکرد جدید باید در آینده نزدیک در ابزارها و افزونه ها ظاهر شود.

استناد

اعلامیه رسمی وبلاگ جستجوی مرکزی گوگل را بخوانید

از API بازرسی URL کنسول جستجوی جدید استقبال می کنیم

اسناد API ابزار بازرسی رسمی Google را بخوانید

روش: index.inspect

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور