هر برنامه Google به‌روزرسانی رابط کاربری رایانه لوحی Android را دریافت می‌کند [U: Play Store]

در I/O 2022، گوگل اعلام کرد که بیش از 20 برنامه شخص اول خود را برای نمایشگرهای بزرگ به‌روزرسانی می‌کند تا تعهد خود را به فاکتور فرم نشان دهد. این بدون شک تجربه مالکان فعلی را بهبود می بخشد و قصد دارد توسعه دهندگان دیگر را به انجام همین کار تشویق کند. در اینجا همه برنامه‌های Google در Android که دارای به‌روزرسانی رایانه لوحی هستند و مواردی که هنوز در راه است آورده شده است.

برنامه های Google با رابط کاربری رایانه لوحی

 • ترتیب زمانی معکوس، آخرین به روز رسانی ها در بالا

—فروشگاه Google Play

به روز رسانی 9/30: قبل از طراحی مجدد گسترده‌تر، Google Play Store را با یک ریل ناوبری فشرده‌تر از کشوی قبلی به‌روزرسانی کرده است.

در حال حاضر، این اجازه می دهد تا نمادهای برنامه بزرگتر شوند، اما این چرخ و فلک ها به زودی جای خود را برای کارت ها باز می کنند. گوگل پلی لوگوی گوشه و قسمت جستجو را نیز بهینه سازی کرده است تا فشرده تر باشد.

—Google Drive، Docs، Sheets، Slides

به روز رسانی 9/17: اکنون می توانید چندین نمونه از Google Docs، Sheets و Slides (نسخه 1.22.342.08.90+) را باز کنید تا آنها را در کنار هم مشاهده کنید. با این حال، رساندن آنها به آن حالت کمی یک فرآیند دستی است.

سند اول را باز می‌کنید و سپس به برنامه Docs/Sheets/Slides (با استفاده از منوی چندوظیفه‌ای اخیر سیستم) باز می‌گردید تا سند دوم را اجرا کنید. Recents را دوباره باز کنید و اولین فایل را بکشید تا split-screen شروع شود. این به آسانی دکمه “باز کردن در پنجره جدید” درایو نیست، که به “باز کردن در نمای تقسیم” تغییر نام داده است (و فقط روی پوشه ها کار می کند).


به روز رسانی 8/3: گوگل هفته گذشته اعلام کرد که Drive و Docs/Sheets/Slides در حال بهینه سازی تبلت هستند. برخی از ویژگی‌ها منتشر شده‌اند، از جمله توانایی:

 • تصاویر/متن را از یک برنامه دیگر (مانند Chrome) بکشید و در یک سلول سند یا صفحه گسترده رها کنید. مشابه Google Keep.
 • در Google Drive، می‌توانید فایل‌ها را با کشیدن و رها کردن آنها به داخل آپلود کنید.
 • با باز کردن منوی سرریز پوشه و انتخاب «Open in new window»، می‌توانید دو نمونه Drive را در کنار هم باز کنید.
 • [Not live in our testing] همچنین می‌توانید با کشیدن فایل به یک برنامه باز مانند Keep، پیوندهایی به فایل‌های Drive اضافه کنید.»
 • میانبرهای صفحه کلید فیزیکی در Drive، Docs و Slides برای انتخاب، برش، کپی، جای‌گذاری، لغو و دوباره انجام دهید.

— ابزارک‌های Google Drive و Keep

به روز رسانی 9/13: Google با بزرگ‌تر کردن ویجت‌ها برای تبلت‌های اندرویدی با توجه به صفحه نمایش اضافی موجود، ویجت‌ها را بهینه می‌کند. Drive (با نسخه 2.22.357.1) ردیفی از میانبرها را به ویجت اقدامات سریع Drive اضافه می کند که یک سند جدید در Docs، Sheets یا Slides ایجاد می کند. این شی صفحه اصلی همچنین برای معرفی یک پیکربندی دایره ای جدید قابل توجه است.

مطالب پیشنهادی  Google شکایت متقابل علیه Match Group مالک Tinder ارسال می کند

در همین حال، ویجت فهرست یادداشت Google Keep (5.22.342.03.90) از نوار کناری سمت راست برای نوار پایینی تقلبی در پیکربندی‌های باریک خلاص می‌شود. این با ویجت Gmail مطابقت دارد و به شما امکان می دهد یادداشت های بیشتری را مشاهده کنید. با این حال، هنوز هم می توانید با افزایش عرض، طرح قدیمی را دریافت کنید.

—گوگل تی وی

به روز رسانی 8/28: Google TV یکی از برنامه هایی بود که برای طراحی مجدد در I/O برنامه ریزی شده بود. یک نسخه بهینه شده برای تبلت اکنون در دسترس است، اما بدون استایل های Material You که روی صحنه نشان داده شده است. تغییر اولیه یک ریل ناوبری با زبانه های مرکزی است که جایگزین نوار پایینی می شود. ما شاهد این ظاهر جدید با نسخه 4.33.60.17 هستیم که هنوز به طور گسترده در Chromebook عرضه نشده است.

در ماه مه، اسلایدهای Google ریل بسیار گسترده‌تری را با نشانگرهای مستطیلی نشان می‌دادند که برگه فعلی شما را یادداشت می‌کردند. در همین حال، تکرار Material You به دنبال طراحی مجدد نوار برنامه است تا یکپارچه تر باشد. طرح موجود مشکلی در صفحه Your stuff است که در آن از برگه های بالا استفاده می شود.

—YouTube Music

به روز رسانی 6/6: بهینه سازی تبلت اعلام شده برای YouTube Music در I/O 2022 اکنون عرضه شده است. می بیند که برنامه اندروید روی صفحه نمایش های بزرگ یک نمای لیست پخش بازطراحی شده دریافت می کند که بخش بزرگی از این سرویس است. یک رابط کاربری دو ستونی وجود دارد که در آن هنر جلد و سایر جزئیات در سمت چپ ظاهر می شود و لیست آهنگ در سمت دیگر قرار دارد. [Update 6/30: The redesign was introduced to albums later on.]

این تازه‌ترین به‌روزرسانی رایانه لوحی برای YouTube Music است، با این تیم که اوایل امسال در فید صفحه اصلی شروع به کار کرد تا به شما امکان دهد بدون نیاز به پیمایش، محتوای بیشتری را در چرخ و فلک‌ها ببینید (دوباره گوش کنید، موارد دلخواه شما، ترکیب شده برای شما، و غیره). بهینه‌سازی‌های دیگر در Now Playing (نمای دو ستونی با کنترل‌ها در سمت چپ و صف بعدی بالا در سمت راست) و تنظیمات کنار هم وجود دارد.

مطالب پیشنهادی  Unconference مجازی مرکزی جستجوی جهانی 2022 یک بسته است! | وبلاگ مرکزی جستجوی گوگل | توسعه دهندگان گوگل

-ساعت

به روز رسانی 6/3: Google Clock 7.2 با معرفی یک ریل ناوبری سمت چپ در تبلت ها شروع می شود که در نتیجه فضای عمودی بیشتری را به برنامه می دهد. تغییر بزرگ دیگر استفاده از طرح‌بندی‌های دو ستونی، در جهت افقی، در سراسر برنامه است.

-ماشین حساب

به روز رسانی 5/25: نسخه 8.2 برنامه ماشین حساب Google طرح‌بندی دو ستونی را ارائه می‌کند که در آن همیشه می‌توانید «تاریخچه» محاسبه خود را در تبلت‌ها و سایر دستگاه‌های صفحه بزرگ مشاهده کنید. سایر بخش‌های رابط کاربری بر این اساس کوچک شده‌اند و این به ویژه برای چندوظیفگی مناسب است.

– لنز گوگل

به روز رسانی 5/18: نسخه 13.19 برنامه Google به Google Lens اجازه می دهد تا در حالت افقی باز شود. ابزار جستجوی بصری قبلاً به جهت‌گیری عمودی در Android محدود شده بود.


—Google Photos

برنامه برتر تبلت گوگل در اندروید، Google Photos است و این به‌روزرسانی در ژانویه 2021 عرضه شد. تفاوت چندانی با رابط کاربری وب ندارد. یک ریل ناوبری در لبه سمت چپ به این معنی است که می‌توانید محتوای عمودی‌تری را ببینید، در حالی که می‌توانید برگه‌های بیشتری را در مقایسه با نوار پایینی نشان دهید، بدون اینکه فشرده به نظر برسید. علاوه بر عکس‌ها، جستجو، اشتراک‌گذاری و کتابخانه، به On Device، Utilities، Archive و Trash دسترسی سریع دارید. یکی از تغییرات کوچکی که Google در ماه‌های اخیر انجام داده است، نشانگر قرصی است که نشان می‌دهد به جای برجسته کردن نماد، چه برگه‌ای را مشاهده می‌کنید.

 • تبلت Google Photos
 • تبلت Google Photos

در بالای صفحه، در کنار «Google Photos»، یک نوار جستجو با گوشه‌های گرد قرار دارد. هنگام مشاهده تمام صفحه یک عکس، کشیدن انگشت به بالا یک صفحه سمت راست را نشان می دهد در حالی که سرریز در گوشه سمت راست بالای بیننده اقداماتی را با نمادهای همراه نشان می دهد.

—تقویم گوگل

من قبلاً به این فکر کرده‌ام که Google Calendar برنامه رایانه لوحی مورد علاقه من است، عمدتاً به دلیل نماهای عالی روز و برنامه زمانی که در آن کل ماه را در سمت چپ با لیستی از رویدادها در کنار آن می‌بینید در حالی که تصاویر پس‌زمینه را زنده می‌کنند. به نظر نمی رسد که شرکت در حال برنامه ریزی برای تغییر باشد.

در حالی که استفاده مجدد آشکار از وب سایت وجود دارد، تیم Calendar به طور معناداری برنامه را برای تبلت ها متمایز کرده است، و این یک اتفاق نادر برای Google است.

– کروم

کروم در تبلت‌های اندرویدی با توجه به استفاده از نوارهای برگه و طرح‌بندی Omnibox تقریباً با رابط دسکتاپ یکسان است. همچنین از چندین ویندوز برای کمک به انجام چند کار پشتیبانی می شود.

مطالب پیشنهادی  توییتر روش کسب درآمد به نام شیشه نوک را اعلام می کند

– یوتیوب

یوتیوب نسبتاً برای تبلت‌هایی با نمایش دو ستونی در سرتاسر بهینه‌سازی شده است و پیش‌نمایش I/O Google فقط صفحه پخش‌کننده را نشان می‌دهد. همیشه می تواند به ریل ناوبری تغییر کند.

-مترجم گوگل

Translate قبلاً بهینه‌سازی‌های تبلت را روی صحنه دارد. به طور کلی، بهتر است این برنامه با توجه به ماهیت آن به عنوان یک رابط/ابزار مشترک (از لحاظ فیزیکی) کم باشد و فاصله زیادی داشته باشد.

-فایل های گوگل

—پادکست گوگل


برنامه‌های Google بهینه‌سازی‌های بیشتری را در تبلت دریافت می‌کنند

— نقشه های گوگل (به زیر مراجعه کنید)

نقشه‌های اندروید از قبل دارای نمای دو ستونی است، اما به‌روزرسانی آینده نوار پایینی با عرض کامل را با نواری که در پانل سمت چپ قرار می‌گیرد، جایگزین می‌کند.


به‌روزرسانی‌های آینده برنامه تبلت Google

برنامه های تبلت اندروید گوگل
 • مترجم گوگل: بالا را ببین
 • نقشه ها: بالا را ببین
 • عکس ها: بالا را ببین
 • Family Link: به‌نظر می‌رسد به‌جای ریل پیمایش، Family Link از کشوی پیمایش همیشه نمایش داده شده استفاده می‌کند.
برنامه های تبلت اندروید گوگل
 • گوگل صفحه اصلی: ریل ناوبری در مرکز، اگرچه فقط با دو زبانه مضحک به نظر می رسد. طرح دو ستونی می تواند بهتر باشد.
 • جیمیل: ریل ناوبری با دکمه کشو در بالا برای دیدن پوشه ها و برچسب های خود.
 • Google TV: راه آهن ناوبری در حالی که شما می توانید آینده را تشخیص دهید فید خبری برجسته به عنوان بخشی از مواد گسترده‌تری که شما دوباره طراحی می‌کنید.
 • پیام ها: طرح‌بندی دو ستونی، اگرچه مشخص نیست که رابط کاربری نشان‌داده‌شده در بالا بیشتر برای رایانه‌های تاشو مناسب است یا نه برای تبلت‌هایی که نیاز به جفت‌سازی دستگاه دارند، مانند پیام‌ها برای وب.
برنامه های تبلت اندروید گوگل
 • Google One: کشوی ناوبری با استفاده زیاد از کارت ها در بدنه برنامه.
 • YouTube Music: بالا را ببین
 • لنز گوگل: امروزه جستجوی بصری در رایانه لوحی فقط در جهت عمودی کار می کند.
 • Google Duo: کنترل های متمرکز
 • گوگل پلی: مانند عکس ها، یک ریل پیمایش و قسمت جستجوی بالا وجود دارد. از کارت ها برای نمایش لیست ها و تبلیغات مختلف استفاده می شود.
برنامه های تبلت اندروید گوگل
 • ماشین حساب گوگل: طرح دو ستونی.
 • ساعت گوگل: ریل ناوبری جفت شده با طرح دو ستونی.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور