هر برنامه Google به‌روزرسانی رابط کاربری رایانه لوحی Android را دریافت می‌کند

در I/O 2022، گوگل اعلام کرد که بیش از 20 برنامه شخص اول خود را برای نمایشگرهای بزرگ به‌روزرسانی می‌کند تا تعهد خود را به فاکتور فرم نشان دهد. این بدون شک تجربه را برای مالکان فعلی بهبود می بخشد و هدف آن تشویق سایر توسعه دهندگان به انجام همین کار است. در اینجا همه برنامه‌های Google در Android که دارای به‌روزرسانی رایانه لوحی هستند و مواردی که هنوز در راه است وجود دارد.

برنامه های Google با رابط کاربری رایانه لوحی

 • ترتیب زمانی معکوس، آخرین به روز رسانی ها در بالا

—YouTube Music

به روز رسانی 6/6: بهینه سازی تبلت اعلام شده برای YouTube Music در I/O 2022 اکنون عرضه شده است. می بیند که برنامه اندروید روی صفحه نمایش های بزرگ یک نمای لیست پخش بازطراحی شده دریافت می کند که بخش بزرگی از این سرویس است. یک رابط کاربری دو ستونی وجود دارد که در آن هنر جلد و سایر جزئیات در سمت چپ ظاهر می شود و لیست آهنگ در سمت دیگر قرار دارد. در حال حاضر، این اصلاح فقط برای نمای آلبوم YouTube Music اعمال می شود، در حالی که رابط کاربری تلفن هیچ گونه مدرن سازی بصری را مشاهده نمی کند.

این تازه‌ترین به‌روزرسانی رایانه لوحی برای YouTube Music است، با این تیم که اوایل امسال در فید صفحه اصلی شروع به کار کرد تا به شما امکان دهد بدون نیاز به پیمایش، محتوای بیشتری را در چرخ و فلک‌ها ببینید (دوباره گوش کنید، موارد دلخواه شما، ترکیب شده برای شما، و غیره). بهینه‌سازی‌های دیگر در Now Playing (نمای دو ستونی با کنترل‌ها در سمت چپ و صف بعدی بالا در سمت راست) و تنظیمات کنار هم وجود دارد.

مطالب پیشنهادی  چرا گسترش OpenAI از GPT-4 API به این معنی است که برنامه ها قدرتمندتر می شوند

-ساعت

به روز رسانی 6/3: Google Clock 7.2 با معرفی یک ریل ناوبری سمت چپ در تبلت ها شروع می شود که در نتیجه فضای عمودی بیشتری را به برنامه می دهد. تغییر بزرگ دیگر، استفاده از طرح‌بندی دو ستونی، در جهت افقی، در سراسر برنامه است.

-ماشین حساب

به روز رسانی 5/25: نسخه 8.2 برنامه ماشین حساب Google طرح‌بندی دو ستونی را ارائه می‌کند که در آن همیشه می‌توانید «تاریخچه» محاسبه خود را در تبلت‌ها و سایر دستگاه‌های صفحه‌نمایش بزرگ مشاهده کنید. سایر بخش‌های رابط کاربری بر این اساس کوچک شده‌اند و این به ویژه برای چندوظیفگی مناسب است.

– لنز گوگل

به روز رسانی 5/18: نسخه 13.19 برنامه Google به Google Lens اجازه می دهد در حالت افقی باز شود. ابزار جستجوی بصری قبلاً به جهت‌گیری عمودی در Android محدود شده بود.


—Google Photos

برنامه برتر تبلت گوگل در اندروید، Google Photos است، و این به روز رسانی در ژانویه 2021 عرضه شد. تفاوت زیادی با رابط کاربری وب ندارد. یک ریل ناوبری در لبه سمت چپ به این معنی است که می‌توانید محتوای عمودی‌تری را مشاهده کنید، در حالی که زبانه‌های بیشتری را می‌توان در مقایسه با نوار پایینی نشان داد بدون اینکه فشرده به نظر برسند. علاوه بر عکس‌ها، جستجو، اشتراک‌گذاری و کتابخانه، به On Device، Utilities، Archive و Trash دسترسی سریع دارید. یکی از تغییرات کوچکی که Google در ماه‌های اخیر انجام داده است، نشانگر قرصی است که نشان می‌دهد به جای برجسته کردن نماد، چه برگه‌ای را مشاهده می‌کنید.

 • تبلت Google Photos
 • تبلت Google Photos

در بالای صفحه، در کنار «Google Photos»، یک نوار جستجو با گوشه‌های گرد قرار دارد. هنگام مشاهده یک عکس تمام صفحه، کشیدن انگشت به سمت بالا یک صفحه سمت راست را نشان می دهد در حالی که سرریز در گوشه سمت راست بالای بیننده اقداماتی را با نمادهای همراه نشان می دهد.

مطالب پیشنهادی  اندروید 13 نمودار باتری پیکسل 6 را به گوشی های قدیمی می آورد

—تقویم گوگل

من قبلاً به این فکر کرده ام که Google Calendar برنامه رایانه لوحی مورد علاقه من است، در درجه اول به دلیل نماهای عالی روز و برنامه زمانی که در آن کل ماه را در سمت چپ با لیستی از رویدادها در کنار آن می بینید در حالی که تصاویر پس زمینه را زنده می کنند. به نظر نمی رسد که این شرکت در حال برنامه ریزی برای تغییر باشد.

در حالی که استفاده مجدد آشکار از وب سایت وجود دارد، تیم Calendar به طور معناداری برنامه را برای تبلت ها متمایز کرده است، و این یک اتفاق نادر برای Google است.

– کروم

کروم در تبلت‌های اندرویدی با توجه به استفاده از نوارهای برگه و طرح‌بندی Omnibox تقریباً با رابط دسکتاپ یکسان است. همچنین از چندین ویندوز برای کمک به انجام چند کار پشتیبانی می شود.

– یوتیوب

یوتیوب نسبتاً برای تبلت‌هایی با نمایش دو ستونی در سرتاسر بهینه‌سازی شده است و پیش‌نمایش I/O Google فقط صفحه پخش‌کننده را نشان می‌دهد. همیشه می تواند به ریل ناوبری تغییر کند.

-مترجم گوگل

Translate قبلاً بهینه‌سازی‌های تبلت را روی صحنه دارد. به طور کلی، با توجه به ماهیت آن به عنوان یک رابط/ابزار مشترک (از لحاظ فیزیکی) بهتر است که پراکنده باشد و فاصله زیادی داشته باشد.

-فایل های گوگل

—پادکست گوگل


برنامه‌های Google ترفندهای بیشتری در تبلت دریافت می‌کنند

— نقشه های گوگل (به زیر مراجعه کنید)

نقشه‌های اندروید قبلاً دارای نمای دو ستونی است، اما به‌روزرسانی آینده نوار پایینی با عرض کامل را با نواری که در پانل سمت چپ قرار می‌گیرد جایگزین می‌کند.


به‌روزرسانی‌های آینده برنامه تبلت Google

برنامه های تبلت اندروید گوگل
 • مترجم گوگل: بالا را ببین
 • نقشه ها: بالا را ببین
 • عکس ها: بالا را ببین
 • Family Link: به‌نظر می‌رسد Family Link به‌جای ریل ناوبری، از کشوی پیمایش همیشه نمایش داده شده استفاده می‌کند.
مطالب پیشنهادی  جعبه خرده‌فروشی Google Pixel Watch با تاکید بر افشای «با فیت بیت».
برنامه های تبلت اندروید گوگل
 • گوگل صفحه اصلی: ریل ناوبری در مرکز، اگرچه فقط با دو زبانه مضحک به نظر می رسد. یک طرح دو ستونی می تواند بهتر باشد.
 • جیمیل: ریل ناوبری با دکمه کشو در بالا برای دیدن پوشه ها و برچسب های خود.
 • Google TV: راه آهن ناوبری در حالی که شما می توانید آینده را تشخیص دهید خبرهای برجسته به عنوان بخشی از متریال گسترده‌تری که شما دوباره طراحی می‌کنید.
 • پیام ها: طرح‌بندی دو ستونی، اگرچه مشخص نیست که رابط کاربری نشان‌داده‌شده در بالا بیشتر برای رایانه‌های تاشو مناسب است یا نه برای تبلت‌هایی که نیاز به جفت‌سازی دستگاه دارند، مانند پیام‌ها برای وب.
برنامه های تبلت اندروید گوگل
 • Google One: کشوی ناوبری با استفاده زیاد از کارت ها در بدنه برنامه.
 • YouTube Music: بالا را ببین
 • لنز گوگل: امروزه جستجوی بصری در رایانه لوحی فقط در جهت عمودی کار می کند.
 • Google Duo: کنترل های متمرکز
 • گوگل پلی: مانند عکس ها، یک ریل پیمایش و قسمت جستجوی بالا وجود دارد. از کارت ها برای نمایش لیست ها و تبلیغات مختلف استفاده می شود.
برنامه های تبلت اندروید گوگل
 • ماشین حساب گوگل: طرح دو ستونی.
 • ساعت گوگل: ریل ناوبری جفت شده با طرح دو ستونی.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور