Google Algorithm Update افترا را هدف قرار می دهد

گزارش نیویورک تایمز (NYT) حاکی از آن است که Google در حال تغییر الگوریتم خود برای پایین آوردن وب سایت هایی است که ادعاهای تأیید نشده یا بدگویی را درباره افراد دیگر منتشر می کنند.

گفته می شود که این تغییر پاسخی مستقیم به مقالات اخیر نیویورک تایمز است که مستند می کند چگونه وب سایت ها از طعمه قربانیان تهمت کسب و کار ایجاد می کنند.

NYT تصویری از نحوه کار این صنعت ارائه می دهد:

“برای سالهای طولانی ، چرخه معیوب چرخیده است: وب سایتها درخواست شکایتهای مبهم و تأیید نشده در مورد ادعاهای متقلب ، شکارچیان جنسی ، ضربات مرده و کلاهبرداران را دارند. مردم به دشمنان خود تهمت می زنند. پست های ناشناس در نتایج Google برای نام قربانیان زیاد به نظر می رسد. سپس وب سایت ها هزاران دلار از قربانیان برای گرفتن پست دریافت می کنند. “

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

تغییرات الگوریتم گوگل ، که برای ماه های آینده برنامه ریزی شده است ، هنگام جستجوی نام شخص ، از ظاهر شدن این وب سایت های غارتگر در نتایج جستجو جلوگیری خواهد کرد.

علاوه بر این ، Google مفهومی به نام “قربانیان شناخته شده” دارد که هدف آن محافظت از قربانیان تهمت است تا چندین بار مورد هدف قرار نگیرند.

“هنگامی که افراد به شرکت گزارش می دهند که در سایتهایی که برای حذف پستها هزینه دریافت می کنند مورد حمله قرار گرفته اند ، هنگام جستجوی نام آنها ، Google به طور خودکار محتوای مشابه را سرکوب می کند. “قربانیان شناخته شده” همچنین شامل افرادی است که عکس های برهنه آنها بدون رضایت آنها به صورت آنلاین منتشر شده است ، به آنها امکان می دهد نتایج صریح نام خود را درخواست کنند. “

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

گوگل می گوید از مشکلات تکراری بی خبر است

طبق NYT ، گوگل از وجود مشكل مداوم وب سایت های “تهمت فروشی” در نتایج جستجوی خود بی اطلاع بود تا اینكه امسال مورد توجه این شركت قرار گرفت.

پیش از این ، سیاست هایی وجود داشت که افراد را قادر می ساخت صفحات افتراآمیز را از نتایج جستجو حذف کنند. حذف موفقیت آمیز منجر به سیگنال تنزل رتبه برای سایت های منتشر کننده محتوای گفته شده شد.

با این حال ، این شرکت از مسائل مربوط به آزار و اذیت های مکرر که حتی پس از حذف محتوا در صورت درخواست ، ادامه داشت ، بی اطلاع بود.

پاندو نایاک ، معاون رئیس جستجوی Google ، این مطلب را در یک پست وبلاگی تأیید می کند ، جایی که اظهار داشت NYT موفق شده است محدودیت های موتور جستجو را برجسته کند.

نایاک در ادامه به بیان اهداف تغییر الگوریتم می پردازد:

“برای کمک به افرادی که با موارد فوق العاده آزار و اذیت مکرر دست و پنجه نرم می کنند ، ما در حال انجام بهبود رویکرد خود برای محافظت بیشتر از قربانیان شناخته شده هستیم. اکنون ، هنگامی که کسی با استفاده از اقدامات غارتگرانه درخواست حذف از یک سایت را داشته باشد ، ما به طور خودکار از محافظت از رتبه بندی برای جلوگیری از ظاهر شدن محتوای سایت های مشابه با کیفیت پایین دیگر در نتایج جستجو برای نام افراد استفاده خواهیم کرد. ما همچنین به عنوان بخشی از کارهای مداوم خود در این فضا ، به دنبال گسترش این حمایت ها هستیم. “

جستجو هرگز مسئله حل شده ای نیست

تغییرات الگوریتم آینده و ایجاد سیاست “شناخته شده قربانیان” به حل مشکل کمک می کند. اگرچه گوگل اعتراف می کند که این یک راه حل کامل نخواهد بود.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

دیوید گراف ، رئیس تیم سیاست اعتماد و ایمنی گوگل ، به NYT می گوید:

“من شک دارم که این یک راه حل عالی خواهد بود ، مطمئناً درست نیست. اما فکر می کنم واقعاً باید تأثیر قابل توجه و مثبتی داشته باشد. ما نمی توانیم وب را پلیس کنیم ، اما می توانیم شهروندانی مسئولیت پذیر باشیم. “

نایاک نیز در پست وبلاگ خود ابراز عقیده مشابه می کند و می گوید: “جستجو هرگز مسئله حل شده ای نیست و همیشه با تغییر وب و جهان چالش های جدیدی روبرو هستیم.”

گوگل در حال آزمایش تغییرات الگوریتم است ، و پیمانکاران مقایسه نتایج جستجوی جدید و قدیمی را انجام می دهند.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

NYT می گوید که آزمایشات خود را با لیست 47000 نفری که قبلاً در سایت های تهمت درباره آنها نوشته شده بود ، انجام داده است. پس از جستجوی چندین نفر که نتایج آنها قبلاً مقالات افتراآمیز را برمی گرداند ، تغییرات Google از قبل محسوس است.

در برخی موارد ، محتوای آسیب رسان از صفحه اول نتایج ناپدید شد. در موارد دیگر ، محتوا غالباً از بین رفته بود ، به جز مطالب سایت تهمت تازه تاسیس شده.

به نظر می رسد که تغییرات همانطور که در نظر گرفته شده است کار می کنند. مطمئناً سایتهایی که تخصصی در شکار قربانیان تهمت ندارند ، از نظر به روزرسانیهای الگوریتم موردی نگران نخواهند بود.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

با این حال ، این یک آچار به کار صنعت مدیریت شهرت می اندازد ، زیرا Google محافظت های قوی تری برای جلوگیری از ظاهر شدن نام افراد برای محتوای مخرب شهرت خواهد داشت.

با گذشت زمان خواهیم دید که این تغییرات تا چه حد موثر هستند. جالب است بدانید که وقتی انتشارات اصلی به مسائل شناخته شده توجه می کنند ، می توان Google را تحت فشار قرار داد تا تغییرات الگوریتم ایجاد کند.

منبع: نیویورک تایمز