Google Algo Bug سایت ها را در وضعیت برزخی عجیب قرار می دهد

جان مولر در یک پاتوق ساعت‌های اداری در گوگل، به این سوال پاسخ داد که چقدر طول می‌کشد تا گوگل وب‌سایتی را که ناپدید شده و بازگشته است رتبه‌بندی مجدد کند. بخشی از پاسخ او بینشی از یک مشکل نادر در گوگل را نشان داد که یک وب سایت را از رتبه بندی برای هر کلمه کلیدی، حتی نام دامنه، باز می دارد.

جان مولر آن را به عنوان یک وضعیت برزخ، یک وضعیت بینابینی توصیف کرد.

اطلاعات پس زمینه درباره جریمه دامنه قدیمی

چیزی که من فقط چند بار با آن روبرو شده ام که آنقدر نادر است که نامی ندارد، بنابراین من آن را جریمه دامنه قدیمی می نامم.

نرم افزار Legacy نرم افزار قدیمی است که نمی توان آن را جایگزین کرد زیرا افراد زیادی از آن استفاده می کنند. برای این مشکل مربوط به دامنه، این یک جریمه است که به یک دامنه متصل می شود اما در کنسول جستجوی گوگل نمایش داده نمی شود، بنابراین نمی توان آن را حذف کرد.

هیچ راهی برای تشخیص اینکه دامنه تحت تأثیر این نوع جریمه قرار گرفته است وجود ندارد به جز اینکه سایت نمی تواند برای هیچ چیز حتی نام دامنه خود رتبه بندی کند.

تبلیغات

ادامه مطلب زیر

اما چون کنسول جستجو جریمه را ثبت نمی کند، راهی برای ارسال درخواست تجدید نظر وجود ندارد زیرا کنسول جستجو گزارش می دهد که جریمه ای وجود ندارد.

جان مولر دو سال پیش در یک پاتوق در ساعات اداری با یک جریمه دامنه قدیمی مواجه شد. او از شخصی که سایت را مدیریت می کند خواست تا URL را در امتداد ارسال کند.

من URL را برای چند ماه زیر نظر گرفتم و بعد از حدود یک ماه و نیم دامنه شروع به رتبه بندی عادی کرد.

در مورد این موضوع اینجا نوشتم: سایت نمی تواند در گوگل رتبه بندی کند: آیا این یک جریمه دامین قدیمی است؟

این نوع جریمه در حدود سال 2004 بر روی دامنه یک بازاریاب که در سئو تازه کار بود، ظاهر شد. او نمی دانست چرا سایت جدیدش نمی تواند رتبه بندی کند.

ظاهراً سایت خوب به نظر می رسد زیرا نوار ابزار Google نشان می دهد که دارای PageRank است که با نوار سبز رنگ روی نوار ابزار نشان داده شده است.

دامنه علامت نشانگر دامنه جریمه شده را نشان نمی دهد، که صفحه رتبه بندی نیست، به جای نوار سبز معمولی در نوار ابزار گوگل به صورت یک نوار خاکستری نمایش داده می شود.

تبلیغات

ادامه مطلب زیر

بنابراین من و دیگران به آن نگاه کردیم و متوجه شدیم که قبلاً توسط شخص دیگری به عنوان یک سایت هرزنامه استفاده شده است.

از طرف این بازاریابان با مهندس گوگل به نام مت کاتز تماس گرفته شد و مت لغو مجازات شد.

اما مت هرگز توضیح نداد که این پنالتی عجیب چیست که به دامنه متصل شده بود اما به عنوان پنالتی نشان داده نشد.

در طول سال‌ها هیچ کارمند گوگل هیچ‌وقت توضیح نداد که این جریمه چیست و آنقدر نادر بود که بسیاری از سئوکاران حتی از آن آگاه نبودند.

بنابراین جریمه مرموز در سطح دامنه همچنان در رمز و راز پنهان بود … تا چند روز پیش.

جان مولر اخیراً درباره یک جریمه نادر در سطح دامنه صحبت کرد که دقیقاً همان چیزی است که در گذشته مشاهده شده بود.

سایت در وضعیت مجازات گیر می کند

جان مولر در پاسخ به سوالی در مورد اینکه دامنه‌ها در دسترس نیستند چقدر طول می‌کشد تا بازیابی شوند. او در مورد قطعی موقت به دلیل مسائل فنی و همچنین به روز رسانی کامل سایت که در آن یک وب سایت دستخوش تغییرات گسترده می شود صحبت کرد.

سپس او شروع به صحبت در مورد این برزخ پنالتی “عجیب” کرد که به نظر می رسد یک باگ قدیمی در الگوریتم گوگل باشد.

این اشکال در واکنش به فعالیت هرزنامه در یک دامنه اتفاق می‌افتد و به گفته جان می‌تواند سال‌ها ادامه داشته باشد.

که با توصیف جریمه مرموز دامنه میراث مطابقت دارد.

جان مولر آن را اینگونه توصیف می کند:

چیز دیگری که من به ندرت دیده‌ام این است که یک سایت در سیستم‌های ما در حالتی عجیب و غریب گیر می‌کند که…

… در برخی مواقع الگوریتم‌های ما وب‌سایت را بررسی کردند و دریافتند که کاملاً وحشتناک است و به هر دلیلی آن بخش‌های الگوریتم‌ها فقط زمان زیادی طول کشید تا دوباره به‌روزرسانی شوند.

و گاهی ممکن است چندین سال طول بکشد.

اینها چیزهایی هستند که من هرازگاهی دیده ام اما بسیار نادر هستند.

بنابراین، احتمال اینکه هر وب‌سایت تصادفی در آن بیفتد، نسبتاً کم است، اما این چیزی است که در آن مشکل دارید و واقعاً می‌بینید که بسیاری از کارها را درست انجام می‌دهید و به نظر می‌رسد هیچ چیز کار نمی‌کند، برای استفاده و ببینید آیا چیزی در سمت ما وجود دارد که ممکن است گیر کرده باشد.

اما، من می گویم، حداقل مسائل فنی، آنها خیلی سریع حل می شوند.

چیزهای عجیب و غریبی که در بخش الگوریتم‌ها گیر کرده‌اند، می‌توانم بگویم که امروزه بسیار نادرتر است، به خصوص اگر اتفاقی… پنج، ده سال پیش رخ داده باشد و سایت شما در حالت برزخ عجیبی گیر کرده باشد، پس این چیزی است که شبیه به دست گرفتن و دیدن است. اگر چیز عجیبی وجود داشته باشد همیشه ارزشمند است.»

تبلیغات

ادامه مطلب زیر

علائم رتبه بندی برزخ پنالتی

سایتی که مولر قبلاً دو سال پیش در مورد آن صحبت کرده بود قادر به رتبه بندی در هیچ کلمه کلیدی، حتی نام دامنه خود نبود. بخش عجیب این مورد این است که یک بار در ماه به مدت چند روز دامنه می تواند برای چند روز برای نام دامنه خود در پایین صفحه یک یا بالای صفحه دو رتبه بندی کند. اما پس از گذشت چند روز، دوباره در برزخ ناپدید می شد.

نشانه آشکار این نوع جریمه پنهان این است که در کنسول جستجوی گوگل نمایش داده نمی شود، سایت نمی تواند برای هر چیزی از جمله نام دامنه خود رتبه بندی کند و سایت قبلاً برای اهداف هرزنامه استفاده می شده است.

تأیید استفاده قبلی از دامنه از طریق سرویس رایگان ارائه شده در Archive.org امکان پذیر است. Archive.org عکس های فوری از وب سایت های گرفته شده در ماه ها و سال های گذشته را ذخیره می کند.

با هر شانسی وضعیت قبلی دامنه نشان داده خواهد شد.

تبلیغات

ادامه مطلب زیر

بسیاری از نام های دامنه قبلا استفاده شده است. بنابراین بهتر است قبل از ثبت نام و استفاده از دامنه، بررسی کنید که آیا دامنه قبلاً استفاده شده است یا خیر.

نقل قول:

باگ نادر گوگل سایت ها را در رتبه بندی برزخ قرار می دهد

بحث مولر در مورد پنالتی برزخ رتبه بندی نادر را در دقیقه 24:48 تماشا کنید: