5 ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی از Google که به شما کمک می‌کند بیشتر بیرون بروید

به دنبال بیرون رفتن بیشتر هستید؟ تعدادی ابزار گوگل با هوش مصنوعی وجود دارد که می تواند در این زمینه کمک کند – از اطلاع رسانی در مورد شاخ و برگ محلی گرفته تا کمک به شما برای پیدا کردن یک مسیر جدید برای پیاده روی.

1. با Google Lens برای باغبانی یا محوطه سازی آماده شوید

گوگل لنز یک ابزار مجهز به هوش مصنوعی است که به شما امکان می دهد با استفاده از تصاویر جستجو کنید. یکی از راه های مورد علاقه من برای استفاده از لنز شناسایی گیاهان است. هر بار که در حال پیاده روی هستم و محوطه سازی همسایگانم را تحسین می کنم، تلفنم را بیرون می آورم و از ابزار لنز برای عکس گرفتن استفاده می کنم. نتایج جستجو گیاه یا گل مورد نظر را مشخص می‌کند و من می‌توانم پیوندها را دنبال کنم تا اطلاعات بیشتری مانند دستورالعمل‌های مراقبت و نکات تکثیر را ببینم. حتی اگر انگشت شست سبز ندارید، استفاده از لنز برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گیاهان محله‌تان، افزودنی سرگرم‌کننده برای هر قدم زدن است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که برنامه Google را بالا بکشید، نماد دوربین لنز را در نوار جستجو انتخاب کنید و از گزینه «جستجو با دوربین خود» برای گرفتن عکس استفاده کنید. همچنین اگر تصاویر قدیمی‌تری دارید که می‌خواهید درباره آنها بیشتر بدانید، می‌توانید عکس‌ها را از گالری خود انتخاب کنید.

لنز همچنین با جستجوی چندگانه کار می‌کند، بنابراین اگر می‌خواهید درباره چیزی که می‌بینید بیشتر بدانید، می‌توانید یک عکس را با یک سؤال جفت کنید و یک نمای کلی هوش مصنوعی در نتایج دریافت کنید. به عنوان مثال، من یک حیاط سایه‌دار دارم، بنابراین گرفتن عکس از یک کاکتوس خنک و اضافه کردن این سوال «آیا این در حیاط سایه‌دار کار می‌کند؟» به من کمک کرد تا بفهمم آیا این گونه‌ای است که در باغ من زنده می‌ماند یا خیر. متأسفانه، پاسخ منفی بود، اما لنز انجام داد به من کمک کن کشف کنم که ادریسیا رشد می کند! بنابراین اکنون من یک لیست مفید از آنچه که دفعه بعد که در مهد کودک هستم انتخاب کنم دارم.

2. از Google Maps برای کاوش قبل از زمان استفاده کنید

اگر برای اولین بار از مکانی بازدید می کنید، نمای همه جانبه را امتحان کنید. از هوش مصنوعی برای جمع آوری میلیاردها نمای خیابان و تصویر هوایی استفاده می کند تا به شما کمک کند احساس کنید واقعاً آنجا هستید و برای روز بیرون از منزل خود آماده شوید. مطمئن شوید که نوار لغزنده آب و هوا را بررسی کنید، که می تواند به شما نشان دهد که منطقه در طول روز با تغییر آب و هوا چگونه خواهد بود، بنابراین می توانید مطمئن شوید که در صورت نیاز یک ژاکت یا ضد آفتاب بسته بندی کنید. Immersive View در حال حاضر در شهرهایی مانند آمستردام، بارسلونا، دوبلین، فلورانس، لاس وگاس، لندن، لس آنجلس، میامی، نیویورک، پاریس، سان فرانسیسکو، سن خوزه، سیاتل، توکیو و ونیز در دسترس است.

اگر قصد دوچرخه‌سواری دارید، Maps می‌تواند به شما کمک کند بهترین مسیر را پیدا کنید. اطلاعات دوچرخه‌سواری Maps که در صدها شهر موجود است، از هوش مصنوعی برای نشان دادن ارتفاع در طول مسیرتان استفاده می‌کند، اگر با ترافیک سنگین ماشین، پله‌ها یا تپه‌های شیب‌دار مواجه می‌شوید. همچنین می‌توانید جزئیات بسیار دقیقی از خود مسیر دریافت کنید، بنابراین می‌توانید با یک نگاه متوجه شوید که در چه نوع جاده‌ای دوچرخه‌سواری خواهید کرد – مانند یک جاده اصلی در مقابل یک خیابان محلی. تنها کاری که باید انجام دهید این است که پس از جستجوی مسیرها، نماد دوچرخه سواری را انتخاب کنید.

3. با AQI در Google Maps در مورد کیفیت هوا به روز باشید

وقتی فضای باز لذت بخش است، لذت بردن از فضای باز بسیار آسان تر است. ویژگی شاخص کیفیت هوا (AQI) در Google Maps AQI را در زمان واقعی در یک منطقه نشان می دهد. گزینه “لایه ها” را از برنامه Maps (هر دو در تلفن یا رایانه خود) انتخاب کنید، سپس “کیفیت هوا” را انتخاب کنید.

4. با Pixel Buds Pro به خارج از منزل تماس بگیرید

خواه این یک جلسه کاری باشد یا یک ملاقات دوستانه، سعی کنید از یک پارک تماس بگیرید یا در اطراف بلوک قدم بزنید. Pixel Buds Pro دارای قابلیت Clear Calling است که از هوش مصنوعی برای کاهش نویز پس‌زمینه و افزایش صدای فردی که با او صحبت می‌کنید، استفاده می‌کند و همچنین صدای شما را از صداهای اطرافتان متمایز می‌کند. تشخیص مکالمه نیز وجود دارد که از هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا اگر بعد یا در حین پیاده‌روی با شخصی ملاقات کردید، Pixel Buds Pro موسیقی یا پادکست شما را متوقف می‌کند. سپس هنگامی که مکالمه خود را به پایان می رسانید، از همان جایی که مکالمه را متوقف کردید، آنها را لغو می کند.

5. با Gemini ایده های خلاقانه در فضای باز داشته باشید

راه‌های زیادی برای استفاده از Gemini وجود دارد تا به شما کمک کند از فضای باز لذت ببرید، اما در اینجا چند چیز خاص وجود دارد که می‌توانید امتحان کنید:

  • از Gemini بخواهید نموداری برای مقایسه برخی از فعالیت های خارج از منزل ایجاد کند. حتی می توانید آن را به Google Sheets صادر کنید!
  • از Gemini بخواهید یک برنامه تمرینی رایگان و مبتنی بر فضای باز ارائه دهد که می توانید در پارک محلی خود انجام دهید.
  • در مورد برنامه ریزی یک پیک نیک اجتماعی از Gemini مشاوره بگیرید.