ابزار جدید گوگل و سازمان ملل برای پیگیری پیشرفت در اهداف جهانی

به رهبری سازمان ملل با بودجه Google.org، داده های مشترک سازمان ملل برای اهداف توسعه پایدار بخشی از طرح نوسازی داده های سازمان ملل است که هدف آن ارائه یک نقطه ورودی واحد برای داده ها و آمار رسمی از سراسر سیستم سازمان ملل است. داده‌های SDG سازمان ملل نیز اکنون برای استفاده در کنار سایر مجموعه‌های داده در Data Commons گنجانده شده‌اند، که دسترسی گسترده‌تر به آن‌ها را می‌دهد و به سازمان‌های غیرانتفاعی مانند شبکه سازمان‌های غیردولتی نیجریه اجازه می‌دهد تا پیشرفت کشورشان را به سمت اهداف توسعه توسعه پایدار دنبال کنند.

یک شبکه در حال رشد

UN Data Commons برای SDGs بخشی از یک شبکه بزرگتر Data Commons است که شامل Feeding America، موسسه علوم اجتماعی کمی دانشگاه هاروارد، دانشکده پایداری Stanford Doerr، منابع برای آینده، و TechSoup است. این شبکه رو به رشد به سازمان های غیرانتفاعی، پژوهشگران و سازمان های چندجانبه دسترسی بهتری به داده های عمومی در دسترس جهان می دهد.

ما با همکاری جدیدی بین Data Commons و ONE، یک سازمان مدافع جهانی که توسط بونو تأسیس شده است، روی این کار می‌سازیم و صداهای فعالان و داده‌های سخت را برای فشار برای پیشرفت در دستیابی به SDGs گرد هم می‌آورد. ما با هم کار کرده ایم تا یک ONE Data Commons ایجاد کنیم که داده ها و تجزیه و تحلیل ONE را از data.one.org در مورد تغییرات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی تأثیرگذار بر آفریقا با هزاران مجموعه داده عمومی در دسترس در Google گرد هم می آورد. ™s Data Commons.

گیل اسمیت، مدیر عامل کمپین ONE، می‌گوید: «داده‌ها برای حمایت از ما حیاتی هستند، زیرا تحلیل‌های ما را دقیق‌تر می‌کنند و خط‌مشی‌های بهتری را شکل می‌دهند، و ما از شراکت با Google در این پروژه مهم هیجان‌زده هستیم». «داده‌ها فقط به اعداد مربوط نمی‌شوند، بلکه در مورد توانمندسازی افراد برای کشف و بازگشایی مسائل، تقویت صدایشان و اقدام با هم برای ایجاد تغییر است. ما مطمئن هستیم که داده های موجود در این پلتفرم الهام بخش و امکان همکاری های خلاقانه برای ساختن آینده ای بهتر را فراهم می کند.

پتانسیل هوش مصنوعی برای کمک به تسریع پیشرفت

ما می دانیم که برای رسیدن به اهداف توسعه پایدار راه طولانی در پیش داریم و معتقدیم که هوش مصنوعی پتانسیل فوق العاده ای برای کمک به افراد و سازمان ها برای تسریع پیشرفت با کاهش زمان و منابع مورد نیاز دارد.

برخی از پیشرفت‌های اخیر استفاده از هوش مصنوعی را برای پیشبرد اهداف توسعه پایدار آسان‌تر کرده است، از جمله تکنیک‌های هوش مصنوعی بهبودیافته، افزایش و گسترش فناوری‌های متنوع، بودجه بیشتر، افزایش استعداد هوش مصنوعی و همکاری‌های داده‌ای. ما همچنین به دلیل افزایش دسترسی و مقرون به صرفه بودن در فضای ابری و همچنین افزایش استفاده از دستگاه‌های تلفن همراه با قابلیت اینترنت، شاهد دموکراسی‌سازی در سراسر مناطق جغرافیایی بوده‌ایم.

در پنج سال گذشته، Google.org بیش از 200 میلیون دلار و بیش از 160000 ساعت حرفه‌ای به سازمان‌هایی در سراسر جهان کمک کرده است که از هوش مصنوعی برای مقابله با چالش‌های بزرگ جهانی استفاده می‌کنند. این شامل اعطای 25 میلیون دلار در سال جاری به 15 سازمانی است که به طور خاص بر روی پروژه هایی برای پیشبرد اهداف توسعه پایدار متمرکز شده اند. دریافت کنندگان کمک هزینه ما به ما می گویند که به طور متوسط، هوش مصنوعی به آنها کمک می کند تا در نیمی از زمان و با یک سوم هزینه به اهداف خود برسند.

با وجود این پیشرفت دلچسب و کار چشمگیر بسیاری از سازمان‌های هوش مصنوعی برای اهداف توسعه پایدار، دستیابی به مقیاس مورد نیاز برای تأثیرگذاری بر اهداف جهانی همچنان یک چالش مهم است. برخی از موانعی که مشاهده کرده‌ایم، پراکندگی تلاش‌ها، دسترسی محدود به داده‌ها و استعدادها، و عدم اشتراک دانش است. ما امیدواریم که داده های مشترک سازمان ملل برای اهداف توسعه توسعه پایدار و تلاش های مرتبط به کاهش این موانع و پیشبرد کار برای تحقق اهداف توسعه پایدار کمک کند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور