Google توضیح می دهد که چرا گزارش پوشش فهرست کند است

گوگل تصریح کرد که Search Console که Index Corerage Report گزارش داده های پوشش تا دقیقه را ارائه نمی دهد. گوگل استفاده از ابزار بازرسی URL را برای افرادی که به روزترین تأیید صحت ایندکس شدن یا نشدن URL را نیاز دارند ، توصیه می کند.

Google داده های گزارش پوشش شاخص را روشن می کند

تعدادی از توئیت ها متوجه شده اند که در گزارش پوشش فهرست خطایی به نظر می رسد که باعث می شود نشانی وب خزیده شود اما نمایه نشده است.

به نظر می رسد که این یک اشکال نیست بلکه محدودیت گزارش پوشش شاخص است.

گوگل در آن توضیح داد یک سری توییتبه

گزارش اشکال گزارش کنسول جستجو

“برخی از کاربران کنسول جستجوی Google گزارش کردند که آدرس های URL را در گزارش پوشش فهرست با عنوان” خزیده شده – در حال حاضر نمایه سازی نشده “مشاهده کرده اند که هنگام بررسی با ابزار بازرسی URL ، به عنوان” ارسال شده و نمایه شده “یا وضعیت دیگری فهرست شده اند.”

Google گزارش پوشش فهرست را توضیح می دهد

سپس گوگل یک سری توییت ها را به اشتراک گذاشت نحوه عملکرد گزارش پوشش شاخصبه

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر ادامه دهید

“این به این دلیل است که داده های گزارش پوشش شاخص با سرعت متفاوت (و کندتر) از بازرسی URL تجدید می شود.

نتایج نشان داده شده در بازرسی URL جدیدتر است و باید در صورت مغایرت با گزارش پوشش شاخص معتبر تلقی شود. (2/4)

داده های نشان داده شده در پوشش فهرست باید وضعیت دقیق یک صفحه را ظرف چند روز ، هنگامی که وضعیت تغییر می کند ، منعکس کند. (3/4)

مثل همیشه ، با تشکر از بازخورد ، ما به دنبال راه هایی برای کاهش این مغایرت هستیم تا گزارش ها و ابزارهای ما همیشه همسو و تازه باشند! (4/4) ”

جان مولر به پرسش درباره گزارش پوشش شاخص پاسخ می دهد

جان مولر گوگل در 8 اکتبر 2021 به س questionالی در مورد این موضوع پاسخ داده بود. این قبل از آن بود که مشخص شود خطایی در گزارش پوشش فهرست وجود ندارد ، بلکه تفاوت در انتظار تازه بودن داده های گزارش پوشش شاخص است. و واقعیت این است که داده ها با سرعت کمتری تجدید می شوند.

فردی که این س askingال را مطرح می کند در جولای 2021 متوجه شد که آدرس های اینترنتی ارسال شده از طریق Google Search Console خطای ارسال شده را گزارش می کنند اما فهرست بندی نشده اند ، حتی اگر صفحات دارای برچسب noindex نباشند.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر ادامه دهید

پس از آن گوگل به وب سایت باز می گردد ، صفحه را خزیده و به طور معمول ایندکس می کند.

“مشکل این است که ما 300 خطا/بدون شاخص دریافت می کنیم و سپس در خزیدن های بعدی فقط پنج مورد خزیده می شوند قبل از اینکه دوباره تعداد بیشتری را خزیدن کنند.

بنابراین ، با توجه به این که آنها هیچ نمایه ای ندارند و در صورتی که چیزها رندر نشوند یا صفحه ای را پیدا نکنند ، اعطا می شوند ، به صفحه ما هدایت می شوند که یافت نمی شود ، که دارای ایندکس نیست.

و بنابراین می دانم که به نوعی آنها به آنجا هدایت می شوند.

آیا این فقط یک مشکل حافظه است یا از آنجا که بعداً آنها خوب خزیده اند ، آیا فقط یک… ”

جان مولر پاسخ داد:

“بدون نگاه کردن به صفحات می توان گفت.

بنابراین من واقعاً سعی می کنم دوبار بررسی کنم که آیا این مشکلی در آن زمان وجود داشت و دیگر مشکلی نیست یا هنوز هم چیزی است که به طور متناوب اتفاق می افتد.
زیرا اگر مهم نیست ، اگر دیگر به نوعی دیگر اتفاق نمی افتد ، مانند هر چیزی… ”

شخصی که این س askingال را مطرح می کند با اصرار بر این که هنوز این مسئله ادامه دارد و همچنان یک مشکل مداوم است ، پاسخ داد.

جان مولر در پاسخ گفت که تصور او این است که ممکن است چیزی در رندر اشتباه باشد.

“و اگر این چیزی است که هنوز اتفاق می افتد ، من سعی می کنم بفهمم چه چیزی می تواند باعث آن شود.

و ممکن است وقتی صفحه را در Search Console آزمایش می کنید ، نه از ده مورد آن به خوبی کار می کند. اما یک بار از هر ده زمانی که خوب کار نمی کند و به صفحه خطا هدایت می شود یا فکر می کنیم به صفحه خطا تغییر مسیر می دهد.

این موردی است که من سعی می کنم به آن بپردازم و سعی کنم بفهمم این است که درخواست های زیادی برای ارائه این صفحه وجود دارد یا مشکلی در جاوا اسکریپت وجود دارد که گاهی خیلی طول می کشد و گاهی خوب کار می کند و سپس سعی می کنم محدود کنم اوضاع از این نظر پایین آمده است. “

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر ادامه دهید

مولر در ادامه توضیح داد که چگونه قسمت خزنده و ارائه از طرف خزیدن گوگل اتفاق می افتد.

او به مرورگر “از نوع Chrome” اشاره می کند که ممکن است اشاره ای به ربات Chrome بدون سر Google باشد که در اصل یک مرورگر Chrome است و رابط کاربری اصلی را فاقد آن است.

“آنچه از طرف ما اتفاق می افتد این است که ما صفحه HTML را خزیده و سپس سعی می کنیم صفحه HTML را در نوع مرورگر از نوع Chromium پردازش کنیم.

و برای این منظور ما سعی می کنیم تمام منابعی را که در آنجا ذکر شده است به کار گیریم.

بنابراین اگر به Developer Console در Chrome بروید و به بخش شبکه نگاه کنید ، نمودار آبشار از همه چیزهایی که بارگذاری می شود را برای نمایش صفحه به شما نشان می دهد.

و اگر چیزهای زیادی وجود داشته باشد که باید بارگیری شوند ، ممکن است اتفاق بیفتد که همه چیز به پایان برسد و سپس با آن خطا مواجه شویم. “

مولر در ادامه پیشنهاد کرد که میزان درخواست منابع برای فایل های جاوا اسکریپت و CSS کاهش یابد و سعی شود آنها را ترکیب یا کاهش داده و تصاویر را به حداقل برساند ، که همیشه کار خوبی است.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر ادامه دهید

پیشنهاد مولر مربوط به Rendering SEO است که توسط مارتین اسپلیت گوگل مورد بحث قرار گرفت ، جایی که جنبه های فنی نحوه بارگیری و ارائه یک صفحه وب در مرورگر برای عملکرد سریع و کارآمد بهینه شده است.

برخی از خطاهای خزیدن مربوط به سرور است

پاسخ مولر به طور کامل برای این وضعیت خاص مناسب نبود زیرا مشکل از انتظار طراوت و نه نمایه سازی بود.

با این حال ، توصیه های او هنوز هم برای موارد متعددی که مشکلی در ارتباط با سرور وجود دارد ، باعث می شود که منابع زمانی به پایان برسد و جلوی ارائه صحیح یک صفحه وب را بگیرد.

این می تواند شب ها در ساعات اولیه صبح رخ دهد ، زمانی که ربات های سرکش یک وب سایت را جمع می کنند و سرعت سایت را کاهش می دهند.

سایتی که منابع بهینه سازی شده ندارد ، به ویژه یکی از آن ها در سرور مشترک ، در جایی که سرور شروع به نمایش 500 کد پاسخ خطا می کند ، کندی چشمگیری را تجربه می کند.

صحبت از تجربیات مربوط به نگهداری سرور اختصاصی ، پیکربندی نادرست در Nginx ، Apache یا PHP در سطح سرور یا خرابی هارد دیسک نیز می تواند در عدم نمایش صفحات درخواستی به Google یا بازدیدکنندگان وب سایت نقش داشته باشد.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر ادامه دهید

هنگامی که نرم افزارهای مختلف به کمتر از تنظیمات مطلوب به روز می شوند ، برخی از این مسائل می توانند به طور ناخواسته ظاهر شوند و برای شناسایی خطاها نیاز به عیب یابی است.

خوشبختانه نرم افزارهای سرور مانند Plesk دارای ابزارهای تشخیص و تعمیر هستند که می تواند در رفع این مشکلات به رفع آنها کمک کند.

این بار مشکل این بود که گوگل به اندازه کافی انتظار صحیح را برای گزارش پوشش شاخص تعیین نکرده بود.

اما دفعه بعد ممکن است مشکل از سرور یا رندرینگ باشد.

استناد

توییت های مرکزی جستجوی Google توضیح گزارش پوشش نمایه

گزارش پوشش نمایه Google و گزارش خطاهای نمایه سازی

در علامت دقیقه 6:00 تماشا کنید

https://www.youtube.com/watch؟v=Vd0rEQrwHDc