Google نمرات PageSpeed ​​Insights را به روز می کند

امتیازات PageSpeed ​​Insights (PSI) اخیراً در سطح جهانی بهبود یافته است. اما این پیشرفت ها هیچ ارتباطی با تغییراتی که در وب سایت های دارای امتیازات بهتر ایجاد شده اند ندارد. این پیشرفت ها از طرف گوگل اتفاق افتاده است.

بینش PageSpeed

PageSpeed ​​Insights ابزاری در گوگل است که گزارشاتی را درباره عملکرد سرعت وب سایت ارائه می دهد. این ابزار هر دو گزارش سرعت صفحه تلفن همراه و دسک تاپ همراه با بینش عملی درباره مشکلات مختلف کشف شده را ارائه می دهد.

PSI دو نوع گزارش را ارائه می دهد ، داده های آزمایشگاهی و داده های میدانی.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

داده های آزمایشگاه

داده های آزمایشگاهی گزارشی است که با استفاده از دستگاه های شبیه سازی شده و سرعت اینترنت تولید می شود. هدف از آزمایش یک سایت با استفاده از محیط های شبیه سازی شده ، ارائه بینش درباره مسائلی است که ممکن است باعث کندی تجربه کاربر شود.

داده های آزمایشگاهی می توانند عواملی را در سطح کد یادداشت کنند که می توانند تجربه کاربر را کاهش دهند و روش هایی را برای رفع این مشکلات پیشنهاد می کند.

داده های آزمایشگاهی راهی برای حسابرسی یک صفحه وب و شناسایی مناطقی است که نیاز به بهبود دارند.

داده های میدانی

داده های میدانی اطلاعاتی است که از طریق کاربران واقعی که در حال مرور سایت با Chrome هستند ، جمع آوری شده و در گزارش تجربه کاربر Chrome (CrUX) بایگانی می شود.

داده های میدانی برای درک نوع عملکردی که بازدیدکنندگان سایت در محیط واقعی در سایت تجربه می کنند مفید است.

امتیازات Core Web Vital از داده های میدانی بایگانی شده در CrUX حاصل می شود.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

این معیارها از بزرگترین رنگ محتوای، تأخیر ورودی اول و تغییر چیدمان تجمعی.

داده های میدانی که در ابزار PageSpeed ​​Insights گزارش شده مربوط به یک چرخه 28 روزه قبلی است. تغییرات اخیر در وب سایت ممکن است در قسمت داده های میدانی گزارش گزارش نشود.

به همین دلیل است که بهبودهای هدفمند وب سایت تا زمانی که چرخه 28 روزه بعدی گزارش نشود ، در داده های زمینه ، به ویژه نمرات Core Web Vital منعکس نمی شود.

Google نحوه به دست آوردن اطلاعات بینش PageSpeed ​​را به روز کرد

گوگل تغییر مهمی را در نحوه جمع آوری اطلاعات صفحه PageSpeed ​​Insights اعلام کرد. این تغییر سوئیچ استفاده از پروتکل http / 2 برای اتصال به یک صفحه وب است.

بینش PageSpeed ​​با استفاده از HTTP / 2

HTTP / 2 یک پروتکل اتصال شبکه پیشرفته است که امکان انتقال سریع داده ها را فراهم می کند. طبق پروتکل قبلی HTTP / 1.x محدودیتی در میزان انتقال داده وجود داشت که منجر به راه حل های مختلفی شد.

پروتکل HTTP / 2 محدودیتی ندارد.

طبق توضیح دهنده HTTP / 2 که توسط گوگل منتشر شده است:

“HTTP / 2 نحوه قالب بندی (قاب بندی) داده ها و انتقال آن بین مشتری و سرور را اصلاح می کند ، که هر دو روند کار را مدیریت می کنند و همه پیچیدگی های برنامه های ما را در لایه قاب بندی جدید پنهان می کند.

در نتیجه ، همه برنامه های موجود می توانند بدون تغییر تحویل داده شوند. “

HTTP / 2 امکان انتقال سریعتر داده ها را فراهم می کند. این به نوبه خود باعث بهبود نمرات PageSpeed ​​Insights در تمام معیارها شد. تنها hangup این است که سرور شما از HTTP / 2 پشتیبانی نمی کند.

به احتمال زیاد سرور شما از HTTP / 2 پشتیبانی می کند. اگر سرور میزبان سایت شما از HTTP / 2 پشتیبانی نمی کند ، ممکن است بخواهید با پشتیبانی مشتری میزبان وب تماس بگیرید و از نحوه فعال سازی آن مطلع شوید.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

ابزارهای زیادی وجود دارد که وب سایت ها را برای سازگاری با HTTP / 2 آزمایش می کنند. ابزار Lighthouse Google با گزارش در صورت بارگیری منابع شخص ثالث توسط سایتی که از HTTP / 2 پشتیبانی نمی کند ، فراتر می رود.

HTTP / 2 باعث افزایش عملکرد برای کلاینت ها (مرورگرها و خزنده ها) می شود که از HTTP / 2 پشتیبانی می کنند.

این افزایش عملکرد به همین دلیل است که امتیازات PageSpeed ​​Insights در سطح جهانی بالا می رود ، زیرا داده های PSI اکنون با استفاده از پروتکل جدید سریعتر جمع آوری می شود.

اطلاعیه بروزرسانی PageSpeed ​​Insights گوگل

طبق اعلام گوگل:

اگر از 3 مارس 2021 ، PageSpeed ​​Insights از http / 2 برای درخواستهای شبکه استفاده می کند ، اگر سرور از آن پشتیبانی کند.

… با این تغییر ، اتصالات شبکه اغلب سریعتر برقرار می شوند. با توجه به اینکه درخواست های شما در h2 ارائه می شود ، احتمالاً می توانید انتظار داشته باشید که معیارها و امتیاز عملکرد بهبود یابد.

به طور کلی ، امتیازات عملکرد در تمام برنامه های PageSpeed ​​Insights چند واحد افزایش یافت. “

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

امتیازات بینش PageSpeed ​​اکنون بالاتر است

اگر از دیدن نمرات بهتر PageSpeed ​​Insights از 3 مارس تعجب کرده اید ، دلیل این امر چیست. بنابراین نظر بزرگی در این مورد نداشته باشید.

ابزار تست KeyCDN HTTP / 2

اعلام رسمی PSI اکنون با استفاده از HTTP / 2

گزارش تجربه کاربر Chrome (CrUX)