Google، Nvidia Back AI راه اندازی که به مبارزه با کمبود تراشه کمک می کند | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — شرکت انویدیا و یک صندوق سرمایه گذاری گوگل به دور اولیه سرمایه گذاری برای استارتاپی پیوسته اند که به توسعه دهندگان کمک می کند تا قدرت محاسباتی بیشتری را از پردازنده های تخصصی مورد استفاده برای آموزش هوش مصنوعی بیرون بیاورند و به طور بالقوه مشکل بزرگی را برای حوزه در حال رشد کاهش دهد.

CentML که نرم‌افزاری را برای کمک به سیستم‌های یادگیری ماشینی می‌سازد تا کارآمدتر کار کنند، 27 میلیون دلار از سرمایه‌گذارانی از جمله Gradient Ventures و Radical Ventures Google جمع‌آوری کرد. این استارت آپ در بیانیه ای اعلام کرد که Deloitte Ventures و Thomson Reuters Ventures نیز در تامین مالی شرکت کردند.

هدف استارتاپی که مقر آن در تورنتو است، یکی از بزرگترین تنگناها در توسعه هوش مصنوعی، کمبود واحدهای پردازشگر گرافیکی انویدیا و رقبای آن است که حجم عظیمی از داده های مورد نیاز برای آموزش و اجرای سیستم های هوش مصنوعی را پردازش می کنند. تحلیلگران پیش بینی می کنند که با افزایش سرسام آور قیمت ها، عرضه می تواند تا سال 2024 کم باقی بماند.

حامیان نام‌های بزرگ روی شرکت‌های جوانی مانند CentML شرط‌بندی می‌کنند تا راه‌های نوآورانه‌ای برای رفع این محدودیت‌ها پیدا کنند.

CentML سال گذشته توسط گنادی پخیمنکو، دکترای علوم کامپیوتر از دانشگاه کارنگی ملون که اکنون دانشیار دپارتمان علوم کامپیوتر دانشگاه تورنتو است، تاسیس شد. پخیمنکو و سه نفر دیگر نرم افزاری ساختند تا به پیش بینی زمان صرف شده برای پردازش وظایف با استفاده از انواع مختلف سخت افزار کمک کند. این سیستم‌ها را برای مشخص کردن مناطق کم استفاده – تجزیه و تحلیل هزینه، مصرف انرژی و گازهای گلخانه‌ای – نظارت می‌کند و سپس به طور خودکار وظایف را برای تلاش و سرعت بخشیدن به آنها توزیع می‌کند.

مطالب پیشنهادی  تصاحب Nowi: Nexperia برای تصاحب Chipmaker هلندی پاک شد | دانش مرکز داده

این به نوبه خود باید به به حداکثر رساندن استفاده از تراشه و کاهش هزینه ها کمک کند. CentML با استناد به تحقیقات انجام شده گفت، میانگین استفاده از GPU در سراسر بازار حدود 30٪ است. پخیمنکو، مدیر اجرایی استارت‌آپ، گفت: فناوری آن می‌تواند سیستم‌ها را «تا 8X» تسریع کند، که تأثیر عمیقی بر مشتریان ما دارد.

استارت آپ او اکنون قصد دارد دفتری در سیلیکون ولی برای جذب استعدادها باز کند. پخیمنکو قصد دارد تعداد نیروی کار خود را که اکنون حدود 30 نفر است، طی 12 ماه آینده دو برابر کند.

او در مصاحبه ای گفت: “اندازه مدل های هوش مصنوعی در دهه گذشته سالانه 10 برابر افزایش یافته است و شکاف بین محاسبات و اندازه مدل در حال افزایش است.” ناامیدی برای محاسبات وجود دارد و سازندگان تراشه نمی توانند آن را با سرعت کافی تامین کنند.

سرمایه گذاری در هوش مصنوعی در سطح جهان افزایش یافته است. بر اساس داده‌های PitchBook که برای بلومبرگ جمع‌آوری شده است، ارزش سرمایه‌گذاری برای شرکت‌های هوش مصنوعی در سه ماهه سوم نسبت به سال قبل ۲۷ درصد در سطح جهان افزایش یافته است. این در حالی است که کل معاملات استارت آپ ها نسبت به سال گذشته 31 درصد کاهش یافته و به 73 میلیارد دلار در سراسر جهان رسیده است.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور