پشتیبانی Gmail AVIF | avif.io ✨

AVIF چیست؟

کدک AV1 یک فرمت ویدیویی محبوب است که منبع باز و بدون حق امتیاز است. فرمت AOMedia Video 1 (AV1) برای وب طراحی شده است. Alliance for Open Media (AOM) یک فرمت فایل تصویری به نام AV1 Image File Format (AVIF) ایجاد کرد. برای ذخیره تصاویر یا دنباله های تصویر فشرده شده با AV1 در فرمت فایل HEIF، AVIF مشخصات فرمت فایل تصویری است. AVIF جدیدترین فرمت تصویر است که تصاویر را بدون کاهش کیفیت کوچک‌تر می‌کند. علاوه بر این، این فرمت فایل را می توان بدون حق امتیاز استفاده کرد، فشرده سازی بهتری دارد و ویژگی های بیشتری نسبت به فرمت های تصویر موجود ارائه می دهد. پشتیبانی از HDR مزیت دیگری نسبت به فرمت های دیگر است. این فرمت فایل جدید توسط بسیاری از شرکت‌های معروف از جمله اپل، گوگل، ویدئوLAN، فیسبوک و نتفلیکس نیز پشتیبانی می‌شود. اپل یک دهه طول کشید تا پشتیبانی WebP را به مرورگر وب خود، Safari اضافه کند. به نظر می رسد که بسیار سریعتر از WebP پذیرفته می شود. AVIF بر خلاف فرمت های تصویری مانند WebP، JPEG، JPEG2000، PNG و GIF، با تصاویر با دامنه دینامیکی بالا سازگار است. این فرمت تا 12 بیت رنگ را با وضوح کامل پشتیبانی می کند. تصاویر را تا 10 برابر کوچکتر از فرمت های دیگر ارائه می دهد. AVIF تصاویر متحرک، شفاف و بدون ضرر ارائه می دهد. علاوه بر این، از HDR پشتیبانی می کند. بسیاری از شرکت های بزرگ فناوری از این فرمت فایل جدید پشتیبانی می کنند، از جمله گوگل، آمازون، نتفلیکس، مایکروسافت و غیره.

جیمیل چیست؟

گوگل یک سرویس ایمیل رایگان به نام جیمیل ارائه می دهد. در سال 2019، 1.5 میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان داشت. در بیشتر موارد، کاربران از طریق مرورگر وب یا اپلیکیشن رسمی موبایل به جیمیل دسترسی دارند. گوگل همچنین از پروتکل های POP و IMAP برای سرویس گیرندگان ایمیل پشتیبانی می کند. هنگامی که جی میل در سال 2004 راه اندازی شد، یک گیگابایت فضا برای هر کاربر ارائه می کرد که به طور قابل توجهی بیشتر از رقبای خود بود. از امروز، این سرویس 15 گیگابایت فضای ذخیره سازی ارائه می دهد. فرستندگان مجاز به ارسال ایمیل با حجم حداکثر 25 مگابایت هستند. در مقایسه، گیرندگان به دریافت ایمیل‌هایی با حجم حداکثر 50 مگابایت محدود می‌شوند. کاربر می‌تواند فایل‌هایی را از Google Drive در پیام وارد کند تا فایل‌های بزرگ‌تری ارسال کند. Gmail هم یک رابط جستجو محور و هم یک «نمای مکالمه» شبیه به یک انجمن اینترنتی ارائه می دهد. در میان توسعه دهندگان وب سایت، این سرویس به دلیل پذیرش زودهنگام Ajax مورد توجه قرار گرفته است.

پشتیبانی AVIF

تا به امروز، Gmail از تصاویر AVIF پشتیبانی نمی کند. می‌توانید فایل‌های AVIF را مانند سایر فایل‌ها پیوست کنید، اما نمی‌توانید آنها را به صورت درون خطی پیوست یا مشاهده کنید. این ممکن است به این دلیل باشد که Google نمی‌خواهد کاربرانش درک کنند که هر سرویس گیرنده ایمیل تصویر AVIF درون خطی را نشان می‌دهد. از آنجایی که AVIF هنوز 60٪ از مرورگر پشتیبانی می کند، سایر کاربران ممکن است تصویر را نبینند. با توجه به اینکه گوگل یک رهبر اصلی و توسعه‌دهنده فعال AVIF است، می‌توان انتظار داشت که پشتیبانی در اسرع وقت منتشر شود.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  پشتیبانی فایرفاکس AVIF، راهنمای به روز شده در اوت 2021