نگاهی به Gmail Material که شما برای وب دوباره طراحی کردید [Gallery]

Google این پنجشنبه Material You را برای Gmail در وب معرفی کرد و اکنون شروع به انتشار کرده است. یکی از موارد قابل توجه که این شرکت اعلام نکرد استفاده از Google Sans بود.

ما شخصاً فقط در حساب‌های Workspace خود تغییرات را به صورت زنده مشاهده می‌کنیم، اما همینطور است همچنین در حال حاضر ظاهر می شود در حساب های شخصی Google

فونت: Google Sans

اسکرین شات‌هایی که در زمان راه‌اندازی مجدداً طراحی کردید، از Google Sans Text استفاده می‌کردند، اما Google Sans امروز در Gmail فعال است. Google Sans در سال 2018 به عنوان یک نسخه بهینه اندازه از Product Sans که فقط برای لوگوهای محصولات شخص اول در نظر گرفته شده است، توضیح داده شد.

GS Text “برای اندازه های نقطه کوچکتر طراحی شده و برای متن بدنه کاملاً مناسب است.” ممکن است گوگل هنوز آماده استفاده گسترده از آن فونت نباشد.

اسکرین شات در مقابل زنده

نمایش فقط Gmail

باز کردن تنظیمات سریع از نماد چرخ‌دنده در نوار بالا، اولویت جدید «برنامه‌ها در Gmail» را برای سفارشی کردن اینکه می‌خواهید چت (با Spaces) و/یا Meet را در یک نمای یکپارچه ببینید یا استفاده کنید، نشان می‌دهد. این نمادها بر اساس انتخاب شما از نوار کناری سمت چپ ناپدید می شوند، در حالی که با برداشتن علامت هر دو، عنصر ناوبری به طور کامل حذف می شود و پیکربندی فقط Gmail بارگیری می شود.

نوشتن FAB + پنجره

دو اسکرین شات سمت راست در گالری بالا نیز شکل جدید Compose Floating Action Button را نشان می دهد. جایگزین دکمه قرص شکل می شود و با برنامه اندروید مطابقت دارد.

در همین حال، پنجره نگارش واقعی تا به حال با یک نوار بالای نور کمی بهینه شده است.

قبل از بعد

تم های جیمیل

در نهایت، همچنان می‌توانید تم پس‌زمینه را تغییر دهید تا تم آبی پیش‌فرض Material You نباشد. از تنظیمات سریع، منوی تم را باز کنید. مانند قبل، رنگ های تک رنگ عبارتند از: تیره، آبی، خاکستری ملایم، اسطوخودوس، رز، خردلی، واسابی، نعناع دریایی، فوم دریایی، غروب، ماهاگونی و بادمجانی. تصاویر مختلفی وجود دارد و شما می توانید تصویر خود را نیز آپلود کنید.

رابط کاربری بر این اساس مطابقت خواهد داشت و در بیشتر موارد دارای رنگ سفید Compose FAB است. رنگ پویا وجود ندارد، اما فقط می توان حدس زد که به زودی به جیمیل آنلاین می رسد تا محتوای کاملی را که تجربه می کنید به جیمیل آنلاین بدهد.

اطلاعات بیشتر در مورد جیمیل:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: