GitLab DevOps را با داشبورد Value Streams، Remote Development | دانش مرکز داده

فروشنده پلتفرم DevOps GitLab در حال گسترش قابلیت های پلتفرم خود با ویژگی های جدید برای مدیریت جریان ارزش است و همچنین توسعه از راه دور.

GitLab اغلب به عنوان a شناسایی می شود رقیب اصلی GitHub برای میزبانی کد و ابزار DevOps. یکی از راه‌هایی که GitLab اکنون در تلاش است تا خود را متمایز کند، داشبورد GitLab Value Streams است که در 24 ژانویه به‌عنوان یک سرویس بتا راه‌اندازی کرد. داشبورد Value Streams معیارهایی را ارائه می‌دهد که متخصصان DevOps می‌توانند از آن برای تأیید پیشرفت و شناسایی ارزش استفاده کنند. که یک پروژه توسعه معین در حال تولید است.

در کنار قابلیت‌های جریان ارزش، GitLab پیش‌نمایش ویژگی توسعه از راه دور را نیز راه‌اندازی کرد تا توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا به راحتی در محیط‌های مختلف با یک مجموعه ابزار مشترک کار کنند.

هایم اسنیر، مدیر ارشد محصول در GitLab، گفت: “در طول تحقیقات اعتبار سنجی خود، ما متوجه شدیم که مشکل اصلی کاربران ما اتصال سرمایه گذاری های فناوری آنها به نتایج تجاری است.” ITPro امروز.

چگونه داشبورد GitLab Value Streams به DevOps کمک می کند

مفهوم مدیریت جریان ارزش در مورد تعیین تأثیر کسب و کار و ارزشی است که تلاش توسعه می تواند برای یک سازمان به ارمغان بیاورد.

اسنیر اشاره کرد که برای GitLab، اکثر کاربران آن معیارهای DORA را برای اندازه‌گیری DevOps مهم می‌دانستند. تحقیق و ارزیابی DevOps (DORA) گروه توسط گوگل اداره می شود و یک را تولید می کند گزارش سالانه در مورد تکنیک‌ها، استراتژی‌ها و معیارهایی که به موفقیت تیم‌های DevOps کمک می‌کنند.

به گفته Snir، داشبورد بتای GitLab Value Streams شامل نمای مقایسه‌ای از DORA و متریک‌های جریان ارزش است که شامل اندازه‌گیری در زمان هدایت، زمان چرخه، مسائل جدید و استقرار است.

او گفت: «این معیارها قبلاً برای کاربران GitLab در دسترس بود، اما در آن زمان، آنها در چندین صفحه پخش شدند و برای مرتبط بودن نیاز به فیلترهای خاصی داشتند. اکنون، این معیارها برای ارائه یک منبع اطلاعاتی کارآمد و به راحتی قابل دسترس ادغام شده اند.

اسنیر گفت برای تکمیل چرخه ارزش، GitLab همچنین در حال توسعه یک ویجت ارزش تجاری جدید است که معیارهای استفاده از محصول، از جمله بازدید از صفحه و زمان جلسه و همچنین اهداف و نتایج کلیدی (OKRs) و معیارهای هزینه را ارائه می دهد.

داشبورد GitLab Value Streams برای بهبود DevOps کار می کند

در تکرار اولیه داشبورد Value Streams، Snir گفت که معیارها انباشته‌ای از چندین رکورد داده از APIهای مختلف در طول چرخه عمر DevOps هستند و در ابعاد مختلف تجسم می‌شوند.

به عنوان مثال، فرکانس استقرار DORA از تعداد استقرارهای تمام شده در یک روز مشخص محاسبه می شود و در داشبورد به عنوان میانگین روزانه در ماه جمع می شود. برای زمان انجام تغییرات، GitLab در حال اندازه گیری زمان از کد تعهد شده تا اجرای موفقیت آمیز کد در تولید است. میزان خرابی تغییر و زمان بازیابی سرویس از دو منبع داده – استقرار و حوادث GitLab – محاسبه می‌شود و در نتایج ماهانه در داشبورد جمع‌آوری می‌شود.

اسنیر گفت، هدف از انتشار بتا، داشتن یک تجربه مثبت از جعبه برای رهبران نرم افزار است. این تجربه با ویجت‌های از پیش تعریف‌شده که به موارد مختلف استفاده سازمانی نگاشت می‌شوند، به دست می‌آید.

او گفت: «هدف ما این است که هنگام ورود، کاربران به طور خودکار اطلاعاتی از داده‌های DevOps دریافت کنند و بعداً بتوانند منطق DevOps را در داشبورد سفارشی کنند. “برای این سفارشی سازی، ما در حال توسعه یک رویکرد طرحواره محور هستیم.”

توسعه از راه دور GitLab برای فعال کردن توسعه دهندگان انعطاف پذیرتر تنظیم شده است

هدف از فناوری جدید توسعه از راه دور GitLab این است که توسعه دهندگان را قادر سازد تا به راحتی یک محیط توسعه را تعریف کرده و آن را بازتولید و اجرا کنند.

چشم انداز برای توسعه از راه دور این است که کاربران را قادر می سازد تا یک محیط توسعه را در یک devfile ذخیره شده در یک مخزن، شامل تمام وابستگی ها و تنظیمات مربوطه تعریف کنند، سپس به طور خودکار نمونه هایی از آن محیط ها را در یک خوشه Kubernetes در صورت نیاز ارائه دهند، اریک شوتر، مدیر محصول اصلی GitLab، توضیح داد. نتیجه نهایی یک محیط توسعه شخصی زودگذر است که جایگزین نیاز به نصب و مدیریت وابستگی های محلی می شود.

Schurter گفت: “نیازی به ایجاد چیزی به صورت محلی یا کار مستقیم با ماشین های مجازی برای ایجاد این محیط ها نیست.” ITPro امروز. تنها چیزی که نیاز دارید یک devfile، یک کلاستر در حال اجرا GitLab Agent، و یک فایل کانتینری سفارشی یا قالب است.

Schurter گفت: تجربه توسعه‌دهنده و کارایی سازمانی مزایای متعددی از اتخاذ محیط‌های توسعه از راه دور حاصل می‌شود. او گفت که استفاده از محیط‌های راه دور می‌تواند توسعه‌دهندگان و تیم‌ها را در نصب کارآمدتر کند، سازگاری بیشتری در ابزارسازی و تجربه کلی توسعه‌دهنده ایجاد کند و با محدود کردن نیاز به شبیه‌سازی کد منبع در ماشین‌های محلی، امنیت را بهبود بخشد.

Schurter گفت: زمانی که توسعه‌دهندگان می‌توانند یک محیط جدید، پایدار و سازگار را با یک کلیک شروع کنند، می‌توانند به سرعت و بدون مشکل وارد پروژه‌های جدید شوند. “هزینه جابجایی زمینه کم است، و این امر باعث می شود تا توسعه دهندگان، به ویژه مشارکت کنندگان منبع باز، بررسی کد و مشارکت در چندین پروژه را آسان تر کنند.”

درباره نویسنده

  هد شات شان مایکل کرنرشان مایکل کرنر یک مشاور فناوری اطلاعات، علاقه‌مند به فناوری و قلاب‌زن است. او با صنعت و سازمان های رسانه ای در مورد مسائل فناوری مشورت می کند.