GIMP از AVIF پشتیبانی می کند! نحوه استفاده از آن را بیاموزید.

معرفی

AVIF یک فرمت مدرن و متفاوت است که از کدک AV1 مشتق شده است. این فشرده‌سازی کارآمد با اتلاف و تلفات را ارائه می‌دهد و به معنای جایگزینی JPEG است. علاوه بر این، چندین ویژگی مانند طیف رنگی گسترده را ارائه می دهد. برنامه دستکاری تصویر گنو (GIMP) یک ویرایشگر گرافیکی رایگان و متن باز است. اگرچه به عنوان یک ویرایشگر تصویر لینوکس توسعه داده شد، اما به یک جایگزین موثر برای Adobe Photoshop تبدیل شده است در حالی که هم رایگان و هم منبع باز باقی می ماند.

صادرات به عنوان AVIF

همانطور که توسعه GIMP 3.0 در حال انجام است، در 7 اکتبر 2020، GIMP 2.10.22 منتشر شد. این نسخه به هر حال عنوان یک رفع اشکال دارد اثرات شدید بر عملکرد GIMP. از آن زمان، به لطف رمزگذار libheif، می‌تواند از فرمت تصویر AVIF به صورت بومی پشتیبانی کند، به این معنی که می‌توانید تصاویر AVIF مبتنی بر AV1 را مانند سایر فرمت‌های پشتیبانی شده وارد و صادر کنید.

gimp می تواند به عنوان avif صادر کند

هنگامی که یک تصویر را از ویرایشگر صادر می کنید، نوع فایل “HEIF / AVIF” را انتخاب کنید یا از پسوند “.avif” استفاده کنید. یک اعلان ظاهر می شود که در آن می توانید بین چندین گزینه ممکن در مورد نحوه ذخیره فایل AVIF انتخاب کنید. ابتدا این گزینه را خواهید داشت که درجه ای را که می خواهید کیفیت تصویر را حفظ کنید، انتخاب کنید. ما مقدار بالای 20 را توصیه می کنیم.

همچنین می توانید فایل ها را با فشرده سازی بدون اتلاف ذخیره کنید. علاوه بر این، می توانید عمق بیت تصویر را تنظیم کنید. شما می توانید بین 8، 10 یا 12 بیت در هر کانال انتخاب کنید. هر چه عمق بیت بیشتر باشد، تعداد رنگ های ذخیره شده در تصویر شما بیشتر می شود. برای مقایسه، JPG دارای 8 بیت است. بنابراین اگر عکاس نیستید و می‌خواهید از فرمت AVIF برای تصاویر وب‌سایت خود استفاده کنید، توصیه می‌کنیم از 8 بیت و فشرده‌سازی با اتلاف برای حجم کم فایل استفاده کنید.

گفت و گوی gimp export avif که عمق بیت های مختلف را نشان می دهد

پلاگین AVIF

همچنین یک پلاگین GIMP به نام gimp-avif-plugin توسط novemesk وجود دارد. با وجود نام غیر خلاقانه، رابط کاربری فوق العاده است. این امکان را به شما می‌دهد تا از میان گزینه‌های بسیاری مانند حداقل و حداکثر کوانتیزر، فرمت پیکسل، عمق بیت، رمزگذار، سرعت رمزگذار، تنظیمات کانال آلفا، داده‌های EXIF ​​و پردازش داده‌های XMP، و همچنین نمایه رنگ ICC، انتخاب کنید. اگر بیشتر این تنظیمات را درک نمی کنید، نگران نباشید، با رابط پیش فرض به خوبی کنار می آیید.

تبدیل تصاویر موجود

اگر به دنبال تبدیل تصاویر زیادی هستید، تبدیل همه آنها به یکباره بسیار ساده تر است. با استفاده از مبدل AVIF ما که رایگان است، زندگی را برای خود آسانتر کنید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  پشتیبانی از VLC Media Player AVIF