Getty Images از هوش مصنوعی پایداری به دلیل نقض حق نسخه برداری شکایت کرد

در شکایتی که در 3 فوریه ارائه شد و روز دوشنبه علنی شد، Getty Images مدعی شد که شرکت هوش مصنوعی Stability AI، Inc. به مالکیت معنوی این شرکت رسانه های تصویری تجاوز کرده است.

این شکایت که در دادگاه منطقه ای دلاور ایالات متحده پس از شکایت جداگانه ای از گتی علیه ثبات در بریتانیا ثبت شد، شرکت هوش مصنوعی مستقر در لندن را متهم کرد که بیش از 12 میلیون عکس و زیرنویس ها و ابرداده های مرتبط را بدون مجوز کپی کرده است.

تصاویر محافظت شده که گفته می شود برای آموزش ابزار تبدیل متن به تصویر استفاده می شود

با توجه به سند ارائه شده، استیبلی از IP گتی برخلاف قانون علامت تجاری برای آموزش مدل انتشار پایدار خود استفاده کرده است.

Stable Diffusion یک مدل پنهان متن به تصویر است که برای تولید تصاویر واقعی واقعی بر اساس ورودی متن استفاده می شود.

علاوه بر این، شکایت ادعا می کند که IP محافظت شده با علامت تجاری Getty به عنوان داده های آموزشی برای پلتفرم هوش مصنوعی استفاده شده است، و “نقض محتوای Getty Images در مقیاس گسترده تا به امروز در موفقیت آن موثر بوده است.”

گتی ادعا کرده است که خروجی Stable Diffusion اغلب حاوی یک نسخه اصلاح شده از واترمارک Getty Images است. شکایت گتی بیان می‌کند که این استفاده، به‌ویژه در تصاویر با کیفیت پایین، باعث ایجاد سردرگمی در مورد منبع تصویر می‌شود و به دروغ دلالت بر ارتباط دارد.

مفاهیم IP هنر تولید شده توسط هوش مصنوعی هنوز نامشخص است

این اولین نقض حق نسخه برداری مبتنی بر هوش مصنوعی نیست که ثبت شده است. ماه گذشته، سه نفر از هنرمندان مستقر در سانفرانسیسکو، سارا اندرسن، کلی مک کرنان و کارلا اورتیز، علیه Stability AI و DeviantArt شکایت کردند و مدعی شدند که پلتفرم های آنها با تصاویری که از وب حذف شده اند، حقوق هنرمندان را نقض کرده است.

برنت چوتوراس، کارشناس و یکی از بنیانگذاران و مدیر بازاریابی دیجیتال، گفت: «این آخرین شکایت به بحث و استدلال ادامه می‌دهد که OpenAI حق استفاده یا یادگیری از محتوای پست‌شده عمومی را ندارد، حداقل بدون نوعی اعتبار و غرامت». شریک Alpha Brand Media، شرکت مادر Search Engine Journal.

شکایت هنرمندان، که هنوز به دادگاه نرسیده است، اولین موردی بود که نقض حق نسخه‌برداری مولد هوش مصنوعی را هدف قرار داد – یک حوزه قانونی مبهم بدون سابقه ثابت.

«هنرمندان از زمانی که ما به یاد داریم از دیگران الهام گرفته‌اند، اما من فکر می‌کنم منصفانه است که بگوییم بین آنچه که یک انسان در هنر خود به عنوان الهام می‌گیرد، با آنچه که هوش مصنوعی می‌تواند با الهام گرفتن از آن انجام دهد، تفاوت وجود دارد. میلیون ها هنر در دسترس عموم، “Csutoras گفت. منصفانه است که استدلال کنیم که اگر آنها مجبور بودند اجازه بخواهند یا نمی توانستند از آن هنر استفاده کنند، ابزار با کیفیتی که امروز می سازند را نداشتند.


تصویر ویژه: Cagkan Sayin/Shutterstock

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور