به روز رسانی Gemini 1.5 Pro، اولین نسخه 1.5 Flash و 2 مدل جدید Gemma

یک کلید API را بگیرید استودیوی هوش مصنوعی گوگلو شروع به کار کنید کتاب آشپزی Gemini API.

دسامبر گذشته، Gemini 1.0 را منتشر کردیم و Gemini API را در Google AI Studio و Vertex AI برای مشتریان سازمانی در دسترس قرار دادیم. در ماه فوریه، Gemini 1.5 Pro را منتشر کردیم، اولین مدل با پنجره زمینه 1 میلیون توکن. ماه گذشته، ما قابلیت‌هایی برای درک صدای بومی، دستورالعمل‌های سیستم، حالت JSON و موارد دیگر اضافه کردیم.

به موازات آن، ما Gemma، خانواده مدل‌های باز سبک وزن خود را که از همان تحقیقات و فناوری استفاده شده برای ایجاد مدل‌های Gemini ساخته شده بود، راه‌اندازی کردیم. از فوریه، مدل‌های 2B و 7B میلیون‌ها بار دانلود شده‌اند و ماه گذشته انواع مختلفی مانند CodeGemma و RecurrentGemma را برای توسعه‌دهندگان و محققان اضافه کردیم.

اکنون جمینی و جما حتی بهتر شده اند. امروز، Gemini 1.5 Pro را به‌روزرسانی می‌کنیم، فلش 1.5 را معرفی می‌کنیم، ویژگی‌های جدید توسعه‌دهنده را ارائه می‌کنیم و دو مدل جدید Gemma را اضافه می‌کنیم.

در اینجا جزئیات مربوط به تمام به روز رسانی ها آمده است.

بهبودهای Gemini 1.5 Pro و یک مدل جدید 1.5 Flash

  • Gemini 1.5 Pro: ما یک سری بهبود کیفیت را در موارد استفاده کلیدی، مانند ترجمه، کدنویسی، استدلال و موارد دیگر انجام دادیم. این به‌روزرسانی‌ها را از امروز در مدل مشاهده خواهید کرد، که به شما کمک می‌کند تا کارهای گسترده‌تر و پیچیده‌تری را انجام دهید.
  • فلش جمینی 1.5: این مدل کوچکتر جمینی برای کارهای باریکتر یا با فرکانس بالا بهینه شده است، جایی که سرعت زمان پاسخگویی مدل بیشترین اهمیت را دارد.
  • دسترسی: هر دو مدل امروز در بیش از 200 کشور و منطقه در پیش نمایش در دسترس هستند و به طور کلی در ماه ژوئن در دسترس خواهند بود.
  • بومی چندوجهی با زمینه طولانی: هر دو 1.5 Pro و 1.5 Flash با 1 میلیون توکن پنجره زمینه ما ارائه می شوند و به شما امکان می دهند متن، تصاویر، صدا و ویدئو را به عنوان ورودی به هم اضافه کنید. برای دسترسی به 1.5 Pro با پنجره زمینه 2 میلیون رمزی، به لیست انتظار در استودیوی هوش مصنوعی Google یا در Vertex AI برای مشتریان Google Cloud بپیوندید.