هر آنچه باید درباره جمینی، مدل جدید هوش مصنوعی گوگل بدانید

امروز Gemini را معرفی کردیم، بزرگترین و تواناترین مدل هوش مصنوعی خود – و قدم بعدی در سفرمان به سمت مفید کردن هوش مصنوعی برای همه. جمینی که از ابتدا برای چندوجهی بودن ساخته شده است، می تواند انواع مختلف اطلاعات از جمله متن، تصاویر، صدا، ویدئو و کد را تعمیم دهد و به طور یکپارچه درک کند، در سراسر آن کار کند و ترکیب کند. این بدان معناست که دارای استدلال چندوجهی پیچیده و قابلیت های کدگذاری پیشرفته است. و با سه اندازه مختلف «Ultra، Pro و Nano» Gemini انعطاف‌پذیری لازم برای اجرا بر روی همه چیز از مراکز داده گرفته تا دستگاه‌های تلفن همراه را دارد. ما Gemini را با استفاده از واحدهای پردازش تنسور (TPU) نسخه 4 و v5e گوگل، در زیرساخت بهینه‌سازی هوش مصنوعی خود آموزش دادیم. امروز همچنین قوی‌ترین و مقیاس‌پذیرترین سیستم TPU تا به امروز، Cloud TPU v5p را معرفی کردیم.

Gemini از امروز در برخی از محصولات اصلی ما در دسترس است: Bard از نسخه دقیق Gemini Pro برای استدلال، برنامه‌ریزی، درک و غیره پیشرفته‌تر استفاده می‌کند. Pixel 8 Pro اولین گوشی هوشمندی است که برای Gemini Nano مهندسی شده است و از آن در ویژگی هایی مانند Summarize in Recorder و Smart Reply در Gboard استفاده می کند. و ما در حال حاضر شروع به آزمایش Gemini در جستجو کرده ایم، جایی که تجربه تولید کننده جستجو (SGE) ما را سریعتر می کند. در اوایل سال آینده، Gemini Ultra را به تجربه جدیدی از Bard Advanced خواهیم آورد. و در ماه‌های آینده، Gemini ویژگی‌های بیشتری از محصولات و خدمات ما مانند Ads، Chrome و Duet AI را تقویت خواهد کرد.

توسعه دهندگان اندرویدی که می خواهند برنامه های مجهز به Gemini را روی دستگاه بسازند، اکنون می توانند برای پیش نمایش اولیه Gemini Nano، کارآمدترین مدل ما، از طریق Android AICore ثبت نام کنند. از 13 دسامبر، توسعه‌دهندگان و مشتریان سازمانی می‌توانند از طریق Gemini API در Vertex AI یا Google AI Studio، ابزار رایگان توسعه‌دهنده مبتنی بر وب، به Gemini Pro دسترسی داشته باشند. و همانطور که به اصلاح Gemini Ultra، از جمله تکمیل بررسی‌های گسترده اعتماد و ایمنی ادامه می‌دهیم، قبل از باز کردن آن به طور گسترده برای توسعه‌دهندگان و مشتریان سازمانی در اوایل سال آینده، آن را در اختیار گروه‌های انتخابی قرار خواهیم داد.

مجموعه را کاوش کنید تا درباره جدیدترین مدل ما و شروع دوران جمینی بیشتر بدانید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور