Gboard صفحه کلید تقسیم شده را به Microsoft Surface Duo اضافه می کند

هفته گذشته صفحه کلید Gboard گوگل بالاخره یک گزینه صفحه کلید تقسیم شده را راه اندازی کرد اما فقط برای دستگاه های تاشو. همانطور که مشخص است، صفحه کلید تقسیم شده در Gboard روی Surface Duo مایکروسافت نیز کار می کند.

صفحه‌کلید مجازی تقسیم‌شده برای صفحه‌نمایش‌های بزرگ‌تر یک ویژگی غیرمعمول نیست، چرا که آی‌پد اپل سال‌ها این ویژگی را ارائه می‌دهد و صفحه‌کلیدهای شخص ثالث در اندروید نیز معمولاً این گزینه را برای کاربران تبلت در دسترس دارند.

اما هفته گذشته بود که Gboard سرانجام پس از چند ماه از توسعه این ویژگی، صفحه کلید تقسیم شده را اضافه کرد.

با این حال، در زمان راه اندازی، تنها مشخص بود که این ویژگی برای دستگاه های تاشو با صفحه بزرگ مانند Galaxy Z Fold 3 در دسترس است. همانطور که توسط برجسته شده است. Windows Centralبا این حال، گزینه تقسیم صفحه کلید در Gboard نیز برای دارندگان Microsoft Surface Duo نشان داده شده و کار می کند.

قابل ذکر است که این ویژگی زمانی کار می کند که Surface Duo به طور کامل باز شود و دو نیمه از صفحه کلید در هر یک از دو نمایشگر نمایش داده شود. اما به نظر می‌رسد که فقط زمانی کار می‌کند که یک برنامه در هر دو صفحه نمایش باشد، بر خلاف SwiftKey مایکروسافت، که می‌تواند از صفحه کلید تقسیم شده استفاده کند، حتی اگر فقط از یک برنامه در یک نمایشگر استفاده می‌کنید.

هنگامی که از دستگاه در حالت “نوشتن” استفاده می کنید، همانطور که شین کریگ در یک ویدیو نشان می دهد، صفحه کلید تقسیم شده نشان داده می شود.

مطالب پیشنهادی  گلکسی زد فولد 4 در تست شکنجه گرد و غبار را تحمل می کند

در کنار این بهینه‌سازی جدید از Gboard، همچنین اشاره شده است که Surface Duo در هفته‌های اخیر مورد علاقه برنامه‌های دیگر قرار گرفته است. Whereseek، برنامه‌ای که برای یافتن سرویس‌ها و مکان‌های اطراف استفاده می‌شود، این هفته پشتیبانی رسمی را اضافه کرد، در حالی که Talon برای توییتر همچنین پشتیبانی از دستگاه دو صفحه‌نمایش را مانند Sync برای Reddit و دیگران اضافه کرده است.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور