صفحه‌کلید تقسیم‌شده Gboard بالاخره برای گوشی‌های تاشو عرضه شد

به لطف آخرین به‌روزرسانی‌ها، گوشی‌های هوشمند تاشو اکنون در حال انتخاب یک صفحه کلید تقسیم‌بندی جدید در Gboard هستند.

ما در چند ماه گذشته پیشرفت گوگل را در ساخت یک صفحه کلید تقسیم شده برای Gboard دنبال کرده‌ایم، با این ویژگی که به وضوح برای گوشی‌های هوشمند تاشو مانند Galaxy Z Fold 3 هدف قرار گرفته است.

اکنون، در چند ساعت گذشته، گوگل شروع به چرخاندن کلید روی صفحه کلید تقسیم شده در Gboard کرده است. کاربران زیرمجموعه r/GalaxyFold اوایل امروز معرفی شدند، و ما از آن زمان آن را در Galaxy Z Fold 3 خودمان تأیید کردیم. Android Central نویسندگان همچنین این ویژگی را در چندین فولد مشاهده می کنند.

برای استفاده از صفحه کلید تقسیم شده در Gboard، باید نماد مربوطه را در “نوار ابزار” در بالای Gboard فشار دهید. همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، بین تنظیمات و میانبرهای شناور ظاهر می شود. یک بار ضربه زدن روی آن صفحه کلید تقسیم شده را فعال می کند و با فشار دادن مجدد آن به طرح بندی استاندارد باز می گردد.

در آزمایش مختصر ما، Gboard هر بار ترجیحات شما را به خاطر می‌آورد و در صفحه بیرونی Fold 3 مانند عادی رفتار می‌کند.

توجه به چند نکته با این عرضه مهم است. اول از همه، این فقط در آخرین نسخه بتا Gboard که در حال حاضر نسخه 11.9.04 است نشان داده می شود. به نظر نمی رسد این تغییر به یک به روز رسانی در فروشگاه Google Play مرتبط باشد، بلکه یک سوئیچ سمت سرور است.

اگر از Galaxy Z Fold 3 یا تاشوی مشابه استفاده می کنید، ممکن است هنوز این گزینه را نبینید، اما باید طی چند روز آینده برای کاربران بیشتری ارسال شود.

مطالب پیشنهادی  این بازی های Stadia را به صورت رایگان امتحان کنید

در حال حاضر، هنوز مشخص نیست که چه زمانی به تبلت های اندرویدی می رود.

اطلاعات بیشتر در Gboard:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور