Gboard در حال آماده‌سازی بیشتر Material You: نوار میان‌برها

آگوست گذشته، گوگل تعداد انگشت شماری از Material You را برای اندروید در Gboard عرضه کرد و چند مورد دیگر از جمله نوار میانبرها اکنون به صفحه کلید می آیند.

درباره APK Insight: در این پست «APK Insight»، آخرین نسخه برنامه‌ای را که Google در Play Store آپلود کرده است، از حالت کامپایل خارج کرده‌ایم. وقتی این فایل‌ها (در مورد برنامه‌های اندروید، APK نامیده می‌شوند) را دکامپایل می‌کنیم، می‌توانیم خطوط مختلفی از کد را در آن اشاره به ویژگی‌های احتمالی آینده ببینیم. به خاطر داشته باشید که Google ممکن است هرگز این ویژگی‌ها را ارسال کند یا ندهد، و تفسیر ما از چیستی آنها ممکن است ناقص باشد. با این حال، سعی خواهیم کرد مواردی را که به اتمام نزدیک‌تر هستند فعال کنیم، تا به شما نشان دهیم در صورت ارسال، چگونه ظاهر خواهند شد. با در نظر گرفتن این موضوع، ادامه مطلب را بخوانید.

در حال حاضر، با ضربه زدن روی نماد شورون در گوشه سمت چپ بالا، ابزارها، طرح‌بندی و میانبرهای مختلف بیرون می‌آیند. لیست امروز شامل: تنظیمات، تم، ویرایش متن، کلیپ بورد، GIF، شناور، یک دست، ترجمه، اشتراک گذاری و استیکر است. همچنین صفحه کلید تقسیم بر روی تاشوها (اما نه تبلت) وجود دارد.

Gboard 12.1 امروز در کانال بتا منتشر می‌شود و کار روی موادی را که دوباره طراحی کرده‌اید نشان می‌دهد. دوست سایت RKBDI با موفقیت فعال شده است. دکمه گوشه هنوز یک دایره است اما اکنون از یک نماد شبکه 3×3 استفاده می کند.

در همین حال، میانبرها (یا موارد “نقطه دسترسی” همانطور که به آنها اشاره می شود) اکنون در مستطیل های گرد قرار گرفته اند که بسیار یادآور تراشه های Material You (MD3) هستند. تفاوت چندانی با رابط کاربری تایپ صوتی دستیار در تلفن‌های Pixel ندارد (همانطور که در تصویر جلد بالا مشاهده می‌شود). پس زمینه هر آیتم روشن تر از صفحه کلید است که در تم های رنگارنگ بارزتر است.

اکنون می‌توانید یک میان‌بر دیگر برای مجموع پنج مورد در نوار داشته باشید، اگرچه Gboard روی این قابلیت کار می‌کند که به کاربران اجازه دهد اگر واقعاً فقط به یک یا دو مورد نیاز دارند، تعداد نمایش‌هایشان را سفارشی کنند. با این حال، حداکثر جدید به دلیل حذف سه نقطه/سرریز در سمت راست توسط Gboard و استفاده از دکمه گوشه موجود برای ورود است.

گوگل این نما را با شبکه‌ای فشرده‌تر طراحی کرده است که دیگر در مرکز نیست. این اجازه می دهد تا توابع بیشتری در آینده به راحتی اضافه شوند، در حالی که چیدمان ویرایش متن در حال به روز رسانی مواد شما با گوشه های گرد برای هر دکمه است.

یکی دیگر از مطالبی که به روز می کنید تنظیمات است. فهرست اصلی در حال بزرگ‌تر شدن است، در حالی که ضامن‌های MD3 اکنون در سراسر جهان استفاده می‌شوند.

مشخص نیست که چه زمانی Gboard نوار Material You و سایر تغییرات طراحی را به طور گسترده اجرا خواهد کرد.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: