Gaw Capital برای گسترش سبد مراکز داده در ژاپن | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — شرکت املاک و مستغلات سهام خصوصی هنگ کنگ Gaw Capital Partners یک ملک جدید ژاپنی را به دست آورده است که در میان رونق هوش مصنوعی، مجموعه مراکز داده شرکت را گسترش می دهد.

طبق بیانیه شرکت روز دوشنبه، Gaw Capital ملکی به مساحت 11233 متر مربع را در پارک هوشمند فوچو، یک خوشه مرکز داده، خریداری کرده است و سهام موجود خود را در این منطقه گسترش می دهد. بیانیه افزود: این ملک در 30 کیلومتری مرکز توکیو، مقیاس مراکز داده در مجاورت را دو برابر خواهد کرد و آن را از نظر ظرفیت فناوری اطلاعات بزرگترین مرکز داده در شهر فوچو خواهد کرد.

این خرید اخیر نشان می‌دهد که چگونه شرکت‌های سهام خصوصی در حال افزایش دو برابری مراکز داده در آسیا در بحبوحه رونق هوش مصنوعی هستند. بر اساس داده های Cushman & Wakefield انتظار می رود تقاضا در آسیای جنوب شرقی و شمال آسیا تا سال 2028 حدود 25 درصد در سال افزایش یابد. این در مقایسه با 14 درصد در سال در ایالات متحده است. طبق وب‌سایت این شرکت، Gaw Capital از سال 2005 تاکنون 22.3 میلیارد دلار سرمایه جذب کرده است و دارایی‌های 33.7 میلیارد دلاری در سه ماهه سوم سال 2023 تحت مدیریت است.

ایزابلا لو، مدیر عامل، مدیر سرمایه گذاری و رئیس ژاپن در Gaw Capital Partners گفت: «پیشرفت های فناوری در ژاپن، به ویژه توسعه روزافزون هوش مصنوعی، که به قدرت محاسباتی نمایی نیاز دارد، به افزایش تقاضا برای مراکز داده ادامه خواهد داد. ، در بیانیه

سایر سرمایه گذاران نیز در مراکز داده انباشته می شوند. مدیران دارایی های جایگزین Hillhouse Capital، Boyu Capital و CDH Investments در حال مذاکره پیشرفته برای سرمایه گذاری در تجارت مرکز داده GDS Holdings Ltd. در خارج از چین هستند. شرکت آدانی قصد دارد 500 میلیارد روپیه (6 میلیارد دلار) برای ایجاد زیرساخت مرکز داده در غرب هند سرمایه گذاری کند.

Source link