Gary Illyes گوگل: سیگنال Lastmod باینری است

در بحث اخیر لینکدین، گری ایلیس، تحلیلگر در گوگل، فاش کرد که موتور جستجو هنگام ارزیابی سیگنال آخرین حالت وب سایت از نقشه سایت، رویکردی دودویی دارد.

این افشاگری زمانی رخ داد که Illyes صاحبان وب‌سایت‌ها را تشویق کرد تا به وردپرس 6.5 ارتقا دهند، که اکنون به صورت بومی از عنصر lastmod در نقشه‌های سایت پشتیبانی می‌کند.

زمانی که مارک ویلیامز کوک پرسید که آیا گوگل یک سیستم شهرت برای سنجش میزان اعتماد به تاریخ های آخرین حالت گزارش شده سایت دارد یا خیر، ایلیز گفت:باینری است: ما یا به آن اعتماد داریم یا نداریم

بدون سایه های خاکستری برای Lastmod

برچسب lastmod تاریخ مهم‌ترین به‌روزرسانی یک صفحه وب را نشان می‌دهد و به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا خزیدن و فهرست‌سازی را در اولویت قرار دهند.

پاسخ Illyes نشان می‌دهد که گوگل سابقه وب‌سایت را فاکتور نمی‌کند یا به تدریج به مقادیر آخرین حالت گزارش شده اعتماد نمی‌کند.

گوگل یا تاریخ های آخرین حالت ارائه شده در نقشه سایت یک سایت را دقیق می پذیرد یا آنها را نادیده می گیرد.

این رویکرد باینری نیاز به پیاده سازی تگ lastmod را به درستی تقویت می کند و فقط در هنگام ایجاد تغییرات معنی دار تاریخ ها را مشخص می کند.

Illyes جامعه توسعه دهندگان وردپرس را به خاطر کارشان بر روی نسخه 6.5 تحسین می کند، که به طور خودکار فیلد lastmod را بدون پیکربندی اضافی پر می کند.

Lastmod دقیق برای اولویت بندی Crawl ضروری است

در حالی که برای کاربران وردپرس راحت است، پشتیبانی بومی lastmod تنها در صورتی مفید است که Google اطمینان داشته باشد که شما به درستی از آن استفاده می کنید.

تگ‌های نادرست lastmod می‌توانند منجر به نادیده گرفتن سیگنال توسط گوگل در زمان‌بندی خزیدن شوند.

با تایید Illyes موضع گوگل، نشان می دهد که در استفاده از این برچسب جایی برای خطا وجود ندارد.

چرا SEJ اهمیت می دهد

درک نحوه عملکرد Google بر روی lastmod می تواند به اطمینان حاصل شود که Google هنگام به روز رسانی محتوای خود، تاریخ انتشار جدید را در نتایج جستجو نشان می دهد.

این یک وضعیت همه یا هیچ است – اگر تاریخ ها غیرقابل اعتماد تلقی شوند، سیگنال ممکن است در سراسر سایت نادیده گرفته شود.

با اطلاعات فاش شده توسط Illyes، می توانید مطمئن شوید که پیاده سازی شما از بهترین شیوه ها پیروی می کند.


تصویر ویژه: Danishch/Shutterstock

Source link