Chromebookهای بازی روی ابر، GeForce Now، Stadia تمرکز دارند

موج اول کروم‌بوک‌های «بازی» تأکید زیادی بر سرویس‌های بازی ابری مانند Google Stadia و Nvidia GeForce Now خواهد داشت.

به طور سنتی، هنگام خرید رایانه ای برای بازی، می خواهید رایانه ای بخرید که دارای ویندوز باشد تا کتابخانه بازی موجود خود را به حداکثر برسانید. در همین حال، کروم‌بوک‌ها حتی در نظر گرفته نمی‌شوند، مگر اینکه تنها بازی‌هایی که می‌خواهید بازی کنید برای اندروید ساخته شده باشند.

در سال‌های اخیر، با سرویس‌های بازی ابری مانند Google Stadia و GeForce Now، کروم‌بوک‌ها را به ماشین‌های بازی به‌طور شگفت‌آوری مؤثر تبدیل کرده‌اند. به لطف در دسترس بودن بازی Steam در کروم‌بوک‌های سطح بالا، این تعادل حتی بیشتر تغییر می‌کند.

در اوایل سال جاری، ما برای اولین بار گزارش دادیم که برخی از شرکای OEM Google – از جمله احتمالا HP و Lenovo – روی کروم‌بوک‌های بازی، کامل با صفحه‌کلیدهای RGB کار می‌کنند که نشانه واقعی یک دستگاه برای «گیمرها» است. اکنون چند جزئیات اضافی در مورد اینکه چه چیزی این Chromebookهای بازی را از دستگاه ChromeOS معمولی شما متمایز می کند، داریم.

در چند ماه گذشته، گوگل اخیراً تلاش زیادی کرده است تا مطمئن شود سازندگان کروم بوک می توانند یک مدل خاص را به عنوان «دستگاه بازی ابری» علامت گذاری کنند. اگر این مورد فعال باشد، چیزهای زیادی در مورد تجربه ChromeOS تغییر خواهد کرد.

برای شروع، لیست کمی متفاوت از برنامه های از پیش نصب شده را خواهید دید. این کروم‌بوک‌ها با پیوستن به مجموعه معمول برنامه‌های Google، همراه با برنامه‌ای برای «پلتفرم شریک بازی ابری» عرضه می‌شوند. ما موفق شدیم تأیید کنیم که این برنامه یک میانبر برای Nvidia GeForce Now است که در سال 2020 پشتیبانی رسمی از ChromeOS را به دست آورد. GeForce Now حتی یکی از برنامه های شروع کننده ای خواهد بود که به نوار پایین ChromeOS شما پین می شود.

این موقعیت جسورانه برای GeForce Now به عنوان یک سرویس شخص ثالث است، به خصوص که گوگل پلتفرم بازی ابری خود، Stadia را اجرا می کند. با توجه به این نکته، Stadia – که از سال گذشته بر روی کروم بوک ها از قبل نصب شده است – یک برنامه پین ​​شده در آن کروم بوک های بازی نیز خواهد بود.

علاوه بر این، هنگام راه‌اندازی Chromebook بازی ابری جدید خود، در پایان مراحل راه‌اندازی صفحه‌ای متفاوت خواهید دید. در اینجا، به همراه یک گرافیک جدید از یک کنترلر بازی، تشویق می‌شوید «برای شروع بازی آماده شوید». با این حال، جالب‌تر، توضیح جدیدی درباره استفاده از برنامه Explore ChromeOS برای یافتن بازی‌هایی برای بازی است.

برای شروع بازی، پس از راه‌اندازی، برنامه Explore را باز کنید. به صدها آخرین بازی دسترسی داشته باشید، پیشنهادات بازی را ببینید و یک تجربه بازی همه جانبه را دریافت کنید.

امروزه، Explore با نکات و ترفندهای مفید در مورد دستگاه جدید شما، به سادگی به عنوان دروازه ای برای شروع کار با ChromeOS برای اولین بار عمل می کند. Explore همچنین میزبان انواع «هدیه‌ها» است که به خریداران اخیر Chromebook اجازه می‌دهد در برنامه‌ها و بازی‌های محبوب صرفه‌جویی کنند.

بر اساس متن بالا، به نظر می رسد که برنامه Explore ChromeOS یک تجربه کامل از بازی همهجانبه به دست خواهد آورد، اگرچه تصور اینکه در این مرحله چگونه به نظر می رسد دشوار است.

در یک یادداشت جانبی، قبلاً گزارش داده بودیم که راه‌انداز ChromeOS بازی‌هایی را ارائه می‌کند که برای بازی از طریق سرویس‌هایی مانند Stadia – و احتمالاً GeForce Now در دسترس هستند. در حالی که به نظر می رسد این یک گزینه اصلی برای یک ویژگی است که فقط در این کروم بوک های مخصوص بازی ابری موجود است، اما خوشبختانه اینطور نخواهد بود و به همه دارندگان Chromebook اجازه می دهد تا از دسترسی آسان تر به بازی ها لذت ببرند.

اطلاعات بیشتر در مورد ChromeOS:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: