چگونه آن را راه اندازی کنیم و چرا از 911 پشتیبانی نمی کند

اکثر دستگاه‌های اندرویدی دارای ویژگی SOS در صورت فعال شدن با 911 یا خدمات اضطراری تماس می‌گیرند، بنابراین آیا گلکسی واچ 5 نیز همین کار را انجام می‌دهد؟ این راهنما شما را با نحوه عملکرد آن آشنا می کند.

گلکسی واچ دارای ویژگی منظمی به نام «SOS» است. در حالی که امیدوارید هرگز از آن استفاده نکنید، می‌تواند برای دریافت کمک با عجله مفید باشد، مهم نیست کجا هستید. می‌توانید با چند بار ضربه زدن سریع روی کلید هوم، آن را روی ساعتتان فعال کنید. با انجام این کار، ساعت شما به حالت SOS می‌رود که می‌تواند نجات‌دهنده باشد.

حالت SOS چه می کند؟

همانطور که گفته شد، بسیاری از گوشی های اندرویدی نیز از این ویژگی برخوردار هستند، از جمله سری پیکسل 6 با اپلیکیشن Safety. از آنجایی که آنها معمولا همیشه به نوعی به خدمات تلفن همراه متصل هستند، این ویژگی بلافاصله با 911 یا مقامات محلی شما تماس تلفنی برقرار می کند. اگر برای انجام این کار تنظیم شده باشد، بلافاصله پس از فعال شدن ویژگی، با ارسال پیامی به دوستان و خانواده شما از موقعیت مکانی شما آگاه می شود.

در حالی که گلکسی واچ 5 دارای حالت SOS است، لزوما از پروتکل یکسانی پیروی نمی کند. Galaxy Watch 5 به جای تماس با 911 یا خدمات اضطراری، تنها با یک مخاطب اضطراری تماس می گیرد. با این حال، می‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که در صورت تغییر وضعیت اضطراری، موقعیت مکانی شما به چندین مخاطب ارسال شود.

اگر واقعاً می خواهید ساعت شما با 911 تماس بگیرد، می توانید یک مخاطب 911 در تلفن خود ایجاد کنید و از Galaxy Watch خود بخواهید پیامی ارسال کند و با شماره اضطراری محلی خود تماس بگیرید. این راهی است برای وادار کردن گلکسی واچ شما به تماس با مقامات پس از فعال کردن SOS.

از آنجا، مکان شما به مدت 24 ساعت با مخاطبین انتخابی شما به اشتراک گذاشته می شود، مگر اینکه اشتراک گذاری را متوقف کنید. اگر SOS در گلکسی واچ 5 فعال بماند، مخاطبین شما هر 15 دقیقه یک پیام جدید با موقعیت مکانی به روز شده شما دریافت می کنند.

نحوه راه اندازی SOS در Watch 5

مهم نیست که Watch 5 و Watch 5 Pro در حالت SOS چه می کنند، نمی توانید یک ویژگی مهم آن را انکار کنید. ممکن است زمانی پیش بیاید که از تلفن خود دور باشید یا در آن زمان نتوانید به آن دسترسی پیدا کنید. اینکه بتوانید با تماس اضطراری خود در محل تماس بگیرید هنوز گزینه خوبی است.

چگونه SOS را در گلکسی واچ 5 و 5 پرو خود فعال کنیم.

  1. در تلفن جفت شده خود، به برنامه Samsung Wearable بروید.
  2. از آنجا، ساعت خود را انتخاب کنید و روی Watch settings ضربه بزنید.
  3. به قسمت Safety and اضطراری به پایین بروید و روی آن ضربه بزنید.
  4. SOS را با کلید Home روشن کنید.
  5. تنظیمات اضافی مانند مخاطبین برای پیام و تماس را پیکربندی کنید.

    می‌توانید چندین گیرنده پیام و یک مخاطب را برای تماس در طول فعال‌سازی SOS انتخاب کنید.

  6. روی SOS با کلید Home ضربه بزنید تا تعداد فشار دادن کلید برای فعال یا روشن کردن شمارش معکوس را تغییر دهید.

سوالات متداول

آیا حالت SOS گلکسی واچ 5 با 911 تماس می گیرد؟

خیر، حالت SOS با 911 تماس نمی گیرد. با این حال، این حالت یک تماس فوری با مخاطب اضطراری تنظیم شده شما شروع می کند و شروع به اشتراک گذاری مکان شما با افراد انتخاب شده می کند.

آیا SOS در گلکسی واچ 5 بدون گوشی من کار می کند؟

اگر گلکسی واچ 5 با LTE فعال دارید، می‌توانید از حالت SOS بدون گوشی خود استفاده کنید. با این حال، اگر یک مدل بلوتوث دارید، باید با تلفن خود جفت شوید تا اجازه دهید تلفن اضطراری با مخاطب شما تماس بگیرد.

چرا Galaxy Watch 5 در SOS با 911 تماس نمی گیرد؟

هیچ دلیل واضحی وجود ندارد که گلکسی واچ 5 در حالت SOS با 911 تماس نگیرد، اگرچه می‌توانیم چند حدس بزنیم.

یکی از دلایل اصلی تعداد تماس‌های تصادفی 911 است که اگر این ویژگی با خدمات اضطراری تماس بگیرد، اتفاق می‌افتد. با توجه به اینکه من خودم چند بار به طور تصادفی سه بار پشت سر هم کلید خانه را زده ام، می توانم تصور کنم که دیگران نیز ممکن است. حتی در دستگاه های اندرویدی ما نیز این اتفاق می افتد.

از آنجایی که کلید هوم تنها یکی از دو دکمه واچ 5 و 5 پرو است، اگر می‌خواهید به سرعت ساعت خود را پیمایش کنید، چند بار ضربه زدن به آن آسان است. همچنین اغلب در حین تمرین زمانی رخ می دهد که دستگاه به اندازه کافی سریع ثبت نمی شود و من این کلید را بارها فشار می دهم.

دلیل خوب دیگر عدم حمایت در همه زمینه هاست. گلکسی واچ 5 با پیش‌فرض کردن یک مخاطب، اطمینان می‌دهد که با فردی که قادر به دریافت کمک است تماس گرفته می‌شود.

بدون توجه به دلیل، فقط توجه داشته باشید که فعال کردن حالت SOS در گلکسی واچ 5 شما با 911 یا خدمات اضطراری تماس نمی گیرد، مگر اینکه 911 را به عنوان مخاطب اضطراری تنظیم کنید. اگر انتخاب کنید که مجموعه مخاطب دیگری داشته باشید، با آنها تماس می گیرد و موقعیت مکانی شما را به اشتراک می گذارد. برنامه‌ای را در نظر بگیرید تا اگر موقعیتی پیش آمد، اطلاعات شما را به آنها ارسال کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد Galaxy Watch 5:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: