گلکسی واچ 5 ضخیم تر از آن چیزی است که سامسونگ می گوید. اینجا چرا

گلکسی واچ 5 پرو پرچمدار جدید پوشیدنی سامسونگ است، اما در مقایسه با مدل استاندارد، یک ساعت هوشمند بزرگ است. با این حال، گلکسی واچ 5 پرو از نظر فیزیکی بزرگتر از آن چیزی است که سامسونگ ادعا می کند، اما این لزوماً بدترین حالت نیست.

ساعت های هوشمند اغلب بسیار ضخیم تر از همتایان سنتی خود هستند. یک ساعت مچی دیجیتال قدیمی یا حتی مکانیکی معمولاً به طور قابل توجهی نازک تر از یک ساعت هوشمند مدرن است – و دلیل خوبی هم دارد! برخلاف ساعت‌های سنتی، ساعت‌های هوشمند مانند سامسونگ، اپل، فیت‌بیت و دیگر برندها باید در صفحه‌نمایش‌های لمسی بزرگ‌تر، تراشه‌هایی که سیستم عامل را تغذیه می‌کنند، تعداد زیادی از سنسورهای سلامتی، و باتری به اندازه‌ای بزرگ داشته باشند که همه آن را کار کند. روز

با گلکسی واچ 5 پرو، سامسونگ واقعاً از نظر ضخامت عقب‌نشینی نمی‌کند. طبق وب‌سایت خود سامسونگ، Watch 5 Pro 10.5 میلی‌متر ضخامت دارد، حتی یک میلی‌متر ضخیم‌تر از Galaxy Watch 5 استاندارد. نازکتر نسبت به Galaxy Watch 4 Classic که ضخامت آن تا 11.2 میلی متر بود.

با این حال، ضخامت گلکسی واچ 5 پرو در وب سایت سامسونگ، تصویر کاملی از اندازه دستگاه را نشان نمی دهد. DCRainmaker متوجه شدند که Watch 5 Pro به طور قابل توجهی ضخیم تر از آنچه سامسونگ ادعا کرده بود به نظر می رسد و با استفاده از یک کولیس دیجیتال متوجه شد که اندازه ساعت در واقع 15.2 میلی متر است. به طور قابل ملاحظه ضخیم تر از ادعای 10.5 میلی متری سامسونگ.

ادعای 10.5 میلی متری سامسونگ به نظر می رسد که به خودی خود از ضخامت بدنه ساعت سرچشمه می گیرد و ضخامت سنسور BioActive که از قسمت زیرین ساعت بیرون زده است را نادیده می گیرد.

بخش بد این وضعیت این است که، به وضوح، سامسونگ حقیقت را کاملاً چشمگیر بیان می کند. و این شرکت به وضوح می‌داند که این کار را انجام می‌دهد، همانطور که گلکسی واچ در گذشته اندازه‌گیری کرده بود انجام داد شامل ضخامت کامل ساعت، نه فقط شاسی. حتی با نگاهی به گلکسی واچ 4 در مقابل گلکسی واچ 5، سامسونگ ادعا می کند که مدل جدید ضخامت یکسانی دارد، اما بعد از اینکه خودم ارتقاء دادم، می توانم با اطمینان بگویم که این ضخامت ندارد. احساس کنید به نازکی مدل قبلی

اما از طرفی ضخامت ساعت از نظر فنی چیز بدی نیست

حسگر BioActive تا آنجایی که از پایین گلکسی واچ 5 پرو (و گلکسی واچ 5 نیز) بیرون زده است تا مطمئن شود که می تواند دقیق تر باشد. “برآمدگی” بیشتر امکان تماس بهتر با پوست و به نوبه خود نتایج بهتر را فراهم می کند – یا همان طور که سامسونگ ادعا می کند.

با افزایش سطح و تماس مستقیم بیشتر با مچ دست، Galaxy Watch5 اکنون معیارهای سلامتی را حتی با دقت بیشتری نسبت به Galaxy Watch4 ردیابی می کند.

سامسونگ

در حالی که آمار در سایت سامسونگ بسیار گمراه کننده است و قطعا باید تغییر کند، ضخامت به خودی خود مشکل چندانی ندارد. به‌طور شخصی (تصویر بالا)، گلکسی واچ 5 و واچ 5 پرو با وجود تفاوت تقریباً 5 میلی‌متری، تنها از نظر اندازه متفاوت به نظر می‌رسند.

و جالب اینکه سامسونگ در این عمل تنها نیست!

اپل واچ سری 7 توسط اپل با ضخامت 10.7 میلی‌متر معرفی شده است، اما در واقع ضخامت آن 13.1 میلی‌متر است. Garmin Forerunner 255 Music در 12.9 میلی متر ذکر شده است اما در واقع 14 میلی متر است. همچنین مشخص شد که گلکسی واچ 5 ضخیم‌تر از ادعای سامسونگ است (اگرچه عدد دقیقی به اشتراک گذاشته نشده است). Fitbit Sense، به اندازه کافی جالب، یکی از تنها محصولاتی بود که با ضخامت 12.35 میلی متری خود مطابقت داشت. مانند DCRainmaker اشاره کرد، مشکل بزرگ این عمل این است که انجام مقایسه معتبر هنگام خرید ساعت هوشمند را برای مشتریان تقریبا غیرممکن می‌کند. به طور کلی، تفاوت فقط به یک یا دو میلی متر می رسد، که یک عدد نیست بزرگ معامله، اما مثال گلکسی واچ 5 پرو به خصوص بسیار فاحش است.

سامسونگ تاکنون ادعاهای خود را درباره ضخامت گلکسی واچ 5 پرو در وب سایت رسمی خود به روز نکرده است.

اطلاعات بیشتر در مورد سامسونگ:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: