آیا سنسور دما کاری انجام می دهد؟

گلکسی واچ 5 به عنوان یک پوشیدنی برتر برای ردیابی تناسب اندام، مجهز به سنسور دما برای اندازه گیری سلامت بهتر، آماده بود. متأسفانه، هنوز به نظر نمی رسد که سنسور دما هدف بزرگتری را دنبال کند.

در مقایسه با سری Galaxy Watch 4، Watch 5 چند قدم جلوتر است. این دارای یک حسگر BioActive بهبود یافته است که می تواند اندازه گیری دقیق ECG (الکتروکاردیوگرام) و همچنین فشار خون شما را تا زمانی که در مناطق مورد تایید زندگی می کنید، انجام دهد.

برای کسانی که در مناطقی زندگی نمی‌کنند که این ویژگی‌ها در دسترس هستند، گلکسی واچ 5 واقعاً از نظر ردیابی سلامت چیز بیشتری نسبت به نسل قبلی خود ارائه نمی‌کند. با این حال، این احتمال وجود دارد که در آینده نزدیک تغییر کند.

استفاده واقعی از سنسور دما در گلکسی واچ 5

در میان ویژگی های بهداشتی، یکی از مواردی که اغلب به آن اشاره نمی شود، سنسور دمای داخلی است. هنگامی که این پوشیدنی جدید معرفی شد، سامسونگ سنسور دما را در میان سایر ویژگی‌های جدید معرفی کرد، اگرچه یک نکته کوچک وجود داشت – در واقع پس از عرضه کار نمی‌کرد.

سنسور خود برای ردیابی خواب برای کمک به نظارت بر الگوها در هنگام استراحت استفاده می شود. به غیر از این، هیچ کاربرد دیگری برای حسگر داخل گلکسی واچ 5 وجود ندارد. شما نمی‌توانید آن را مانند ردیابی قلب فعال کنید، و همچنین نمی‌توانید به اپلیکیشن Samsung Health بروید و الگوهای دمایی خود را در طول روز ببینید.

به نظر عجیب می‌رسد که حسگر را در خود جای دهید و آن را فراتر از یک کیس استفاده وعده داده شده ارائه نکنید. در مقایسه، اپل واچ سری 8 جدید اپل قرار است از سنسور دما برای ردیابی چرخه قاعدگی استفاده کند که یک مورد استفاده عالی است. فراتر از آن، حسگر می‌تواند در موقعیت‌های بیشتری گسترش یابد و درک بیشتری از الگوهای سلامتی روزانه و روز به روز ارائه دهد.

آیا ممکن است در آینده شاهد کاربردهای بیشتری باشیم؟

در وضعیت فعلی، گلکسی واچ 5 و 5 پرو واقعاً از سنسور دما به طور معنی‌داری استفاده نمی‌کنند. این احتمال وجود دارد که بتوانیم در طول زمان استفاده های بیشتری را مشاهده کنیم، با این امکان که توسعه دهندگان شخص ثالث بتوانند آن داده ها را در برنامه ها ترکیب کنند.

البته، دیوار عظیمی که سامسونگ باید در نظر بگیرد، مقررات و دستورالعمل های بهداشتی در میان مناطق مختلف است. به عنوان مثال، ایالات متحده به دلیل محدودیت های بهداشتی، هنوز شاهد نظارت بر فشار خون از Galaxy Watch 5 نیست. امکان گرفتن داده های دما در هر نقطه مشخصی یک ویژگی حساس است که ممکن است برای کسب تایید نیاز به مبارزه سختی داشته باشد.

امیدواریم در آینده شاهد عملکرد بیشتر سنسور دما در گلکسی واچ 5 و 5 پرو باشیم. متأسفانه، این سنسور هنوز چیزی نیست که لزوماً بتوان از آن به خوبی استفاده کرد. در حال حاضر، به نظر می رسد که حسگر باید در یک پوشیدنی ردیابی فعالیت غیرفعال زندگی کند.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: