چرا صفحه نمایش یاقوت کبود گلکسی واچ 5 خاص است؟

گلکسی واچ 5 تنها یک گام دیگر در خط تولید ساعت‌های هوشمند بسیار خوب سامسونگ است. در نگاه اول، چیز زیادی وجود ندارد که گلکسی واچ 5 را در مقایسه با نسل قبلی خود به سطح بالاتری برساند. کمی حفاری کنید، متوجه می شوید که گلکسی واچ 5 به جای شیشه گوریلا از شیشه یاقوت کبود استفاده می کند. پس چه فرقی دارد؟ این راهنما کمی بیشتر به آن می پردازد.

روی کاغذ، گلکسی واچ 5 یک ساعت هوشمند فوق العاده خوب است که برخی از بهترین حسگرها و ویژگی های موجود را در خود جای داده است. گلکسی واچ 5 دارای Exynos W920 – همان Galaxy Watch 4 – و تراشه BioActive Sensor سامسونگ برای نظارت بیشتر بر فعالیت است. در مورد طول عمر باتری، گلکسی واچ 5 نسبت به نسخه قبلی با 10 ساعت یا بیشتر از آن، یک ارتقای اساسی را شاهد است. از سوی دیگر، Watch 5 Pro قرار است 80 ساعت کار کند – یک جهش بزرگ در طول عمر باتری.

شیشه یاقوت کبود چیست؟

علاوه بر این تغییرات و شباهت ها، یک پیشرفت بزرگ جدید در خط واچ 5 وجود دارد و آن به واچ 5 معمولی و همچنین پرو می آید. این پوشیدنی‌های جدید حاوی نمایشگرهای کریستال یاقوت کبود هستند که اغلب به آن «شیشه یاقوت کبود» می‌گویند. یاقوت کبود به همان اندازه که یک کریستال است که به گونه ای فوق العاده قوی و بی رنگ طراحی شده است، یک شیشه نیست و برای نمایشگرهای پوشیدنی کاملاً عالی است.

کریستال زمانی تشکیل می شود که اکسید آلومینیوم و مواد کریستال یاقوت کبود در آزمایشگاه به صورت شیمیایی واکنش می دهند. از آنجا، در طول یک فرآیند خنک‌سازی طولانی مدیریت می‌شود تا ساختار مناسب را تسهیل کند. هنگامی که یک بلوک تشکیل شد، می توان آن را شکل داد و به صفحات نازک برای صفحه نمایش جدا کرد.

ورق یاقوت کبود بسیار سخت است. در مقیاس سختی Mohs، یاقوت کبود در رتبه 9 قرار دارد. برای مرجع، الماس در رتبه 10 قرار دارد و به عنوان بسیار سخت شناخته شده است. در تئوری، برای خراشیدن سطح نمایشگر کریستال یاقوت کبود به چیزی به همان اندازه سخت، اگر نگوییم سخت تر نیاز است.

البته کمال بهایی دارد. مهندسی، تولید و اجرای نمایشگرهای یاقوت کبود در Galaxy Watch 5 هزینه بیشتری دارد. از میان تمام نمایشگرهای موجود، از جمله گوریلا گلس، یاقوت کبود گزینه گران‌تری است. حتی با وجود این موضوع، ما شاهد جهش قیمت زیادی از ساعت 4 به قیمت اولیه 279 دلاری واچ 5 نیستیم.

اپل در اپل واچ های تیتانیوم و فولاد ضد زنگ خود از صفحه نمایش یاقوت کبود استفاده می کند، در حالی که بیشتر بازار ساعت های هوشمند هنوز از گوریلا گلس استفاده می کند. البته، اپل واچ با یاقوت کبود قیمتی بالاتر از 500 دلار یا بیشتر به شما می دهد. با توجه به برچسب قیمتی که سری گلکسی واچ 5 با آن عرضه می‌شود، این که حتی یاقوت کبود نیز در آن دخیل است، قابل توجه است.

مزایای کریستال یاقوت کبود در گلکسی واچ 5

کریستال یاقوت کبود همانطور که گفته شد بسیار بادوام و در برابر خط و خش مقاوم است. هر کاری که Corning Gorilla Glass Victus می‌توانست روی Galaxy Watch 4 انجام دهد، یاقوت کبود مطمئناً به آن کمک می‌کند. اگرچه هنوز مایل نیستیم که این مورد را آزمایش کنیم، اما به دلیل ساختار کریستالی، آسیب دیدن چهره گلکسی واچ 5 بسیار سخت تر است و حفاری آن را سخت تر می کند.

پوشیدنی ها، به طور کلی، در معرض سوء استفاده های زیادی هستند. فقط قدم زدن در مناطق شلوغ، در گذرگاه‌های باریک و کنار ساختمان‌های آجری ممکن است کمی اضطراب شما را به همراه داشته باشد زیرا می‌دانید که مالش صفحه نمایش ساعت روی آن سطوح ساینده تنها به یک حرکت خفیف نیاز دارد. با استفاده از شیشه یاقوت کبود، احتمال بسیار بیشتری وجود دارد که بتوانید از خراش های تصادفی زیادی جلوگیری کنید و صفحه نمایش تمیزی برای شما به ارمغان می آورد.

استدلالی که در بیشتر مواقع ارائه می شود این است که گوریلا گلس بیشتر از زمان سقوط زنده می ماند، که قابل درک است زیرا یک ماده سخت تر نمی تواند آنقدر خم شود و راحت تر خرد می شود. اگرچه ممکن است این امکان وجود داشته باشد، اما در مورد سری گلکسی واچ 5 که به احتمال زیاد هرگز از مچ دست شما خارج نخواهد شد، صدق نمی کند. اگر با آن به چیزی ضربه بزنید، به احتمال زیاد به کل صفحه نمایش ضربه می زنید و اجازه می دهید یاقوت کبود به طور کامل شوک را جذب کند. در کاربرد ساعت های هوشمند، شیشه یاقوت کبود بسیار مناسب است.

یاقوت کبود به عنوان یک ارتقاء به Galaxy Watch 4 قبلی، یک تغییر دهنده بازی برای Galaxy Watch 5 است. مقاومت بهتر در برابر خراش باعث می شود هنگام پوشیدن چیزی به عنوان ضمیمه خود، کمی آرامش خاطر بیشتری داشته باشید. هنوز باید دید که یاقوت کبود در گلکسی واچ 5 چقدر خوب عمل می کند، اگرچه ما انتظار داریم که به عنوان جایگزینی برای گوریلا گلس به خوبی عمل کند.

اطلاعات بیشتر در مورد Galaxy Watch 5:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: