آیا گلکسی واچ 5 ضد آب است؟ آنچه شما باید بدانید

در چند سال گذشته، ابزارهای پوشیدنی مانند سری Galaxy Watch برای مقابله با قرار گرفتن در معرض آب در سطوح مختلف طراحی شده اند. گلکسی واچ 5 مطمئناً می تواند یک یا دو ضربه بزند، اما در چه سطحی؟ این راهنما به شما کمک می‌کند تا بفهمید گلکسی واچ 5 چقدر ضدآب است و با استفاده از واتر قفل سامسونگ چه کاری می‌توانید انجام دهید.

گلکسی واچ 5 قطعا در برابر آب مقاوم است. نه تنها آب جاری روی آن ریخته می‌شود، بلکه می‌توان ساعت را کاملاً بدون آسیب دیدگی زیر آب فرو برد. در واقع، سامسونگ تمریناتی را در برنامه Samsung Health دارد که به طور خاص برای تمرینات شنا طراحی شده است. بنابراین گلکسی واچ 5 چه چیزی را می تواند تحمل کند؟

رتبه بندی IP ضد آب و معنی Galaxy Watch 5

گلکسی واچ 5 و 5 پرو هر دو دارای رتبه IP68 هستند که به دو متغیر تقسیم می شود.

عدد اول نشان دهنده سطحی است که می تواند در برابر ذرات جامد مانند گرد و غبار و زباله مقاومت کند. عدد دوم نشان دهنده سطح مقاومت مایعات است. بنابراین، در قاب گلکسی واچ 5، امتیاز مقاومت در برابر گرد و غبار 6 و آب 8 است، که هر دو طیف بسیار بالایی دارند.

IP68 به طور کلی به عنوان یک امتیاز بسیار خوب پذیرفته شده است و به شما این امکان را می دهد که با ساعت شنا کنید و اگر فقط برای مدت زمان مشخصی این کار را انجام دهید هیچ مشکلی ندارید. با درجه IP68، می توانید ساعت خود را تا 30 دقیقه در عمق 1.5 متری زیر آب قرار دهید. سامسونگ به طور مشخص نمی‌گوید که می‌توانید با ساعت شنا کنید – و ما به آن توصیه نمی‌کنیم – اما این شرکت تمرین‌های شنای متعددی را به‌طور خاص برای Galaxy Watch 5 و 5 Pro ارائه می‌کند.

امتیاز متفاوتی که گلکسی واچ 5 برای استفاده از آب دارد 5ATM است که به میزان فشار آبی اشاره دارد که می تواند قبل از هجوم آب به داخل دهانه ها و ایجاد آسیب به ساعت متحمل شود. امتیاز 5ATM قبل از اینکه گلکسی واچ 5 شما با مشکلاتی مواجه شود، عمق 50 متری را به شما می دهد.

هر دوی این رتبه‌بندی‌ها به مقاومت در برابر آب اشاره می‌کنند، اگرچه می‌توانند بینشی از جنبه‌های مختلف آن به شما بدهند. به عنوان مثال، رتبه بندی IP68 به شما امکان می دهد بدانید که ساعت می تواند عمق 1.5 متری را برای مدت زمان مشخصی تحمل کند، در حالی که رتبه بندی 5ATM به شما امکان می دهد قبل از آسیب رساندن به دستگاه، حداکثر عمقی که می توانید به آن برسید چقدر است. یکی مربوط به زمان است، در حالی که دیگری به شما افراطی هایی را نشان می دهد که می توانید به آنها بروید.

آیا می توانم با گلکسی واچ 5 شنا کنم؟

با وجود تمام اطلاعات فنی خارج از راه، تصمیم گیری در مورد شنا کردن با دستگاه خود به قضاوت بستگی دارد. آیا با گلکسی واچ 5 دور می‌چرخید یا ساعت‌ها در استخر استراحت می‌کنید؟

اگر این مورد دومی است، توصیه نمی کنیم ساعت خود را همراه خود ببرید. با این حال، ارتفاع بالای 1.5 متر برای کمتر از 30 دقیقه – طبق گفته سامسونگ و رتبه بندی اعلام شده – کاملاً خوب است.

هر چیزی کمتر از آن نیز خوب است. می‌توانید دست‌هایتان را با گلکسی واچ 5 بشویید یا حتی دستتان را به یک استخر اقیانوس ببرید تا صدف دریایی را بگیرید – البته تا زمانی که ساعت را زیر آب شیرین قرار دهید. فقط با گلکسی واچ 5 به غواصی در عمق یا غواصی آزاد نپردازید، زیرا قطعاً به یک ساعت آسیب دیده ختم می شود.

قفل آب و تمیز کردن Galaxy Watch 5 پس از استفاده

اگر تصمیم دارید چند دور در استخر یا حتی در اقیانوس بپیمایید، اقداماتی وجود دارد که باید قبل و بعد از شیرجه انجام دهید. ابتدا باید بدانید که چگونه از قفل آب گلکسی واچ 5 استفاده کنید تا از ضد آب بودن آن اطمینان حاصل کنید. Water Lock قابلیتی است که تشخیص لمس ساعت شما را خاموش می کند و از فعال کردن لمس های فانتوم روی دستگاه شما جلوگیری می کند. وقتی این فعال باشد، نمی‌توانید با صفحه نمایش گلکسی واچ 5 خود تعامل داشته باشید.

مزیت اضافه شده این ویژگی این است که وقتی Water Lock خاموش است، واچ 5 تحت فرآیندی قرار می گیرد که با صداهای با فرکانس پایین، تمام آب را از بلندگوهای تعبیه شده در دستگاه خارج می کند. باس هوا و آب را از کوره‌های بلندگوی Watch 5 خارج می‌کند و دستگاه را از شر مایع خلاص می‌کند.

در اینجا نحوه فعال کردن قفل آب در گلکسی واچ 5 آورده شده است:

  1. در گلکسی واچ 5، از صفحه ساعت به پایین بکشید.
  2. انگشت خود را به سمت چپ بکشید تا a را ببینید نماد قطره آب. روی آن ضربه بزنید.
  3. نماد قطره آب کم رنگی را می بینید که روی صفحه ساعت اصلی شما ظاهر می شود. این بدان معناست که Water Lock فعال است.
  4. پس از شنا، آن را با نگه داشتن کلید Home به مدت 2 ثانیه غیرفعال کنید.
  5. شما باید چند ارتعاش بلند را بشنوید و احساس کنید.

ممکن است بخواهید قبل از خاموش کردن Water Lock، دستگاه خود را در زیر آب گرم اجرا کنید، که هر گونه آلودگی را از روی صفحه نمایش و از اطراف بدنه ساعت خارج می کند. پس از آن، Water Lock را غیرفعال کنید، و شما آماده هستید.

توجه داشته باشید: برای محافظت از دستگاه خود نیازی به روشن کردن Water Lock ندارید. این ویژگی عمدتاً در برابر لمس های نادرست محافظت می کند. اگر فراموش کردید، نگران نباشید. برای فعال کردن صداهای تخلیه آب، می توانید این ویژگی را دوباره روشن و خاموش کنید.

در نهایت، همه چیز به قضاوت خوب ختم می شود. قبل از شنا، مطمئن شوید که می‌دانید تا چه حد عمیق می‌روید و چه مدت در زیر شنا خواهید بود. مطمئن شوید که Water Lock را فعال کرده اید و بعد از آن Galaxy Watch 5 خود را تمیز کنید. پیروی از این دستورالعمل‌ها تضمین می‌کند که Watch 5 و 5 Pro شما برای مدت طولانی دوام بیاورند.

اطلاعات بیشتر در مورد Galaxy Watch 5 و 5 Pro:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: