چگونه درگیری اوکراین چشم انداز تهدید سایبری را تغییر داد

از زمان شروع جنگ، دولت ها، شرکت ها، گروه های جامعه مدنی و تعداد بی شماری دیگر به صورت شبانه روزی برای حمایت از مردم اوکراین و نهادهای آنها کار می کنند. در Google، ما از این تلاش‌ها حمایت می‌کنیم و به اعلام تعهدات و پشتیبانی جدید به اوکراین ادامه می‌دهیم. این شامل اهدای 50000 مجوز Google Workspace برای دولت است. سیستم هشدار حمله هوایی سریع برای گوشی های اندرویدی در منطقه؛ حمایت از پناهندگان، مشاغل و کارآفرینان؛ و اقداماتی برای توقف نامحدود کسب درآمد و محدود کردن دسترسی رسانه های خبری دولتی روسیه.

با این حال، یکی از مهم‌ترین چالش‌ها این است که دولت اوکراین تقریباً در معرض حملات دیجیتالی قرار دارد. مدت کوتاهی پس از تهاجم، ما واجد شرایط بودن Project Shield را افزایش دادیم، محافظت رایگان خود در برابر حملات انکار سرویس توزیع شده (DDoS)، به طوری که وب سایت‌های دولتی اوکراین و سفارتخانه‌ها در سراسر جهان بتوانند آنلاین بمانند و به ارائه خدمات حیاتی ادامه دهند.

ما همچنان به ارائه کمک های مستقیم به دولت اوکراین و نهادهای زیرساختی حیاتی تحت همکاری کمک به دفاع سایبری – از جمله ارزیابی های مصالحه، خدمات واکنش به حادثه، اطلاعات مشترک تهدیدات سایبری و خدمات تحول امنیتی – برای کمک به شناسایی، کاهش و دفاع می کنیم. در برابر حملات سایبری علاوه بر این، ما همچنان به اجرای حفاظت‌ها برای کاربران و ردیابی و مختل کردن تهدیدات سایبری برای کمک به افزایش آگاهی جامعه امنیتی و کاربران پرخطر و حفظ کیفیت اطلاعات ادامه می‌دهیم.

این سطح از دفاع جمعی – بین دولت‌ها، شرکت‌ها و ذینفعان امنیتی در سراسر جهان – از نظر وسعت بی‌سابقه است. ما می خواستیم آنچه را که آموخته ایم با جامعه امنیتی جهانی به اشتراک بگذاریم تا به آماده سازی دفاع بهتر برای آینده کمک کنیم.

مطالب پیشنهادی  به‌روزرسانی‌های جدید Google Assistant انجام کارها را در دستگاه‌ها آسان‌تر از همیشه می‌کند
سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور