Flutter V React Native: مقایسه ای کامل

وقتی صحبت از توسعه برنامه های کاربردی تلفن همراه بین پلتفرمی می شود ، عمدتا دو چارچوب فناوری توسعه تلفن همراه به ذهن ما ضربه می زند. آنها React Native و چارچوب توسعه برنامه Flutter هستند. از آنجا که بسیاری از شرکت های برتر و همچنین مشاغل در حال انتخاب فناوری مدرن هستند ، اکنون بیش از هر زمان دیگری بیشتر به فناوری های برنامه تلفن همراه متمرکز هستند. به همین دلیل ، تقاضا برای برنامه های تلفن همراه تا حد زیادی افزایش یافته است. بیش از 2.5 میلیارد کاربر تلفن هوشمند در سراسر جهان وجود دارد ، بنابراین اجتناب ناپذیر است که مشاغل و شرکت ها ذهن خود را به سمت توسعه برنامه های تلفن همراه معطوف کنند.

اکنون برای اینکه در تلفن همراه کارآمد و مرتبط باشید ، بازار توسعه برنامه ، باید بهترین فن آوری های توسعه تلفن همراه را بشناسید و انتخاب کنید. به همین دلیل است که توسعه دهندگان برای نزدیک ماندن به روند بازار و ارائه راه حل مبتنی بر فناوری های مدرن ، به دنبال فناوری های مدرن هستند. اکنون ، به سراغ دو محبوب ترین فناوری توسعه برنامه تلفن همراه می رویم و React Native را لمس می کنیم. React Native بر اساس سن و سال و همچنین جامعه دارای برتری کمی در بازار است. با این حال ، هر چه تعداد بیشتری از شرکت ها و مشاغل ترجیح می دهند برای استفاده از برنامه برنامه تلفن همراه خود به برنامه فلاتر روی بیاورند ، بال و زور به تدریج در حال جابجایی است.

React Native…

چارچوب توسعه برنامه تلفن همراه React Native توسط فیس بوک معرفی شد که مبتنی بر فناوری JavaScript است. از آنجا که توسعه برنامه را ساده تر کرد ، محبوبیت فوق العاده ای پیدا کرد زیرا کدگذاری برنامه با استفاده از JavaScript امکان پذیر است. این جامعه مانند یک آتش سوزی بزرگ شد زیرا بسیاری از توسعه دهندگان جاوا اسکریپت که روی توسعه وب تمرکز کرده اند اکنون می توانند به توسعه برنامه های تلفن همراه نیز روی بیاورند. این فن آوری ها از توسعه برنامه های چند پلتفرمی پشتیبانی می کنند ، به این معنی که برنامه پس از کدگذاری می تواند در هر دو سیستم عامل Android و iOS تعبیه شود.

Flutter ter

از طرف دیگر Flutter در سال 2018 توسط Google معرفی شد. در مقایسه با React Native بسیار جوان است اما در هیچ زمان محبوبیتی کسب نکرده است که همچنان در حال رشد است. Flutter به توسعه دهندگان در ایجاد برنامه های زیبا و بومی کمک می کند و به آنها در توسعه برنامه های چند پلتفرمی با سهولت کمک می کند. این چارچوب بر اساس زبان برنامه نویسی دارت است که تا حدودی شبیه به جاوا و همچنین JavaScript است. توسعه دهندگان در حال انتقال آسان به توسعه بال زدن هستند ، زیرا این امر با معرفی توسعه رابط برنامه مبتنی بر ابزارک ها ، روند توسعه برنامه را بسیار ساده تر کرده است. این ابزار ابزار توسعه رابط برنامه پیکسل به پیکسل را ارائه می دهد که به برنامه کمک می کند مدرن ، زیبا و بصری به نظر برسد.

اکنون س isال این است که کدام یک برای شما بهترین است. خوب ، این واقعا به آنچه شما بهترین تعریف می کنید بستگی دارد. یکی که بهترین برای شما باشد ممکن است برای دیگری نباشد. بنابراین ، در اینجا ما مقایسه ای بین React Native و Flutter را بر اساس جنبه های مختلف به شما ارائه می دهیم که مطمئناً به شما کمک می کند تا درک بهتری از فن آوری ها داشته باشید و در دراز مدت به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید کدام یک از آنها با نیاز شما مناسب تر است.

کد قابل استفاده مجدد

هر دو React Native و همچنین Flutter از کدهای قابل استفاده مجدد پشتیبانی می کنند. در React Native ، کد قابل استفاده را به عنوان اجزا تعریف می کنیم. اجزای سفارشی ساخته می شوند و می توانند در هر تعداد نمای یا خود اجزای مورد نیاز وارد شوند. می توانیم عناصر و داده های ارائه دهنده م componentلفه را با ارسال غرفه پیکربندی کنیم. نکته اصلی این است که هر جز component ساخته شده می تواند بر اساس وسایل اصلاح شده و در هر صفحه چندین بار استفاده شود.

این ایده برای Flutter نیز یکسان است. اما در اینجا ، ما کد قابل استفاده مجدد را به عنوان ابزارک های سفارشی تعریف می کنیم. دو نوع ابزارک در بال زدن وجود دارد ، آنها ابزارک های Stateful و ابزارهای Stateless هستند. ابزارک های حالت دار ویجت هایی هستند که ممکن است مقادیر در آنها به صورت پویا تغییر کند. در ابزارک های بدون تابعیت ، مقادیر حالت تغییر نمی کنند و ثابت می مانند. هر دو نوع ابزارک را می توان پیاده سازی و دوباره استفاده کرد. اجزا نیز می توانند بر اساس پارامترهای ارسالی اصلاح و پیکربندی شوند. استفاده از آنها بسیار راحت و کارآمد است.

lib شخص ثالث

اکنون از نظر شخص ثالث کتابخانه ها ، React Native قطعاً حرف اول را می زند زیرا مدت زمان قابل توجهی بیشتر از Flutter بوده و در حال اجرا است. جامعه React Native در حال حاضر بسیار برتر از جامعه فلاتر است. به همین دلیل ، تعداد بیشتری کتابخانه شخص ثالث برای React Native بیشتر از Flutter است. با این حال ، یک نقطه ضعف این است که بیشتر کتابخانه ها مرتباً به روزرسانی می کنند و برخی از آنها نگهداری نمی شوند. بنابراین ، در React Native ، مجبورید همه چیز را هنگام به روزرسانی کتابخانه دوباره بررسی کنید زیرا ممکن است تغییراتی در آن رخ دهد.

اگرچه React Native تعداد بیشتری کتابخانه دارد اما Flutter را به حساب نمی آورد. جامعه فلاتر با ماهانه تعداد بیشتری کتابخانه در حال رشد است. ممکن است برخی از مشکلات در کتابخانه ها وجود داشته باشد اما با توجه به اینکه توسعه دهندگان بیشتری برنامه Flutter را ترجیح می دهند ، قطعاً مرتب خواهند شد. class = “paragraf”> قطعاً جامعه React Native از Flutter بزرگتر است زیرا سالهاست وجود دارد. به دلیل وجود اجتماع بیشتر ، مسائلی که در توسعه برنامه React Native ظاهر می شوند به راحتی حل می شوند. کتابخانه ها و بسته های جدید نیز هر ماه با به روزرسانی ارائه می شوند. از آنجا که React Native نیز در توسعه JavaScript پیوند داده شده است. این جامعه قرار است بزرگتر و قدرتمندتر از سایرین باشد.

با این حال ، به دلیل محبوبیت اخیر در توسعه بال زدن و شرکتهایی مانند Google برای انتخاب آن ، جامعه فلاتر به سرعت در حال رشد است و همچنین نشان خود را نیز. کتابخانه ها و بسته ها در حال بیرون آمدن هستند و همچنین مسائل در حال بحث و حل هستند. با روندی که هم اکنون در حال انجام است ، مطمئناً جامعه Flutter با جامعه React Native در آینده نزدیک مطابقت خواهد داشت.

محبوبیت >

البته بر اساس جامعه ، کتابخانه ها و زمان ظهور این فناوری ، البته React Native محبوبیت بیشتری نسبت به بال زدن دارد. دلیل دیگر می تواند ارتباط آن با JavaScript باشد در حالی که زبان برنامه نویسی flutter و dart نسبتاً جدید در تجارت است. اما شکی نیست که Flutter در حال کسب محبوبیت است و به طور قطع در حال حاضر در سطح React Native قرار دارد. اگر در مورد آمار صحبت کنیم ، Flutter قبلاً 30،000 ستاره GitHub را در بیش از 2 سال کسب کرده است و React Native دارای در مجموع 65000 ستاره Github در طول 6 سال و در حال اجرا است. با نگاهی به این موضوع ، Flutter توانایی دستیابی به محبوبیت React Native را در مدت زمان کوتاه تری نسبت به React Native دارد.

رابط کاربری

< p class = "paragraf"> اگر بتوانیم چیزی را ببینیم که بین React Native و Flutter تمایز واضحی ایجاد کند ، آن رابط کاربری است. از نظر UI فاصله زیادی بین آنچه آنها ارائه می دهند وجود دارد. React Native مبتنی بر م componentsلفه های محلی است که عناصر رابط کاربری کاملاً مربوط به رابط کاربری محلی را فراهم می کند در حالی که Flutter با مجموعه ابزارک ها کار می کند و بهترین ها برای دریافت طراحی رابط کاربر سفارشی است که پویایی و پشتیبانی بومی را ایجاد می کند. اگر از نظر ظاهری مقایسه کنیم ، قطعاً برنده خواهد شد Flutter زیرا سفارشی سازی پیکسل به پیکسل رابط کاربر با ویجت های عالی ارائه می دهد که استفاده از آنها آسان است. اما ، وقتی نوبت به تجربه کاربری کلی در زمینه ارائه سفارشی ترین و پویاترین ویژگی ها می رسد ، Flutter کمی فاقد آن است ، در حالی که React Native در این زمینه به عنوان پویاترین چارچوب تجربه کاربر برتری دارد. اما ، در دراز مدت ، می توان فرض کرد که Flutter قطعاً این ابزارها و تکنیک های شخصی سازی عمیقی را که هر توسعه دهنده به دنبال آن است ، فراهم خواهد کرد.

زمان توسعه

زمان توسعه با توانایی چارچوب در ارائه راه حل های آماده با یکپارچه سازی سریع و آسان اندازه گیری می شود. صحبت کردن در مورد اینکه React Native به دلیل روش سریع و کارآمد خود برای افزودن رابط کاربری و اجرای کل پروژه با منطق جاوا اسکریپت ، مطمئن ترین فناوری برای توسعه برنامه های نسل بعدی است. Flutter قطعاً به دلیل این که یک فناوری جدید است و نسبتاً کمتر آماده استفاده از ابزارک است ، زمان بیشتری را برای توسعه می گیرد. کیفیت توسعه رابط کاربری در Flutter فوق العاده است اما تعداد کتابخانه های آماده برای استفاده کمتر است و بسیاری از توسعه دهندگان می توانند در این مسئله گیر کنند که ممکن است مدتی طول بکشد تا به دلیل جامعه نسبتاً کوچکتر حل شود. با این وجود ، فرآیند توسعه در React Native به دلیل در دسترس بودن اجزای آماده برای استفاده و همچنین جامعه بزرگتر برای حل مسائل پیش آمده سریعتر است.

عملکرد

عملکرد هر برنامه موبایلی بر اساس سرعت ارائه عناصر UI برنامه در صفحه برنامه اندازه گیری می شود. هر دو برنامه React Native و همچنین Flutter دارای بازده عملکرد عالی هستند. اما ، به دلیل اینکه React Native برای تفسیر م theلفه های بومی و فراخوانی مفسران زبان بومی مانند Objective C یا Java برای ارائه UI به سیستم عامل های مربوطه ، به JavaScript Bridge احتیاج دارد ، React Native برای ارائه عناصر به UI زمان زیادی می برد. . از آنجا که کارهای اضافی قبل از ارائه باید انجام شود ، برنامه های React Native سرعت کمتری دارند. در حالی که ، Flutter از ویجت ها برای پیاده سازی رابط کاربر به جای م componentsلفه های بومی استفاده می کند که از GPU دستگاه برای ارائه UI روی صفحه استفاده می کنند. علاوه بر این ، کدهای دارت مستقیماً برای پردازش در CPU دستگاه کامپایل می شوند ، که باعث می شود برنامه های ساخته شده با سرعت بالاتری سریعتر انجام شوند. از این رو ، فلاتر آن را از نظر عملکرد در نظر می گیرد.

ثبات

ثبات چیزی است که هر شرکت و خانه تجاری دارد. به نظر می رسد در یک برنامه تلفن همراه. تغییرات مکرر در گردش کار و ساختار کلی هنگام مهاجرت از یک نسخه به نسخه دیگر می تواند دردسر ساز شود. از آنجا که React Native قبلاً با ویژگی ها ، جامعه و قابلیت اطمینان خود در جامعه جایگاهی برجسته داشته است ، این چارچوب توسعه برنامه موبایل از هم اکنون پایدارتر است. با این حال ، ممکن است در کتابخانه هایی که برای React Native ساخته شده اند ، مرتباً به روزرسانی کنید. اما به طور کلی ، گردش کار ثابت و دقیق باقی می ماند. Flutter به عنوان یک چارچوب توسعه برنامه تلفن همراه به سرعت در حال توسعه است اما هنوز کاملاً قابل اعتماد نیست. به نظر می رسد قبل از اینکه به یک چارچوب پایدار تبدیل شود ، نسخه ها و ویژگی های دیگری نیز وجود دارد. یافتن کتابخانه برای برخی از ویژگی های پیچیده ، به دلیل جامعه نسبتاً کمتری که دارد ، می تواند دردسر ساز باشد. از این رو ، React Native آن را در حال حاضر به عنوان یک چارچوب پایدار در میان این دو مورد در نظر گرفته است. اما ، Flutter خیلی عقب نیست.

پذیرش شرکت

در حالی که React Native قبلاً خود را به عنوان یک چارچوب قابل اعتماد با بسیاری از شرکت های بزرگ که آن را برای توسعه برنامه های تلفن همراه انتخاب می کنند ، این برنامه توسط برخی از برنامه های معروف مانند Facebook ، Instagram ، Airbnb و غیره پشتیبانی می شود. برای آن بسیار اخیر است. به همین ترتیب ، امروزه شرکت های بیشتری به دلیل توانایی در ایجاد برنامه های پیشرفته با UI بی عیب و نقص ، بال و پر کردن را انتخاب می کنند. ممکن است در آینده ای نه چندان دور رقابتی بین این دو وجود داشته باشد. اما در حال حاضر هنوز بسیاری از شرکت ها نسبت به Flutter به React Native می روند.

مستندات و جعبه ابزار

اگر اسناد رسمی را برای React Native و Flutter بررسی کنید ، خودتان متوجه تفاوت فاحش آن خواهید شد. به نظر من دشوار است که از مستندات React Native استفاده کنید. به نظر می رسد کمی غیر منظم است و بسیاری از مبتدیان نیز می توانند آن را گیج کننده بدانند. من کاملاً مطمئن نیستم که چرا جامعه React Native تاکنون اسنادی را تنظیم نکرده است. اما ، اگر اسناد و مدارک Flutter را بررسی کنید ، متوجه چیزی باورنکردنی خواهید شد. همه چیز در بخشهای مختلف سازماندهی شده و مطالب پراکنده نیستند. استفاده از اسناد بسیار مفید و آسان است زیرا هر عنصر با مدیریت مناسب فضای خاص خود را دارد. اعتبار قطعاً به Flutter تعلق می گیرد تا در مدت زمان کوتاهی چنین اسناد شگفت انگیزی را ایجاد کند.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> رقابت سختی بین هر دو در مورد جعبه ابزار است. با این حال ، Flutter دارای IDE های گسترده با پلاگین هایی برای بال زدن و دارت و همچنین سازگاری با Android Studio و Visual Studio Code است. React Native همچنین دارای جعبه ابزارهای بسیار جذاب است اما در مقایسه با Flutter ابزارها تغییر می کنند و به خوبی نگهداری نمی شوند.

نتیجه گیری

در اینجا ، ما جوانب مثبت و منفی هر دو چارچوب. کاملاً دشوار است که تصمیم بگیرید کدام یک بهترین است و قطعاً رقابت شدیدی بین این دو وجود دارد. React Native چارچوبی است که قبلاً اثر خود را نشان داده و به طور مداوم نیز در حال رشد است. Flutter در حال تبدیل شدن به چارچوبی شگفت انگیز برای توسعه برنامه های موبایل است که بیشتر توسعه دهندگان و شرکت ها در آینده نزدیک به آن روی خواهند آورد. با این حال ، هنوز چند مایل باقی مانده است. در واقع ، شرکتی که از قبل یک تیم جاوا اسکریپت برای توسعه وب دارد ، قطعاً انتقال به React Native ، همتای تلفن همراه خود را آسان تر می کند. فلوت و دارت فناوری جدیدی است که برای مبتدیانی که با زبانهایی مانند جاوا آشنا هستند بهتر مناسب است. از این رو ، هر دو غول بالقوه در جهان از برنامه های نسل بعدی تلفن همراه هستند. React Native قبلاً قابلیت های خود را نشان داده و تثبیت کرده است در حالی که Flutter در حال ایجاد قابلیت های خود است.

همچنین در اینجا منتشر شده است.