چگونه خطای اتمام حافظه وردپرس را برطرف کنیم؟ » رتبه ریاضی

آیا به دنبال راه هایی برای رفع مشکل هستید حافظه وردپرس تمام شده است خطا در سایت وردپرس شما؟

اگر از چند رسانه ای زیادی در سایت وردپرس خود استفاده می کنید یا دارای اسکریپت های بزرگ است، ممکن است هنگام افزودن یک فایل جدید به سایت وردپرس خود با پیام های خطای زیر مواجه شوید:

  • خطای مرگبار: اندازه حافظه مجاز X بایت تمام شده است (تلاش برای تخصیص x بایت) در /path/to/script
  • خطای مرگبار PHP: حافظه خالی (X اختصاص داده شده) (تلاش برای تخصیص Y بایت) در /path/to/script

این خطا به این معنی است که وب سایت وردپرس شما به حافظه PHP اضافی برای اجرای اسکریپت های PHP مورد نیاز برای عملکرد مؤثر نیاز دارد.

در این پست به شما نشان خواهیم داد که چگونه خطا را برطرف کنید، چرا رخ می دهد و چگونه محدودیت حافظه وب سایت خود را برای عملکرد بهتر سایت خود افزایش دهید.

1 درک خطای اتمام حافظه وردپرس

خطای اتمام حافظه وردپرس که به عنوان خطای محدودیت حافظه PHP نیز شناخته می شود، زمانی رخ می دهد که سایت وردپرس شما از محدودیت حافظه PHP تعیین شده توسط مدیر سرور شما فراتر رفته باشد.

وردپرس به زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده است. پیش پردازنده فرامتن (PHP) یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است.

هنگامی که یک طرح میزبانی را خریداری می کنید، میزبان وب شما مقدار مشخصی از حافظه سرور را اختصاص می دهد که هر اسکریپت PHP می تواند از آن استفاده کند. این امر مانع از استفاده اسکریپت های ناکارآمد از فضای حافظه موجود در سرور می شود.

با این وجود، اگر عملکرد بیشتری به سایت وردپرس خود اضافه کنید، اندازه اسکریپت شما افزایش می یابد. این بدان معناست که سایت شما برای عملکرد صحیح به حافظه بیشتری نیاز دارد.

هنگامی که می خواهید یک فایل را به سایت وردپرس خود اضافه کنید، مثلاً یک افزونه، و حافظه کافی ندارید، وردپرس خطای محدودیت حافظه PHP را نشان می دهد و به شما اطلاع می دهد که برای اجرای اسکریپت باید حافظه بیشتری اضافه کنید.

اکنون که متوجه شدید چه چیزی باعث خطای تخلیه حافظه وردپرس می‌شود، بیایید ابتدا یاد بگیریم که چگونه محدودیت حافظه وردپرس PHP را بررسی کنیم.

2 چگونه محدودیت حافظه وردپرس پی اچ پی خود را بررسی کنیم

برای بررسی محدودیت حافظه PHP سایت وردپرس خود، به اینجا بروید ابزار سلامت سایت اطلاعات از داشبورد وردپرس شما.

مطالب پیشنهادی  پیوند تبلت اندرویدی واتس اپ با آخرین به روز رسانی بتا اشاره کرد
محدودیت حافظه PHP را بررسی کنید تا خطای افت حافظه وردپرس را برطرف کنید

به پایین اسکرول کنید و به قسمت بروید سرور گزینه و پیدا کنید محدودیت حافظه PHP ورود

تعیین محدودیت حافظه PHP

اگر مقدار کم باشد، در نهایت تنها یک راه حل برای این مشکل وجود دارد: باید مقدار حافظه اختصاص داده شده به سایت خود را افزایش دهید. اکنون اجازه دهید ببینیم چگونه می توانید این مشکل را برطرف کنید.

3 چگونه خطای اتمام حافظه وردپرس را برطرف کنیم

این خطای اتمام حافظه وردپرس می تواند ترسناک باشد، به خصوص برای کاربران جدید وردپرس.

به این دلیل که وردپرس هیچ اطلاعاتی در مورد نحوه رفع آن ارائه نمی دهد. خوشبختانه، خطای محدودیت حافظه PHP یکی از ساده ترین خطاها برای رفع آن است. در این بخش نحوه رفع خطای تخلیه حافظه وردپرس با استفاده از سه روش مختلف به شما آموزش داده می شود. بیایید شیرجه بزنیم

3.1 فایل wp-config.php سایت خود را ویرایش کنید

این wp-config.php فایل یک فایل هسته وردپرس است که حاوی جزئیات پیکربندی پایه برای وب سایت وردپرس شما است. این شامل تنظیمات پایگاه داده MySQL سایت وردپرس شما، ABSPATH و پیشوندهای جدول پایگاه داده است.

برای رفع خطای اتمام حافظه وردپرس، باید سایت خود را ویرایش کنید wp-config.php فایل کنید و محدودیت حافظه سایت خود را افزایش دهید. شما می توانید با اتصال به سرور خود با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP مانند FileZilla یا از طریق cPanel به فایل دسترسی داشته باشید.

ما هر دو راه را به شما نشان می دهیم و این خطا را عیب یابی می کنیم.

3.1.1 با استفاده از FileZilla

شما می توانید ویرایش کنید wp-config.php فایل با استفاده از FileZilla. برای انجام این کار، با استفاده از FTP به وب سایت خود متصل شوید و آن را ویرایش کنید wp-config.php فایل. شما می توانید این فایل را در زیر قرار دهید public_html پوشه

فایل wp-config.php را ویرایش کنید

توجه داشته باشید: wp-config.php فایل اطلاعات حیاتی در مورد وب سایت شما را ذخیره می کند. توصیه می کنیم قبل از هر گونه تغییر در فایل یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

پس از تهیه نسخه پشتیبان از فایل، روی فایل کلیک راست کرده و روی آن کلیک کنید مشاهده/ویرایش گزینه ویرایش فایل حالا خط کد زیر را پیدا کنید:

define('WP_MEMORY_LIMIT', '256M');

لطفاً توجه داشته باشید که اندازه حافظه بسته به محدودیت حافظه ای که ارائه دهنده هاست شما اختصاص داده است متفاوت خواهد بود. همچنین ممکن است اصلاً این خط را پیدا نکنید.

مطالب پیشنهادی  محتوای با کیفیت چیست و چگونه آن را ایجاد می کنید؟ • Yoast

اگر می‌توانید خط را پیدا کنید، پیش بروید و تعداد آن را افزایش دهید. در بیشتر موارد، 256 مگابایت باید کافی باشد. اگر خط را پیدا نکردید، می‌توانید آن را قبل از قسمتی از فایل بچسبانید که می‌خواند: «همین، ویرایش را متوقف کنید! وبلاگ نویسی مبارک.»

کد را در فایل wp-p-config.php قرار دهید

3.1.2 با استفاده از سی پنل

اگر ارائه دهنده هاست شما از cPanel استفاده می کند، می توانید به راحتی به سایت خود دسترسی داشته باشید wp-config.php فایل کنید و محدودیت حافظه PHP خود را افزایش دهید.

برای انجام این کار، وارد حساب cPanel خود شوید و به آن بروید فایل ها مدیر فایل. را بیابید public_html پوشه و جستجو برای wp-config.php فایل.

wp-config.php را با استفاده از cPanel پیدا کنید

کلیک راست کرده و فایل را ویرایش کنید. اکنون عبارت را جستجو کنید define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ’64M’) خط کد دوباره، اگر نمی توانید کد خط را پیدا کنید، آن را به خود اضافه کنید wp-config.php فایل قبل از «همین است، ویرایش را متوقف کنید! انتشار مبارک.» خط، همانطور که قبلا نشان داده شده است.

مقدار محدودیت حافظه PHP را به 245M یا 512M افزایش دهید. پس از اتمام، بر روی آن کلیک کنید ذخیره تغییرات دکمه.

3.2 تنظیمات سرور خود را از طریق php.ini تغییر دهید

این php.ini فایل یک فایل پیکربندی متن ساده با دستورالعمل هایی است که نحوه رفتار PHP را تعریف می کند، از جمله تنظیمات مربوط به استفاده از حافظه، آپلود فایل، مدیریت خطا و موارد دیگر.

اگر روش بالا خطا را برطرف نکرد، می توانید خود را ویرایش کنید php.ini فایل و محدودیت حافظه خود را از طریق سی پنل افزایش دهید.

مراحل زیر را برای رفع خطای محدودیت حافظه وردپرس با اصلاح خود دنبال کنید php.ini فایل.

ابتدا محل را پیدا کنید php.ini فایل. در بیشتر موارد، فایل را در دایرکتوری ریشه وب سایت خود با برچسب public_html پیدا خواهید کرد. اگر فایل وجود ندارد، می توانید یک فایل php.ini خالی با استفاده از یک ویرایشگر متن ساده مانند notepad ایجاد کنید، قطعه کد زیر را اضافه کنید و آن را در وب سایت خود آپلود کنید.

memory_limit=256M

3.3 فایل htaccess خود را ویرایش کنید

به خود دسترسی داشته باشید htaccess فایل را از طریق سی پنل با پیمایش به فایل ها مدیر فایل public_html. بعد، محل را پیدا کنید htaccess فایل. روی فایل کلیک راست کرده و سپس بر روی آن کلیک کنید ویرایش کنید گزینه.

مطالب پیشنهادی  به‌روزرسانی اکتبر 2022 سامسونگ برای دستگاه‌های گلکسی منتشر می‌شود
ویرایش فایل htaccess

حالا کد زیر را بعد از خط # End WordPress اضافه کنید.

php_value memory_limit 256M
کد را در فایل htaccess اضافه کنید

این محدودیت حافظه PHP شما را به 256M افزایش می دهد و خطا را برطرف می کند.

3.4 برنامه هاست خود را ارتقا دهید

هر طرح میزبانی که از ارائه دهنده هاست خود انتخاب می کنید با مقدار از پیش تعیین شده منابع همراه است. همانطور که سایت شما رشد می کند، ممکن است از آن منابع فراتر رود.

این امر به ویژه برای وب سایت هایی که در هاست اشتراکی میزبانی می شوند رایج است. و از آنجایی که سایت شما زیرساختی را با سایر وب سایت ها به اشتراک می گذارد، شرکت میزبان شما می تواند حجم حافظه ای که وب سایت شما به آن دسترسی دارد را محدود کند.

برای رفع خطای اتمام حافظه وردپرس، باید به یک برنامه میزبانی وب بهتر ارتقا دهید. به طور معمول، یک ردیف میزبان بالاتر با منابع بیشتر یا حجم حافظه بالاتر همراه است.

به عنوان مثال، اگر از یک برنامه میزبانی مشترک استفاده می کنید، می توانید برای دریافت منابع بیشتر به یک برنامه سرور خصوصی مجازی (VPS) یا میزبانی ابری ارتقا دهید.

4 نتیجه

خطای محدودیت حافظه وردپرس می تواند خسته کننده باشد، به خصوص اگر تازه وارد وردپرس شده باشید. بهترین بخش این است که یکی از ساده ترین حل هاست، حتی برای کاربران وردپرس که از نظر فنی کمتر آگاه هستند.

برای رفع خطا، باید محدودیت حافظه خود را افزایش دهید که می توانید با ویرایش خود این کار را انجام دهید wp-config.php فایل، ارتقاء طرح میزبانی خود، یا تغییر تنظیمات سرور خود با استفاده از PHP.ini درست همانطور که در بالا توضیح دادیم.

با این حال، اکیداً به شما توصیه می کنیم قبل از ایجاد هر گونه تغییر، از فایل های پیکربندی خود (wp-config.php، PHP.ini و htaccess.) نسخه پشتیبان تهیه کنید. این به شما این امکان را می دهد تا در صورت ویرایش نادرست یکی از فایل ها، تنظیمات قبلی سایت خود را به راحتی بازیابی کنید.

آیا هیچ یک از این روش ها به حل مشکل شما کمک کرد؟ به ما اطلاع دهید توییت کردن @rankmathseo.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور