چگونه خطای JSON نامعتبر در وردپرس را برطرف کنیم؟ » رتبه ریاضی

آیا تا به حال سعی کرده اید فایلی را آپلود کنید یا محتوایی را در سایت وردپرس خود تغییر دهید و با یک اعلان قرمز ترسناک مواجه شوید که نوشته است:به روز رسانی انجام نشد. پاسخ یک پاسخ JSON معتبر نیست“.

این خطای JSON نامعتبر معمولاً زمانی رخ می‌دهد که پست‌های خود را در وردپرس به‌روزرسانی یا ویرایش می‌کنید. هنگام کار، دریافت این پیام خطا می تواند در ویرایش شما اختلال ایجاد کند و گاهی اوقات آزاردهنده باشد.

نگران نباشید – اگرچه این پیام ممکن است شوم به نظر برسد، راه‌حل‌های آسانی برای جلوگیری از وقوع این مشکل در آینده وجود دارد.

چگونه “به روز رسانی ناموفق” را رفع کنیم. پاسخ یک خطای پاسخ JSON معتبر نیست

در این مقاله در مورد دلایل این خطا و همچنین نحوه رفع آن به راحتی صحبت خواهیم کرد.

چه چیزی باعث ایجاد خطای «پاسخ JSON معتبر نیست» در وردپرس می شود؟

خطای «به روز رسانی انجام نشد. پاسخ یک پاسخ JSON معتبر نیست» معمولاً زمانی رخ می‌دهد که روی محتوای خود در ویرایشگر بلاک وردپرس کار می‌کنید. همچنین ممکن است زمانی رخ دهد که بخواهید یک فایل رسانه ای را به سایت خود اضافه کنید، به خصوص اگر آن را مستقیماً به بلوکی در ویرایشگر بلوک ارسال کنید.

بنابراین، چه چیزی باعث این اتفاق می شود؟

هنگامی که یک صفحه وب سایت یا پست را ویرایش می کنید، برای پاسخگویی به سرور متصل می شود. وب سایت شما از جاوا اسکریپت برای ارسال این پاسخ در قالب JSON استفاده می کند. اگر کد جاوا اسکریپت شما دارای خطا باشد و وردپرس نتواند به سرور میزبان متصل شود، این پیغام خطا را دریافت خواهید کرد.

به عبارت ساده، اگر ویرایشگر نتواند با سرور ارتباط برقرار کند، خطا را به شما نشان می دهد. این خطا ممکن است به دلایل مختلفی ظاهر شود، به احتمال زیاد به دلیل تنظیمات نادرست URL یا پیوندهای دائمی خراب.

با این اوصاف، بیایید نگاهی به نحوه رفع خطای JSON نامعتبر در وردپرس بیاندازیم.

قبل از شروع، ما به شدت توصیه می کنیم یک پشتیبان گیری از سایت شما به طوری که اگر مشکلی پیش آمد، بتوانید تمام تغییرات را لغو کرده و سایت خود را به حالت قبل بازگردانید.

نحوه رفع “به روز رسانی ناموفق. پاسخ خطای JSON معتبر نیست در وردپرس

اکنون که متوجه شدید پیام خطای پاسخ JSON نامعتبر به چه معناست، اجازه دهید به چند روش عیب‌یابی برای رفع این پیام خطا نگاه کنیم.

1 تنظیمات URL سایت وردپرس را بررسی کنید

یکی از دلایل رایج این خطا، تنظیمات نادرست URL است. اگر به طور تصادفی HTTP را به جای HTTPS قرار دهید (با فرض اینکه سایت شما از گواهی SSL استفاده می کند)، منجر به یک خطای محتوای مختلط می شود که در آن محتوای HTTP و HTTPS همزمان به مرورگر وب منتقل می شود. بنابراین شما موظف به دریافت این پیام خطا هستید.

برای رفع خطا، باید مطمئن شوید که آدرس وردپرس و آدرس سایت تنظیمات درست است شما می توانید این تنظیمات را با پیمایش به بررسی کنید تنظیمات > عمومی از داشبورد وردپرس خود، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

تنظیمات URL را بررسی کنید تا مشکل به‌روزرسانی برطرف شود.  پاسخ یک خطای پاسخ json معتبر در وردپرس نیست.

اگر تغییراتی در این صفحه ایجاد کرده اید، فراموش نکنید که با کلیک بر روی آن را ذخیره کنید ذخیره تغییرات دکمه. اکنون می توانید یک پست وبلاگ را ویرایش کنید و ببینید که آیا اضافه کردن بلوک های جدید یا ذخیره پست باعث بروز خطا می شود یا خیر.

پیوندهای دائمی وردپرس URL های منحصر به فردی برای هر یک از پست ها و صفحات شما هستند. با این حال، این احتمال وجود دارد که تنظیمات پیوند ثابت را به هم بزنید. ویرایشگر وردپرس پاسخ JSON معتبری دریافت نمی کند و باعث می شود در چنین حالتی خطا ظاهر شود.

برای رفع این مشکل، به آن بروید تنظیمات > پیوندهای ثابت از داشبورد وردپرس خود و اطمینان حاصل کنید که تنظیمات پیوند دائمی صحیح انتخاب شده است. اگر از استفاده از تنظیمات مناسب آگاه نیستید، تنظیمات پیوند ثابت پیش‌فرض را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید صرفه جویی تغییرات دکمه.

ساختار پیوند ثابت را اصلاح کنید

هنگامی که تنظیمات پیوند ثابت را برطرف کردید، پست خود را ویرایش کنید تا ببینید آیا خطا را برطرف کرده است.

3 فایل htaccess وردپرس را بازسازی کنید

در وردپرس، فایل htaccess. به عنوان یک فایل پیکربندی برای مدیریت URL های دوستدار SEO (پیوندهای دائمی) استفاده می شود.

وردپرس معمولاً می تواند فایل را به تنهایی بازسازی و به روز کند. به روز رسانی همچنین می تواند با کلیک کردن بر روی آن فعال شود ذخیره تغییرات دکمه در پایین تنظیمات > پیوندهای ثابت صفحه

با این حال، ممکن است تنظیمات به روز نشوند یا ممکن است نادرست باشند. بنابراین، پیوندهای دائمی وردپرس شما تحت تأثیر قرار می گیرند و شما همچنان متوجه خطا می شوید. سپس می توانید با حذف فایل htaccess خود و وادار کردن وردپرس به ایجاد یک فایل جدید، مطمئن شوید که فایل htaccess.

برای رفع این مشکل، از یک سرویس گیرنده FTP یا نرم افزار مدیریت فایل در داشبورد حساب میزبانی وردپرس خود برای اتصال به وب سایت خود استفاده کنید. پس از اتصال، فایل htaccess. را در پوشه ریشه جستجو کنید. یک نسخه پشتیبان از فایل در رایانه خود تهیه کنید.

دانلود فایل htaccess

فایل را از سرور حذف کنید. اکنون، به تنظیمات > پیوندهای ثابت از داشبورد وردپرس شما سپس مطمئن شوید که گزینه permalink انتخابی شما انتخاب شده است و سپس بر روی آن کلیک کنید ذخیره تغییرات دکمه. با این کار یک فایل .htaccess جدید برای وب سایت شما ایجاد می شود. اکنون بررسی کنید که آیا خطای «به روز رسانی انجام نشد. پاسخ یک پاسخ JSON معتبر نیست» در سایت شما حل شده است.

4 تم ها و پلاگین ها را بررسی کنید

اگر روش‌های بالا جواب نداد، می‌توانید تعیین کنید که آیا یک تم یا افزونه باعث ایجاد مشکل می‌شود یا خیر. بنابراین، از داشبورد وردپرس خود، به مسیر بروید ظاهر > تم ها. سپس قالب پیش فرض وردپرس را فعال کنید و ببینید آیا مشکل حل شده است یا خیر. اگر اینطور نیست، به موضوع قبلی خود برگردید.

خطا می تواند توسط یک افزونه ایجاد شود، در این صورت باید تمام افزونه های سایت خود را غیرفعال کنید و دوباره بررسی کنید که آیا خطا ادامه دارد یا خیر. برای انجام این کار، به Plugins > Installed Plugins از داشبورد وردپرس شما تمام افزونه های وردپرس خود را انتخاب کرده و آن را انتخاب کنید از کار انداختن گزینه از اعمال توده منوی کشویی و کلیک کنید درخواست دادن مطابق شکل زیر را فشار دهید.

غیرفعال کردن افزونه ها برای رفع «به روز رسانی انجام نشد.  پاسخ یک خطای معتبر JSON Response نیست

اگر خطا ظاهر نشد، احتمالاً مشکل به دلیل یک افزونه است.

برای اینکه بفهمید کدام افزونه مشکل را ایجاد کرده است، مراحل زیر را انجام دهید:

  • هر افزونه را جداگانه روشن کنید و ببینید آیا خطا رخ می دهد یا خیر.
  • اگر پس از فعال کردن یک افزونه خاص، خطا همچنان ادامه داشت، متوجه خواهید شد که کدام یک باعث ایجاد خطا شده است.
  • سپس می توانید آن افزونه را غیرفعال کنید و افزونه های باقی مانده را فعال کنید. می‌توانید برای پشتیبانی با نویسنده افزونه تماس بگیرید یا به دنبال افزونه جایگزین بگردید.

5 از ویرایشگر کلاسیک استفاده کنید

وردپرس ویرایشگر کلاسیک خود را در دسامبر 2018 به ویرایشگر جدید گوتنبرگ/بلاک ارتقا داد. از آن زمان، بسیاری از کاربران با این مشکل مواجه شده اند. از این رو، می توانید برای حل خطا به ویرایشگر کلاسیک بروید. در ابتدا باید افزونه Classic Editor را نصب و فعال کنید.

اگر از ویرایشگر کلاسیک استفاده می کنید، ویرایشگر جدید بلاک وردپرس با ویرایشگر کلاسیک قدیمی جایگزین می شود. این کار نحوه ویرایش صفحات و پست های خود را در آینده تغییر می دهد. این ممکن است بر قالب‌بندی و طرح‌بندی صفحات و پست‌های موجود که قبلاً با ویرایشگر Block تغییر کرده‌اند نیز تأثیر بگذارد.

در نتیجه، ابتدا باید سایت خود را با تغییر تنظیماتی در ویرایشگر کلاسیک قبل از استفاده، ایمن کنید. هنگامی که ویرایشگر کلاسیک را فعال کردید، به آن بروید تنظیمات > نوشتن از داشبورد وردپرس شما از اینجا، انتخاب کنید ویرایشگر کلاسیک به عنوان ویرایشگر پیش فرض برای همه کاربران.

  به ویرایشگر کلاسیک بروید

شما همچنین می توانید انتخاب کنید آره گزینه و به کاربران اجازه می دهد ویرایشگرها را تغییر دهند. این به شما امکان می دهد از ویرایشگر Gutenberg/Block در صفحات و پست های فعلی خود استفاده کنید، بنابراین اگر می خواهید هر یک از صفحات یا مقالات موجود خود را تغییر دهید، نگران از دست دادن کار نخواهید بود. تغییرات خود را ذخیره کنید و سعی کنید پست را ویرایش کنید تا ببینید آیا خطا برطرف شده است.

6 سلامت سایت را بررسی کنید

وردپرس با نشان دادن سلامت سایت شما توصیه هایی برای بهبود وب سایت شما ارائه می دهد. برای بررسی سلامت سایت، به آدرس زیر بروید ابزار > سلامت سایت صفحه مطابق شکل زیر

سلامت سایت را بررسی کنید

می توانید بررسی کنید که آیا WordPress REST API در وب سایت شما با خطا مواجه شده است یا خیر. برای انجام این کار، به دنبال عنوانی مانند “REST API با یک نتیجه غیرمنتظره مواجه شد.اگر این مشکل را پیدا کردید، حل مشکل ممکن است خطای پاسخ JSON را برای وب سایت شما برطرف کند.

7 فایروال امنیتی را غیرفعال کنید

اگر از فایروال برای ایمن سازی سایت وردپرس خود استفاده می کنید، ممکن است باعث شود که ارتباط ویرایشگر با سرور شما مختل شود و در نتیجه «به روز رسانی انجام نشد. پاسخ یک خطای JSON معتبر نیست.

ساده ترین روش برای حل این مشکل این است که افزونه یا سرویس فایروال وردپرس خود را برای مدتی غیرفعال کنید. اگر ویرایشگر شروع به کار کرد، فایروال دلیل خطا است.

اگر فایروال شما در سطح میزبان تنظیم شده است، می توانید از ارائه دهنده وردپرس خود بخواهید که آن را بررسی کند و ویرایشگر را در لیست سفید قرار دهد تا از راه اندازی فایروال جلوگیری کند. اگر از یک افزونه امنیتی وردپرس یا فایروال استفاده می کنید، می توانید موارد زیر را انتخاب کنید:

  • افزونه فایروال فعلی خود را با افزونه جدیدی جایگزین کنید که به ایمن سازی سایت شما بدون ایجاد مشکل کمک می کند.
  • برای حل این خطا می توانید با توسعه دهنده افزونه تماس بگیرید.

8 از Debugging در وردپرس استفاده کنید

وردپرس به شما اجازه می دهد تا گزارشی از خطاها را نگه دارید، اما به طور پیش فرض فعال نیست. برای فعال کردن آن، قطعه کد زیر را در خود اضافه کنید wp-config.php فایل.

define( 'WP_DEBUG', true );
define( 'WP_DEBUG_LOG', true );

هنگامی که کد را اضافه کردید، وردپرس گزارشی از تمام خطاهای موجود در a را حفظ می کند debug.log فایل. شما می توانید به این فایل در داخل /wp-content/ پوشه از طریق سرویس گیرنده FTP. گزارش خطا می تواند به شما سرنخی بدهد و به شما کمک کند خطای JSON نامعتبر در سایت خود را حل کنید.

9 فایل های رسانه ای را از طریق کتابخانه رسانه آپلود کنید

اگر هنگام آپلود فایل های رسانه ای از طریق Block Editor همچنان خطا را دریافت می کنید، یک راه حل این است که تصاویر را مستقیماً به خود ارسال کنید. کتابخانه ی رسانه نه از طریق رابط بلوک.

برای انجام این کار، هنگامی که یک بلوک تصویر را اضافه می کنید، روی آن کلیک کنید کتابخانه ی رسانه گزینه.

گزینه Media Library را انتخاب کنید

سپس فایل مورد نظر برای آپلود را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید انتخاب کنید دکمه.

آپلود فایل ها از طریق کتابخانه رسانه

این باید خطای پاسخ JSON نامعتبر را برطرف کند. این یک راه حل موقتی است، اما اگر در وسط ایجاد یک پست هستید یا هیچ یک از روش های دیگر کار نمی کند، می تواند مفید باشد.

همچنین، اگر بخواهید تصاویر حاوی نویسه‌های پشتیبانی‌نشده در نام تصویر را آپلود کنید، ممکن است با خطای «پاسخ یک پاسخ JSON معتبر نیست» دریافت کنید. نامگذاری صحیح تصاویر مهم است. در نتیجه، فقط می توانید از حروف انگلیسی، اعداد و سایر علائم مانند خط فاصله برای تغییر نام تصویر خود استفاده کنید. هنگامی که نام تصاویر خود را به درستی تغییر دادید، تصویر را آپلود کنید تا ببینید آیا خطا برطرف شده است.

10 به دنبال کمک متخصص باشید

اگر هیچ یک از روش های ذکر شده در بالا به کمک شما نمی آید، ممکن است خطا به دلیل پیکربندی نادرست سرور میزبان شما باشد. می‌توانید با تهیه بلیط پشتیبانی یا از طریق چت زنده با تیم میزبان تماس بگیرید، و آنها ممکن است بتوانند به شما در رفع مشکل کمک کنند.

نتیجه

خطای JSON نامعتبر می تواند آزاردهنده باشد زیرا هنگام کار در ویرایشگر وردپرس شما ظاهر می شود.

خوشبختانه، اشکال زدایی این مشکل برای اکثر سایت ها نباید خیلی سخت باشد.

در بیشتر موارد، ذخیره مجدد پیوندهای دائمی وردپرس باید مشکل را حل کند. اگر این کار نمی کند، باید گزینه های دیگری مانند بررسی URL های سایت خود، بررسی تم ها و افزونه ها، اصلاح فایروال و غیره را بررسی کنید. سعی کنید روش های عیب یابی ذکر شده در این مقاله را پیاده سازی کنید و سایت شما در کمترین زمان ممکن راه اندازی شود.

کدام روش برای شما موثر بوده است؟ به ما اطلاع دهید توییت کردن @rankmathseo. 💬