دسترسی آسان تر به داده های قلب برای شرکای مراقبت های بهداشتی

به عنوان یک متخصص قلب، قلب برای من یک شگفتی است. این عضله سخت‌کوش‌ترین ماهیچه بدن شماست که حدود 2000 گالن خون پمپاژ می‌کند و به طور متوسط ​​100000 بار در روز می‌زند. اما گاهی اوقات به آرامی به یک ریتم نامنظم به نام فیبریلاسیون دهلیزی (یا Afib) می لغزد، وضعیتی که بیش از 59 میلیون نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد و خطر سکته مغزی را پنج برابر افزایش می دهد.

با فناوری امروزی، می توانید به راحتی به نشانه های Afib در زندگی روزمره خود توجه کنید. بسیاری از دستگاه‌های Fitbit و Pixel می‌توانند ریتم قلب شما را در حالی که ساکن هستید یا در خواب هستید تجزیه و تحلیل کنند. و با ویژگی‌هایی مانند اعلان‌های ریتم نامنظم (IRN)، اگر الگوی نامنظمی را تشخیص دهند، می‌توانند برای شما هشدار ارسال کنند. تا به امروز، نزدیک به 10 میلیون نفر در سراسر جهان از ویژگی Irregular Rhythm Notifications استفاده کرده اند.

قبلاً، صادرات و به اشتراک گذاری داده های Afib خود به طور جداگانه با ارائه دهندگان خدمات بهداشتی به عهده شما بود. اکنون، با رضایت شما، شرکای مراقبت های بهداشتی مانند پزشکان، پرستاران و محققان سلامت می توانند از طریق یک اتصال ایمن در Fitbit Web API به داده های Afib شما دسترسی داشته باشند.

مراقبت پیشگیرانه تر

مشابه طیف وسیعی از داده‌ها یا «نقاط پایانی» که از قبل در Fitbit Web API موجود است، این اولین نقطه پایانی Afib در نوع خود به شرکای مراقبت‌های بهداشتی نیاز ندارند تا برنامه خود را برای تبادل داده بسازند. در نتیجه، آنها می توانند به راحتی از داده های دستگاه های Fitbit در iOS و Android در مراقبت و تحقیق بیمار استفاده کنند.

در عمل، در دسترس بودن این نقاط پایانی جدید به این معنی است که افراد می توانند در مورد سلامتی خود از حمایت فعال تری برخوردار شوند. مثلا:

  • یک بیمارستان می تواند این داده ها را در برنامه سلامت قلب قرار دهد. هنگامی که یک بیمار یک اعلان ریتم نامنظم دریافت می کند، بیمارستان می تواند آزمایش های مناسب مانند مانیتورهای رویداد و اکوکاردیوگرام را برای تشخیص رسمی و جستجوی مشکلات اساسی تنظیم کند.
  • یک طرح بهداشتی می تواند یک برنامه سلامت جمعیت برای گروه های بزرگی از افراد در معرض خطر Afib ایجاد کند. این از تشخیص زودهنگام و درمان پشتیبانی می کند، که می تواند طبقه بندی خطر را برای کمک به جلوگیری از سکته مغزی بهبود بخشد. تجزیه و تحلیل مستقل در JAMA نشان داد که این رویکرد مقرون به صرفه است، به ویژه در مورد دستگاه هایی که قیمت آنها 150 دلار یا کمتر است.
  • محققان می‌توانند این داده‌ها را در مطالعات بگنجانند و درک تأثیر اعلان‌های ریتم نامنظم بر نتایج را آسان‌تر می‌کنند.

این فناوری پتانسیل این را دارد که سلامت قلب را در دستان همه قرار دهد: کاربران می توانند مسئولیت سلامتی خود را بر عهده بگیرند و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ابزارهایی را برای ایجاد برنامه های مراقبت جامع و بهبود نتایج سلامت به دست می آورند.

اگر بیمار یا عضو یک سازمان بهداشتی هستید که از نقاط پایانی جدید IRN استفاده می‌کنید، برنامه Fitbit خود را برای اطلاعیه‌ای که از شما دعوت می‌کند تا داده‌هایتان را به اشتراک بگذارید، زیر نظر داشته باشید.

Source link