خوب، بد، زشت

با انتشار نسل جدید ردیاب‌های تناسب اندام و ساعت‌های هوشمند Fitbit در این ماه، من زمان زیادی را صرف آزمایش و جمع‌آوری یک بررسی برای Inspire 3 بسیار رنگارنگ و ردیابی استرس Sense 2 کرده‌ام. اکنون، در نهایت، زمان بحث در مورد جدید است. Fitbit Versa 4.

بررسی ویدیویی Fitbit Versa 4

Fitbit Versa 4: The Good

دکمه

مشابه Fitbit Sense 2 جدید، Versa 4 دارای یک دکمه جدید و بهبود یافته است. این بار، این یک دکمه واقعی است که بالا رفته است و استفاده از آن را آسان تر می کند. از این دکمه می‌توان برای روشن کردن صفحه، بردن شما به فهرستی از برنامه‌های مورد علاقه‌تان یا به یک ویژگی سفارشی‌شده که در تنظیمات اختصاص می‌دهید استفاده کرد. شخصاً معمولاً آن را روی ادغام الکسا تنظیم کرده‌ام، اما می‌توان آن را روی عملکردهای دیگری مانند ساعت زنگ دار، صفحه انتخاب تمرین یا پرداخت Fitbit تنظیم کرد.

حالا این یک دکمه است!

رابط کاربری

همچنین رابط کاربری ساده‌تر Fitbit در اینجا خوب است. اینجاست که Fitbit همیشه برتر است. شما یک رابط کاربری آسان و ساده دارید که هر کسی می تواند آن را درک کند و مستقیماً از آن استفاده کند. این یک نشانه امیدوارکننده برای مشاهده پیشرفت بیشتر در یک منطقه بزرگ است.

کاربران برای تنظیم تنظیمات انگشت خود را به سمت بالا بکشند، برای دیدن اعلان‌ها انگشت خود را به سمت پایین بکشند، و برای چرخش در کاشی‌های مختلف، مانند آب و هوا، انتخاب ورزش، هدف اصلی شما (تنظیم از طریق برنامه)، امتیاز خواب، و موارد دیگر، انگشت خود را به چپ یا راست بکشید. چیزی که در اینجا واقعاً از آن قدردانی می کنم کاشی ضربان قلب جدید است که چند ساعت گذشته سابقه ضربان قلب شما را به شما نشان می دهد.

صفحه نمایش

هر کاری که Fitbit Versa 4 انجام می دهد در صفحه نمایش لمسی AMOLED روشن عالی به نظر می رسد. با صدها صفحه ساعت موجود، تقریباً هر کسی باید بتواند چیزی را که واقعاً دوست دارد پیدا کند.

Versa 4 اکنون بسیار سبک تر است و تنها 24 گرم وزن دارد. این باعث می شود 15٪ سبک تر از Versa 3 باشد و همچنین حدود 10٪ نازک تر است. با وجود داشتن صفحه نمایش اندازه و عمر باتری یکسان، این بسیار کوچکتر است.

صفحه‌نمایش AMOLED حتی در بیرون هم عالی به نظر می‌رسد!

عمر باتری

عمر باتری Fitbit Versa 4 به طور کلی پنج تا شش روز برای شما دوام می آورد، اما با فعال بودن صفحه نمایش همیشه روشن، این مدت به حدود دو تا سه روز کاهش می یابد.

صادقانه بگویم، اگر تمایل به تمرین در خارج از منزل و استفاده از ردیابی GPS داشته باشید، عمر باتری نزدیک به دو روز خواهد بود. از آنجایی که این کار را انجام می‌دهم و در بیرون از خانه روشنایی را به حداکثر می‌رسانم تا مشاهده صفحه را آسان‌تر کنم، باتری برای من حدود دو روز دوام آورده است. من این را شایسته می دانم.

باتری نسبتاً سریع شارژ می‌شود و اگر از صفحه نمایش همیشه روشن استفاده نمی‌کنید، حدود 12 دقیقه طول می‌کشد تا عمر باتری یک روز کامل داشته باشید.

تمرینات

برای ردیابی تمرینات، Fitbit 41 گزینه تمرینی برای انتخاب دارد. این دو برابر بیشتر از ردیاب های تناسب اندام با قیمت پایین تر است.

صفحه تمرین بسیار ساده است، در درجه اول یک معیار اصلی را در یک زمان به شما نشان می دهد. معیاری که می بینید را می توان با فشار تنظیم کرد. این برای کسی که دوست دارد طیف وسیع تری از معیارهای در حال اجرا را به طور همزمان ببیند عالی نخواهد بود، اما باز هم، Fitbits بیشتر برای کسانی است که می خواهند چیزی ساده و آسان را دنبال کنند.

دقت GPS

مشابه Sense 2 و Charge 5 Fitbit، Versa 4 دارای GPS یکپارچه خود است. این بدان معنی است که اگر نمی خواهید مجبور نیستید با تلفن خود اجرا کنید.

از نظر دقت GPS، من Fitbit Versa 4 را نسبت به قیمتش بسیار خوب یافتم. ردیابی GPS به خوبی روی هدف باقی می ماند. من موارد بسیار کمی از پرتاب شدن آن را تجربه کردم که برای یک ردیاب تناسب اندام با قیمت 229 دلار عالی است.

Fitbit Versa 4 همانند مدل قبلی، در عمق 50 متری در برابر آب مقاوم است. این مقاومت در برابر آب برای شنا و حمام کافی است.

من متوجه شدم که Versa 4 GPS بسیار مناسب است.

معیارهای خواب و سلامت

در حالی که شما خواب هستید، Fitbit Versa 4 معیارهای مختلفی از جمله ضربان تنفس، HRV (تغییرات ضربان قلب)، تغییرات دمای پوست، اشباع اکسیژن و ضربان قلب در حالت استراحت را ردیابی می کند. علاوه بر این معیارها، خواب شما را ردیابی می کند و آن را به مقدار زمانی که در مراحل مختلف خواب می گذرانید تقسیم می کند.

Fitbit از معیارهای سلامتی شما استفاده می‌کند تا به شما نمره آمادگی بدهد تا به شما کمک کند بهتر تعیین کنید بدنتان چقدر برای انجام تمرینات یا فعالیت‌های اضافی آماده است. این واقعاً چیزی است که من در مورد Fitbit Versa 4 بیشتر دوست دارم، زیرا همه این معیارها بسیار محکم به نظر می رسند.

مجموعه ای به خوبی سازماندهی شده از معیارهای سلامت روزانه

من در واقع متوجه شدم که ردیابی خواب برای Fitbit’s Versa 4 و Sense 2 از دقیق ترین پوشیدنی ها هستند. آن‌ها حتی چرت‌های من را که معمولاً دیگران از دست می‌دهند، به درستی پیگیری کردند.

حتی اگر فکر می‌کنم ردیابی واقعی خوب است، در مورد اعتماد به امتیازاتی که Fitbit به آنها اختصاص می‌دهد کمی تردید دارم. برای من، حداقل، آنها کمی بیش از حد خوشبین به نظر می رسیدند.

به عنوان مثال، هنگام جمع آوری بررسی FitbitSense 2، من تا دیروقت بیدار بودم و زیاد نخوابیدم. فیت بیت به من نمره 71 از 100 داد… و نمره آمادگی 68 که میگه عالیه. احساس می کردم که کتک خورده ام و از عالی بودن فاصله دارم.

بعد از 3.5 ساعت خواب، قطعاً احساس نمی کردم که آمادگی عالی دارم.

بلوتوث و محدوده همگام سازی

Fitbit Versa 4 بلوتوث و محدوده همگام سازی را بهبود بخشیده است. این امکان اتصال بهتر به تلفن شما و دامنه همگام سازی بسیار وسیع تری را فراهم می کند، که از 9 فوت به 30 فوت افزایش یافته است.

در حال حاضر، می‌توانید از Fitbit Versa 4 برای دریافت اعلان‌ها از تلفن خود استفاده کنید، و یک برنامه Find-My-phone (که من همیشه از آن استفاده می‌کنم) وجود دارد. در آینده نزدیک، باید پشتیبانی تماس برای برقراری تماس مستقیم با خود Versa 4 یا قطع یا نادیده گرفتن تماس های تلفنی وجود داشته باشد.

Google Wallet و Google Maps

Fitbit می گوید که Google Wallet و Google Map ادغام به زودی در Fitbit Versa 4 در دسترس خواهند بود. از آنجایی که در حال حاضر منتشر نشده اند، من نتوانستم آنها را آزمایش کنم و هنوز تاریخ انتشار خاصی وجود ندارد. در عین حال، تا آن زمان می توانید از برنامه FitBit Pay به عنوان کیف پول استفاده کنید.

باند ساعت

نادیده می‌گیرم که به باندهای ساعت گنجانده شده اشاره نکنم. Fitbit Versa 4 دارای هر دو اندازه کوچک و بزرگ است و باندها به راحتی جدا می شوند و با یک باند متفاوت تعویض می شوند.

به نظر من بند ساعت همراه بسیار راحت بود. باندهای قبلی Versa 3 یا Sense روی Fitbit Versa 4 کار می‌کنند، مانند هر 24 میلی‌متری می توان از باند Fitbit استفاده کرد.

Fitbit Versa 4: The Bad

دقت ضربان قلب

در حالی که متوجه شدم دقت GPS و ردیابی خواب کاملاً ثابت است، اما در ردیابی ضربان قلب در حین ورزش شانس کمتری داشتم.

در حالت استراحت، یا زمانی که تمرین سختی انجام نمی دهم، به نظر می رسد ضربان قلب من به خوبی ردیابی می شود، اما زمانی که کاری را با شدت بالاتر شروع کردم، متوجه شدم Fitbit Versa 4 کمی تاخیر دارد. اغلب یک دقیقه یا بیشتر طول می کشد تا بتوانم به عقب برسم، و گاهی اوقات نمی توانم کاملاً با جایی که ضربان قلبم بود تنظیم کنم.

باز هم، برای کار کم تلاش و مداوم بد نیست، اما برای تمرینات اینتروال یا تمرینات سخت تر، ردیابی ضربان قلب بسیار دور از اعتماد به نظر می رسد.

من کاشی ردیابی ضربان قلب را دوست دارم، اما دقت آن در طول تمرین ضعیف به نظر می رسد.

ویژگی های Fitbit Premium

بسیاری از ویژگی‌ها – مانند امتیاز آمادگی روزانه، نمایه خواب، و تجزیه و تحلیل، و همچنین گزارش‌های سلامتی، بازی‌ها و چالش‌ها، و تمرین‌های ویدیویی – در پشت عضویت حق بیمه Fitbit قفل شده‌اند.

شما با خرید Fitbit Versa 4 شش ماه عضویت رایگان دریافت می کنید، اما هزینه ادامه آن پس از آن حدود 10 دلار در ماه است.

Fitbit Versa 4: The Ugly

ویژگی ها حذف شدند

برخی از کاهش های قابل توجهی به Fitbit Versa 4 نسبت به Versa 3 وجود دارد که بسیاری از ویژگی ها اکنون حذف شده اند. از دیدن حذف خروپف و تشخیص نویز ناراحت شدم. اما حذف Google Voice به جای الکسا کاملاً گیج کننده است.

برنامه های شخص ثالث و پشتیبانی موسیقی وجود ندارد

حذف کامل برنامه های شخص ثالث و پشتیبانی موسیقی جایی است که همه چیز واقعاً زشت می شود.

با حذف پشتیبانی از برنامه شخص ثالث، امکان افزودن هر گونه عملکرد اضافی که ممکن است وجود نداشته باشد را از بین می برد. این به ویژه زمانی بد است که ما حذف برنامه هایی مانند Spotify را در نظر می گیریم که به شما امکان می دهد موسیقی را در Fitbit Versa 4 پخش و حتی دانلود کنید.

اگر نمی‌توانید محتوا را روی ساعت بارگیری کنید، لازم است اگر می‌خواهید صدا را پخش کنید، تلفن خود را برای تمرین در فضای باز همراه داشته باشید. این امر باعث می‌شود که GPS یکپارچه کمتر چشمگیر باشد، زیرا احتمالاً در بیشتر موارد باید تلفن خود را هنگام پیاده‌روی یا دویدن همراه خود بیاورید.

به نظر من، هیچ پشتیبانی از برنامه های شخص ثالث، نامیدن Versa 4 و Sense 2 Fitbit را به نام ساعت های هوشمند دشوار می کند. اینها در حال حاضر بیشتر شبیه ردیاب های تناسب اندام و سلامتی ممتاز هستند، با Fitbit Versa 4 تفاوت چندانی با Fitbit Inspire 3 99 دلاری ندارند.

عدم پشتیبانی شخص ثالث توصیه Fitbit Versa 4 را بسیار سخت می کند.

هزینه

Fitbit Versa 4 قطعاً یک ردیاب تناسب اندام خوب است، اما با هزینه ای نزدیک به یک ساعت هوشمند واقعی، کمی نابجا به نظر می رسد.

اگر می خواهید یک ردیاب تناسب اندام بسیار ساده، با کاربری آسان و با طراحی خوب داشته باشید، می توانید به سراغ Fitbit Inspire 3 بسیار ارزان تر یا حتی Fitbit Charge 5 بروید. احتمالاً یک Apple Watch SE یا ساعت آینده Google Pixel دریافت خواهید کرد.

Fitbit Versa 4 فقط برای کسی به نظر می رسد که ردیاب تناسب اندام واقعا زیبا و ساده را می خواهد و مایل است برای بهترین نسخه آن هزینه بسیار بیشتری بپردازد.

احتمالاً هدف Fitbit این بوده است: جداسازی بیشتر دستگاه‌های ساده‌ای که Fitbit از ساعت آینده پیکسل می‌سازد، که از بسیاری از عملکردهای تناسب اندام و سلامت Fitbit در کنار یک ساعت هوشمند کامل استفاده می‌کند.

بیشتر مردم احتمالاً باید منتظر پیکسل واچ باشند. یا تا زمانی که هنوز می توانید، Fitbit Versa 3 را دریافت کنید، که هنوز همه ویژگی هایی را دارد که اکنون حذف شده اند.

Fitbit Versa 4 را از اینجا بخرید.
Fitbit Versa 3 را از اینجا بخرید.


برای اخبار، به‌روزرسانی‌ها، نکات و راهنماهای مرتبط با فناوری تناسب اندام، در YouTube مشترک شوید: