ساعت‌های هوشمند Fitbit برای تقویت پیکسل واچ مانع شده‌اند

گوگل در سال 2019 Fitbit را به مبلغ 2.1 میلیارد دلار در تلاش برای “سرمایه گذاری بیشتر در Wear OS” خریداری کرد. تقریباً سه سال بعد، بالاخره قرار است اوج خرید را در Pixel Watch ببینیم، ساعت هوشمندی که بهترین‌های Fitbit را با بهترین‌های Wear OS ادغام می‌کند. اما قبل از عرضه، به طور فزاینده ای احساس می شود که دستگاه مورد انتظار به قیمت ساعت های هوشمند اختصاصی Fitbit تمام می شود. در اینجا دلیل آن است.

Fitbit Sense 2 و Versa 4 جدیدترین ساعت‌های هوشمند این برند هستند و بسیار درست عمل می‌کنند! سایت خواهر ما ConnectTheWatts یک بررسی عمیق کامل از Fitbit Sense 2 دارد که به ویژگی‌های سلامت آن و موارد دیگر می‌پردازد.

اما با نگاهی عمیق تر به این پرتاب ها، یک الگوی واضح در حال ظهور است.

قبل از انتشار عمومی، ما چندین تغییر را که Fitbit در نسل قبلی ایجاد کرده بود، کشف کردیم. پشتیبانی از Wi-Fi از بین رفته است. کنترل‌های موسیقی و برنامه Spotify نیز از بین رفته‌اند. حتی دستیار گوگل به طور کامل در این دستگاه ها گم شده است، در حالی که آمازون الکسا هنوز در دسترس است.

حتی فراتر از آن هم می رود.

در بررسی های Fitbit Sense 2 و Versa 4 در هفته گذشته، و اکنون با گزارش های کاربران از خریداران اولیه، این ساعت های هوشمند Fitbit جدید فقط از برنامه های شخص ثالث و واچ فیس پشتیبانی نمی کنند. هنگام استفاده از این ساعت‌های هوشمند جدید، گالری برنامه Fitbit و «صورت‌های ساعت» مختلف در فروشگاه Fitbit در دسترس نیستند. در عوض، بیش از 100 چهره از پیش نصب شده و تعداد انگشت شماری برنامه نیز خواهید داشت.

جایی که Sense و Versa 3 اصلی و همچنین برخی از مدل‌های قبلی Fitbit دارای برنامه‌هایی مانند Pandora، Spotify، Starbucks و بسیاری دیگر از برنامه‌های شخص ثالث بودند، این مدل‌های جدید فقط فروشگاه برنامه ندارند. در واقع همانطور که Android Authority در بررسی اخیر ارائه شده است، کمتر از دوازده برنامه در این ساعت‌های «هوشمند» جدید پیدا خواهید کرد.

 • تنظیمات
 • آروم باش
 • اطلاعیه
 • نوار قلب
 • SpO2
 • آلارم ها
 • آب و هوا
 • تایمرها
 • تلفن من را پیدا کن
 • اسکن EDA
 • ورزش

همچنین در این مدل‌های جدید پشتیبانی تماس تلفنی وجود ندارد.

و اگر به عقب برگردیم، تغییر واقعاً عجیب و غریب در اینجا فقدان دستیار گوگل است. با Fitbit زیر سقف گوگل، این حذف کاملاً خارج از میدان سمت چپ به نظر می رسد. در یک نظر درباره یک موضوع شکایت کاربر، یکی از مدیران انجمن Fitbit حتی می گوید که “هیچ برنامه ای” برای آوردن دستیار Google به این ساعت های هوشمند جدید وجود ندارد.

چرا این همه تغییر؟

در واقع، همه اینها در یک نگاه تصمیمی دیوانه کننده به نظر می رسد. به نظر می رسد Fitbit مانع از بسیاری از عملکردهایی شده است که ساعت های هوشمند خود را ساخته است هوشمندانه، اما با نگاهی به تصویر بزرگتر، داستان کمی واضح تر می شود.

Fitbit Sense 2 و Versa 4 با طراحی سیستم‌عامل کاملاً جدیدی عرضه می‌شوند که کاملاً شبیه به Wear OS 3 است.

ساعت‌های هوشمند Fitbit برای تقویت پیکسل واچ مانع شده‌اند
رابط کاربری جدید Fitbit OS

با در نظر گرفتن این موارد، به نظر می رسد که این ساعت های هوشمند برای ایجاد جدایی بیشتر بین کاتالوگ Fitbit و ساعت پیکسل گوگل طراحی شده اند. از این گذشته، Pixel Watch از همان ویژگی‌های سلامتی پشتیبانی می‌کند، فقط با ویژگی‌های هوشمند بیشتر و دور عمر باتری کمتر اگر Fitbit Sense 2 و Versa 4 از یک برنامه یا عملکرد مشابه پشتیبانی می کردند، انتخاب بسیار سخت تری خواهد بود.

تبدیل Pixel Watch به تنها دستگاهی با برنامه‌های شخص ثالث و صفحه‌های ساعت، تفاوت را بسیار آشکارتر می‌کند و انتخاب دستگاه را بسیار آسان‌تر می‌کند.

قیمت ساعت پیکسل
Pixel Watch بهترین های فیت بیت و بهترین های گوگل را نیز دارد

امیدواریم که این مشکل رو به افزایش باشد زیرا گوگل یک مجموعه پوشیدنی را مرتب می کند که از ردیاب های تناسب اندام 99 دلاری تا ساعت های هوشمند گران قیمت 349 دلاری را شامل می شود. اما در این میان، مطمئناً مایه شرمساری است که ساعت‌های هوشمند Fitbit را پایین بیاوریم، اساساً فقط برای اینکه پیکسل واچ بهتر به نظر برسد.

اطلاعات بیشتر در مورد Fitbit:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: